Gigantyczne wynagrodzenie Wójta Jerzego Żurka

Do ogromnej kompromitacji doprowadzili radni na sesji Rady Gminy Konopiska. Mimo protestów mieszkańców, radni podnieśli wynagrodzenie Wójta Jerzego Żurka z 10 180 zł do 17 523 zł miesięcznie. Patrząc na obecną sytuację w gminie Konopiska i działalność Żurka, to wstyd.

Nie ma jeszcze ogłoszonej listy radnych, którzy głosowali za podwyżką. Na pewno ją opublikuję.

Na wynagrodzenie Żurka składa będzie się:
wynagrodzenie zasadnicze – 9225 zł
dodatek funkcyjny – 2835 zł
dodatek specjalny – 3618 zł
dodatek za staż – 1845 zł

Dramat.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

15 odpowiedzi na “Gigantyczne wynagrodzenie Wójta Jerzego Żurka”

 1. tyfus pisze:

  żurek odejdź !!!!! żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  15
  0
 2. mieszkanka pisze:

  Wyniki głosowania imiennego w sprawie: 90% max. wynagrodzenia – 17.523 zł. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Konopiska.
  ZA: 12, PRZECIW: 1, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 1, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 1

  Lista imienna
  ZA (12)
  Bałdyga Edward ,Benesz Janusz,Chmielewska Agnieszka,Cichoń Michał,Jabłońska Barbara,Jadwiga Majdzik,Janik Andrzej,Jarosz Andrzej,Książek Karolina,Parandyk Marek, Szczerbak Piotr,Świtek Anna

  PRZECIW (1)
  Wojciechowski Piotr

  WSTRZYMUJĘ SIĘ (1)
  Poleszczuk Marcin

  BRAK GŁOSU (0)
  NIEOBECNI (1)
  Kołodziejczyk Robert

  8
  0
  • robo pisze:

   ooo, Poleszczuk się wstrzymał? a cóż sie stało. tak pięknie Żurka z Bałdygą wspiera bedąc członkiem Ruchu obrony oczyszczalni…. a tu taka niesubordynacja….
   hmmm….. no tak, ale tylko czesciowa, bo przeciw nie zagłosował

   13
   2
 3. WYborca pisze:

  Choćby dostawał milion co miesiąc ,a gmina miała 100 mln długu to i tak byście go ponownie wybrali na wójta

  15
  0
  • Jodla pisze:

   Ale Żurek ma piękne i wypasione Święta.Radnym dziękujemy chyba mieli kaca po sesji.

   15
   1
 4. Aka pisze:

  Na tej samej sesji radny Hutek zabrał znowu swojej wsi część funduszu sołeckiego !! ” w majestacie prawa”, tak na święta

  15
  1
  • Z Hitek pisze:

   Nic nowego ta gmina potrafi tylko okradać mieszkańców. Co roku gorzej zabiera się fundusz nie licząc z mieszkańcami, nie informuje się choć taki jest obowiązek poprostu przetrzymuje się wniosek miesiącami a potem bierze się kasę na rezerwy wójta! Nic że wojewoda unieważnia uchwały ta gmina i tak rządzi obłuda i samowola. Kolejny rok i znowu łapę się kładzie na nie swoich pieniądzach i myśli co mi zrobicie?Bezprawie! Żurek udław się ta kasa razem z Edkiem!

   16
   1
  • elka pisze:

   Żurek i Bałdyga mszczą się na mieszkańcach za to, że przestali im się podporządkowywać i zaczęli się przeciwstawiać tej brudnej i skorumpowanej działalności jaką Ci “panowie” prowadzą.
   Nadużycia, niegospodarność, wchodzenie w szemrane układy, ….. kilka innych rzeczy można sobie dopowiedzieć, już dawno powinni za to odpowiedzieć.

   Pewnie Ci “panowie” potrzebowali kasy na imprezkę kolejną. Inwestor się dorzuci po raz kolejny i będzie zabawa do samego rana.

