Gigantyczne pensje pracowników UG Konopiska!

Po gigantycznych poborach Wójta Jerzego Żurka, przyszedł czas na pozostałych urzędników. Pod lupę wziąłem zastępcę wójta – Zofię Kuśmierską, sekretarza gminy – Barbarę Ankowską-Lis oraz skarbnika gminy – Jadwigę Janik. Trzy Panie wraz z Wójtem rocznie zarabiają w UG Konopiska ponad 0,5 mln zł!

Kuśmierska w 2015 roku z samego zatrudnienia w Urzędzie Gminy Konopiska zarobiła 110 390,55 zł. Co ciekawe, przy tak olbrzymiej pensji, Kuśmierska nie ma żadnych oszczędności.

Ankowska-Lis w 2015 roku z tytułu zatrudnienia w gminie zarobiła 107 326,78 zł. Jej oszczędności za 2015 roku wynoszą 56 600 zł i zwiększyły się w porównaniu do 2014 roku o 26 800 zł.

Z kolei skarbnik Janik zarobiła w 2015 roku z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Gminy Konopiska 96 565,10 zł. Na koncie ma oszczędności (wraz z mężem i synem) w wysokości 269 641,54 zł i w porównaniu z 2014 rokiem zmniejszyły się o 15 298,38 zł.

Gdy zsumujemy pensję tych trzech kobiet i dodamy do tego olbrzymią pensję Wójta (193 145,15 zł), na cztery “najważniejsze osoby” w gminie wydajemy rocznie 507 427,58 zł.

Teraz wszyscy możecie sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie. Czy praca tych Pań jest warta takich pieniędzy?

Poniżej oświadczenia majątkowe z BIP UG Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKI

sekr1 sekr2 sekr3 sekr4 skar1 skar2 skar3 skar4 skar5 skar6 skar7 zca1 zca2 zca3

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

 Kategorie:

36 odpowiedzi na “Gigantyczne pensje pracowników UG Konopiska!”

 1. Dawidosu pisze:

  rozumiem ze to zart?? Taka kasa na Konopiskach wow

  0
  0
 2. Paulina Skowińska pisze:

  Myslę że takąi kasę zarabiali przy poprzednim wójcie .

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   Nie stać cię durniu na wymyślenie własnego nicka? ! co za dureń!

   0
   0
 3. Racjonalista pisze:

  Ludzie piszcie ze swoich kont, a nie z cudzych. Nawet ja jestem za tym aby nie podszywać się pod kogoś. Takie kulawe to forum, że sobie można przypisać tożsamość kogoś innego dlatego jestem za tym, aby jak ma to miejsce na innych cywilizowanych forach, aby się rejestrować.

  0
  0
 4. obiektywna pisze:

  Toż to prawie 50 zeta na rok od każdego mieszkańca gminy. Rozbój w białych rękawiczkach. Cóż tak ciężkiego do roboty mają że prześcignęli górników wynagrodzeniami i wiele innych pożytecznych zawodów. Może z powodu na niebezpieczne zawody, bo jak się sięga po taką kasę to rękę może urwać!!!!!

  0
  0
 5. Robert Majer pisze:

  Droga redakcjo, Ja bym bardzo prosił (jako mieszkaniec gminy) o nie robienia afery z niczego. To już naprawdę jest żenujące :( kurcze fajnie, że pojawiają się informacje o gminie itd. Ale serio? taka sensacja? A ile mają zarabiać? 1500 brutto? to kto będzie wtedy podejmował te decyzje i chciał pracować na tych stanowiskach. Serio prywatnie poziom zero…

  0
  0
  • ciekawski pisze:

   1500 zł nie, ale może 5000 zł. Wójt zarabia 16 tys i ci to nie przeszkadza? Nie masz oczu? facet nic nie robi, kompletnie nic. Sorry, moze dwie wiaty przystankowe zrobil.

   0
   1
 6. Górniak Stanisław pisze:

  A kto tam podejmuje decyzje? Przecież wszystko zwalane jest na radnych.