   14
   1
 5. Z Hutek pisze:

  Wstyd i chanba od milionera 3000 a od tych którzy płacą podatki 8000 i to na co bo chyba nie na ratowania zdrowia i życia Mściwi mali ludzie. Gdzie pismo z gminy informujące że wniosek nie spełnia wymogów jakie są podstawy prawne do zabrania tych pieniędzy. To nasze pieniądze ! Dolożyć do placu zabaw skoro wyjazd do Sejmu i promowanie idei samorządności nie wpisuje się w fundusz solecki. A wyjazd radnych do Wisły do ekskluzywnego hotelu wszędzie się wpisuje. My też chcemy się szkolić w Warszawie kto nam zabroni podczas wyjazdu planowane były warsztaty. Po co gmina wydaje kasę na kolejnego specjalistę do pozyskiwania funduszy europejskich a potem daje mu obsługę funduszu sołeckiego z czym też zupełnie sobie nie radzi. Co z tą gmina jest nie tak?

  13
  2
 6. Aka pisze:

  Psy szczekają a karawana jedzie dalej – to powtarzają nasi włodarze !
  Bez skrupułów , bez refleksji , tylko kasa liczy się . W pierwszej ławce w Kościele oczywiście

  14
  1
 7. wyborca pisze:

  Nic już nie zmienimy takim gadaniem drodzy mieszkańcy , radni bezradni podjęli uchwałę o podwyżce i koniec kropka… możemy jedynie Żurka rozliczyć na koniec przyszłego roku z jego działalności na rzecz gminy.
  Większość radnych boi się Żurka bo ma ich w garści, nie będą za nim to się odegra na jednym czy drugim , takie układy i taki człowiek z niego jest… w urzędzie gminy i placówkach (GOPS, szkoły , przedszkola itp.) ,większość pracowników to rodziny radnych tak więc sprawa jasna… , a Żurek potrafi być mściwy i pamiętliwy, tak jak i jego podwładni z podwórka.
  Za 2 lata wybory…, czy coś się zmieni drodzy mieszkańcy ?? może i tak ( wieżę w to ) , ale bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać i wciągnąć w kolejne układziki Żurka , a “ptaszki ćwierkają” ,że szykuję już swoją osobę na kandydata do wyborów wójta !!! Kogo ??
  Panią Iwonę Lisek , osobę bardzo podległą Żurkowi ,działającą w taki sam sposób jak on , osobę kłamliwą i manipulantkę… uważajmy drodzy mieszkańcy !!! Aby coś się zmieniło na lepsze w naszej gminie muszą działać nowi radni i nowy wójt z poza układów Żurka !!!

  17
  2
  • ola pisze:

   DOKŁADNIE TAK !!! STOP UKŁADOM ŻURKA !!!

   11
   1
  • robo pisze:

   tą ekipę już znamy. Mamy dość mściwych i podłych ludzi, do tego nierobów, którzy dbają tylko o własne interesy. najwyższy czas na zmianę! ubolewać należy tylko że tego układu nie da sie rozwalić wcześniej. bo cóż z tego gdyby było referendum i odwołaliby wójta skoro zostałby dalej przewodniczący….
   żeby coś sie zmieniło w tej gminie to musiałyby być generalne porządki.

   Ale również nie mogą być to osoby z układu poprzedniego wójta-J.Sochy. Nie zapominajmy kto wydał warunki zabudowy dla śmierdzącej inwestycji w Hutkach! a jak ptaszki ćwierkają od dawna w Częstochowie takich inwestycji “brudnych, szemranych” szykowanych było kilka w naszej gminie, tylko czasu brakło….. niektórzy inwestorzy potencjalni bardzo nad tym ubolewali.
   Czas na ludzi spoza układów. Nowych, chętnych do pracy. Takich, którzy chcą zrobić coś dobrego dla gminy ale jednocześnie dbając o jego mieszkańców a nie o własne interesy i układy wpuszczając ludzi w szamba.

   15
   4
 8. Aka pisze:

  Proste, zapamiętajcie te nazwiska:
  Bałdyga Edward ,Benesz Janusz, Chmielewska Agnieszka, Cichoń Michał, Jabłońska Barbara, Jadwiga Majdzik, Janik Andrzej, Jarosz Andrzej, Książek Karolina, Parandyk Marek, Szczerbak Piotr, Świtek Anna
  Tych ludzi należy omijać w sklepie, w kościele, wszędzie !!!, a na listach wyborczych za 2 lata wykluczyć, bo pewnie będą chcieli kandydować.

  8
  1
 9. Wizjoner pisze:

  Bogata Gmina to i podwyżki są !!! Żenada jednym słowem ! A od stycznia podwyżki zapewne dla mieszkańców.

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).