  1
  0
 7. Paulina Skowrońska pisze:

  To ja! Paulina Skowrońska nie ten dupek na początku! Przytoczę jako komentarz słowa Aleksandra Kamińskiego:
  “Nie w tym jest wart człowiek co przemyślał i przeżył, ale co zrobił dobrego na świecie…”
  I chciałoby się dopisać: co zrobił dla drugiego człowieka. Zwłaszcza jeśli ma takie możliwości…

  0
  0
 8. Edek pisze:

  Aktywisto od wójta ,znów się halasujesz,targajac za nogawke.Czasy peło się skończyły, czas już przywyknąć! Pisy wam pokażą gdzie raki zimują! Wójt przebieraniec myśli , że lud ciemny i nie wie jaki ma rodowód partyjny.Nomenklatura partyjna wsadziła do oczyszczalni,agencji rozwoju a na koniec SLD zrobiła porządek i fora ze dwora z takim cwaniaczkiem. Czasy się zmieniają, przyjdzie Kryska na matyska !

  0
  0
 9. Radykalista pisze:

  Wójt Żurek zarobił więcej kasy niż Starosta Częstochowski,ktorego dochody z pensji starosty i otrzymywanej emerytury razem wzięte są niższe od dochodów wójta z Konopisk.Smiem twierdzić ,że obecny wójt traktuje gminę jak dojną krowę. Za wysiłek wybudowania wiat przystankowych pobierać taką kasę z naszych podatków. Takiego bajzlu to jeszcze nie było . To się nazywa strzyżenie owieczki przez specjalistę wójta.Dokad to ma jeszcze trwać? Ludziska!!! potrzebni jesteście w tej gminie tylko do płacenia podatków. Obudźcie się póki jest jeszcze nie za późno!!!!

  0
  0
  • Kamil pisze:

   a 110 390,55 złotych za rozwiązywanie krzyżówek?! to dopiero jest pensja! co ta pani robi w urzędzie?czym się zajmuje?

   0
   0
 10. Obiektywny pisze:

  Przedstawiona sytuacja wskazuje jednoznacznie ,jaki główny cel miał Żurek ,walcząc o wójta Konopisk.Kasa zamiast na rozwój gminy idzie na bogate pensje wymienionych osób.I tak wygląda patologia władzy! Panie wójcie oszczędź Pan wstydu sobie , kończ Waśc !

  0
  0
 11. Ala pisze:

  Głosując na tego Wójta miałam nadzieję,ze dalej gmina będzie się rozwijać.Ale po tym prawie 2- letnim sprawowaniu władzy,ten gośćiu z nas zakpił. Co innego obiecywał a co innego robi. Do widzenia Panie wójcie,nie tak miało być.

  0
  0
  • Dawidosu pisze:

   jeszcze dwa lata i bedzie ktos inny. Kazdy bedzie lepszy. Tylki kto bedzie wojtem? Socha?

   0
   0
 12. Śmiech na sali pisze:

  To co się w naszej gminie wyprawia to żenada. Może i za czasów poprzedniego wójta pensie były takie same, ale coś sie działo, za coś im płacono. A teraz…? Podwyżki za nie robienie niczego. W tym momencie praktycznie żaden radny jak i wójt nie robi nic dla mieszkańców, ważne żeby iść rękę podnieść i kase zgarnąć. Obudźcie się!! Gdzie te obiecane zmiany?? Gmina stoi w miejscu, a to kto nas reprezentuje to dno.

  0
  0
 13. z konpisk pisze:

  Serio mają takie pensje? NIe wydaje mi się. A tak w ogóle wolno rozpowszechniać czyjeś oświadczenie majątkowe?

  0
  0
 14. z konpisk pisze:

  Skąd macie takie dane? Jest to wiarygodne źródło? nie “bekniecie” za to?

  0
  0
 15. Racjonalista pisze:

  Oświadczenie majątkowe to żadna tajemnica i dostępe są w Biuletynie Informacji Publicznej. Nie wiem jak się reguluje pozostałe pensje, ale jeśli chodzi o wójtów to znalazłem coś takiego: http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/ile-zarabia-wojt. To w pewien sposób wyjaśnie zróżnicowanie a najlepsze jest to, że wysługa lat z poprzednich firm wchodzi w skład dodatkowych składników. Zatem jeśli chcecie wójta z pensją 5 tys to trzeba wybierać takiego co ma 20 lat i będzie to dla niego pierwsza praca.

  0
  0
 16. Realista pisze:

  Wszystko się zgadza p.racjonalisto,za wyjatkiem Twojego komentarza,skierowanego do zamydlenia całego problemu z wynagrodzeniem wójta.Max dodatek za wysługę przepracowanych lat może wynieść tylko 20% od podstawy pensji,w przytoczonym przypadku to raptem 1000 zł od podstawy 5000 zł, co daje tylko 6000 zł.Jak to się ma do 16 000 zł wójta?Racjonalisto nie rób ściemy , bo i tak twoje wypociny odbijają się jak groch od ściany. Wielką kasę wójta niczym nie da się uzasadnić! Po prostu lud ciemny ma płacić ,tylko za co ?

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Dodaj do tego przedostatni składnik i masz swoją odpowiedź. I nie biegaj tak bo się spocisz.

   0
   0
 17. Realista pisze:

  Ostatni ,przedostatni , wszystko jedno , drenażu kasy gminnej przez Wójta i tak się nie zatrzyma. Jest bagno i tyle na ww temat. W sprawie biegania – zachęcam do zdrowego trybu życia !

  0
  0
 18. Obiektywny pisze:

  Proszę podajcie ile zarabiał p. Socha gdy był wójtem oraz Jego zastępczyni .

  0
  0
 19. Obiektywny pisze:

  Tylko dlatego,że pensje obecnych włodarzy są podane w treści artykułu opatrując go w dodatku sensacyjnym tytułem , milcząc całkowicie o tym ile zarabiała poprzednia ekipa . Po prostu znów tendencyjnie napisany artykuł . Najłatwiej wywołać sensację podpierając się półprawdami .

  0
  0
 20. Obiektywny pisze:

  Obiektywny pisze:
  15 czerwca 2016 o 22:00 to kuriozum ,że na tym pseudoforum różne osoby mogą mieć takie same nicki -to chyba celowe działanie administracji by wprowadzić jeszcze większą dezinformację. Oczywiście ten wpis z 15.06 z godz 22:00 pisał kto inny .
  Mam pytanie do administracji – czemu pozwalacie na taki bałagan , w takiej sytuacji pisanie komentarzy jest bez sensu . Nie spotkałem się z taką sytuacją gdziekolwiek indziej . Ja widzę tylko jeden cel -czy dobrze czy źle trzeba przywalić obecnej władzy bo sponsor tej strony ma taki priorytet.

  0
  0
 21. Alfa pisze:

  Pieski burki ujadają,prawda boli, z prawdą nigdy się nie wygra. Zapamiętajcie to i idźcie już spać i odpocząć.Moze wasz sponsor – Wójt zrozumie, że jego działania prowadzą do zniszczenia Konopisk.

  0
  0
  • Obiektywny pisze:

   No to naprawdę mocno merytoryczny wpis – odzwierciedla poziom większości zamieszczonych tutaj komentarzy .

   0
   0
 22. Wielbiciel wojta pisze:

  Za osiągnięcia Pana w wojtowaniu mam zamiar zgłosić Pana do rekordów Księgi Guinessa! Jest czym się pochwalić: 1) Najwyższe dochody w kraju wśród wójtów i prezydentów miast.
  2)wybudowanie 2 wiat przystankowych.
  3)organizowanie imprez tylko dla wybranych,poslusznych wyborców.
  4)wydawanie kasy podatników na zbytki wójta.
  Mając na uwadze tylko nieliczne wymienione osiągnięcia Pana na stanowisku Wójta Konopisk jest Pan super kandydatem do tak prestiżowej nagrody. Pan ma szansę ,aby o naszej gminie mówiono w całym kraju !!! Brawo wójcie tak trzymać dalej a nagroda Nobla w kieszeni.

  0
  0
 23. mieszkaniec pisze:

  Na publicznym każdy orze ile może taka sama sytuacja pewnie tez byla z TW BRAT i panią M.J-W. Wiec po co to całe szczekanie…

  0
  0
 24. Obserwator pisze:

  To nic nie robienie podatników gminy kosztuje bagatela , tylko ponad 0,5 miliona złotych.Jak się okazuje to wójt że swoją switą jest jednym z najwyżej opłacalnym zarządem gminy w kraju. Czy jest to możliwe ? Tak ,wójt za główny cel
  postawił sobie wyczyszczenie Gminnej kasy. I robi to za aprobatą radnych( bez radnych).Jeśli tak dalej będzie się działo,to gmina stoczy się na same dno gmin w kraju.To co było kiedyś a dzisiaj ,to jest jak dzień do nocy.

  0
  0
 25. obiektywna pisze:

  Radni nie są bezradni. Potrafią zabrać głos by przypodobać się wójtowi.

  0
  0
 26. Mieeecio pisze:

  pamiętajcie o tym przy następnych wyborach!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).