Fundusz sołecki sołectwa Walaszczyki – interweniowała Policja!

We wtorek odbyło się kolejne zebranie sołeckiego w sprawie funduszu sołeckiego. Tym razem w Walaszczykach. W zebraniu łącznie uczestniczyło kilkanaście osób, w tym niżej podpisany. Spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze do momentu, gdy jedna z uczestniczek zapytała mnie, dlaczego nagrywam wideo (co robię na każdym zebraniu) i kim jestem. Samo nagrywanie nie spodobało się Mieszkańcom, zaczęła się pyskówka. Jeden z popleczników Żurka wezwał do Walaszczyk Policję. Nie podobało mu się to, że w publicznym miejscu nagrywam publiczne spotkanie. Policja przyjechała i po wysłuchaniu obu stron oraz sprawdzeniu przepisów, pouczyła poplecznika Żurka.

Nagranie dokończyłem, ale niesmak i pokaz chamstwa ze strony tego osobnika pozostał.

Poniżej wideo z Walaszczyk.

PAWEŁ GĄSIORSKI
 Kategorie:

29 odpowiedzi na “Fundusz sołecki sołectwa Walaszczyki – interweniowała Policja!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  kto był takim chojrakiem i wezwał policje? ten krzykacz z wiezienia?

  5
  3
  • Wąsowiak pisze:

   Paweł Nowak, a może nie krzykacz z więzienia tylko donosiciel do Sbecji wezwał Policje? Towarzysze są zdolni do wszystkiego.

   7
   0
 2. Tiks24 pisze:

  Jakby nie patrzeć jest to publikowanie twarzy osob uczestniczacych w zebraniu. Czy byla podana wcześniej informacja, że spotkanie będzie rejestrowane i upubliczniane w sieci? Jesli byla to uczestnicy powinni podpisać zgody. To tyle jeśli chodzi o RODO. Tu aby napisać zdanie godzę sie na przetwarzanie danych.

  14
  6
 3. Obserwator pisze:

  co to znaczy: “poczuła poplecznika Żurka.”??? dwa “byki” w tak krótkim artykuliku?

  8
  3
 4. Parafianin pisze:

  Może spray potoczyłyby się inaczej, gdyby Pan redaktor zachował się, jak należy. Gdyby grzecznie się Pan przedstawił i powiedział, w jakim celu przybył, że ma zamiar nagrać przebieg spotkania w celach społecznych, wyglądałoby to zupełnie inaczej. A skoro Pan wszedł, usiadł i bez słowa zaczął nagrywać, ludzie zaczęli się zastanawiać, o co chodzi. Gdy jedna z uczestniczek zapytał, dlaczego Pan nagrywa, sam zaczął Pan pyskówkę, że nie musi się Pan przedstawiać i tłumaczyć, co Pan tam robi.

  Poza tym nie trzeba być “poplecznikiem Żurka”, żeby chcieć się dowiedzieć, co Pan z Cisia robi na zebraniu wiejskim w Walaszczykach.

  13
  4
  • Wąsowiak pisze:

   Pan Gąsiorski swoją kulturę pokazuje na każdym kroku. Poziom oceńcie sami!

   12
   5
  • Mieszkaniec Walaszczykow pisze:

   Sprawy potoczyły by się pewnie inaczej gdyby “redaktor” na pytanie mieszkańców kim jest i dlaczego nagrywa odpowiedział coś więcej niż – “RODO”. I tak do końca nie nagrał bo policja poprosiła o opuszczenie zebrania. Chcąc nagrywać i powołując się na prawo prasowe powinien okazać się stosowną legitymacja dziennikarza jeśli go o to proszono. Pomijam kulturę i słownictwo “redaktora” przy dzieciach które były obecne

   14
   4
  • Dziennikarz pisze:

   Chyba paszport Polsatu by pokazał. Ten Pan w mojej opinii nawet nie stał koło dziennikarza!!! Wystarczy zobaczyć że każdy jego portal w każdej miejscowości opiera się tylko i wyłącznie na krytyce władzy. Informacji niestety zero a w gminie trochę się ostatnio działo.

   11
   5
  • Wyborca pisze:

   Walaszczyki to wiesniaki i buraki innego zachowania nie można się po nich spodziewać.

   3
   21
  • Parafianin pisze:

   Panu Wyborcy już dziękujemy. Ile osób z Walaszczyków Pan zna, by w ten sposób oceniać mieszkańców?

   16
   2
 5. Wąsowiak pisze:

  Trzeba nagrywać bo przecież zleceniodawca na pewno płaci za konkretne rzeczy, prawda? Co tam RODO!!

  16
  7
  • Żabka pisze:

   Gdyby nie redaktor to nie wiedzielibyśmy o przektętach. Szkoda tylko że utożsamiany jest z poprzednią władzą. Ale uczciwie zarobiona kasa nie śmierdzi. Więcej obiektywizmu. Może się Pan zajmie innymi kandydatami aby przybliżyć nam ich sylwetkę. Kto co i z kim i dlaczego? Emeryci niech w końcu odpoczną już za dużo ruiny w naszej gminie. Cudu nam potrzeba i świeżości.

   8
   8
  • Wąsowiak pisze:

   Bo to propaganda poprzedniej władzy, w czystej postaci. Pogonili tego czlowieczka że spotkania i bardzo dobrze. Nagrywać to on może filmy dla dorosłych a nie postronne osoby bez ich zgody.

   10
   8
 6. z centrum Konopisk pisze:

  Dobrze , że Pan Socha wybudował im dom sołecki. Na otwarcie nie potrafili go zaprosić, ot tak wygląda nasza kultura
  w gminie.

  9
  10
  • Wąsowiak pisze:

   Taaaaa… Nie bądź śmieszny. Pan Socha wybudował pałac kultury, obalil mur berliński, dostał nagrodę Nobla, odkrył lek na raka? Zapomniałem o czymś? Od kilku lat Pana Sochy nie ma a kłamstwa ile zaplanował i zostawił oprócz 19 mln długu które rozpowszechniacie – ludzie nie uwierzą, tak jak nie uwierzyli jego kandydatke 4 lata temu. To było spotkanie solectwa walaszczyki i mogli go ew zaprosić żeby posprzątał i wyrzucił śmieci skoro wszystko robi.

   13
   7
 7. Wyborca pisze:

  Jak Kuba Bogu, tak bóg Kubie. Walaszczyki dla każdego były kulą u nogi. To co tam mają mogą zawdzięcza sołtysowi i samym mieszkańcom. A teraz dla koryta się ludzi podburza i filmuje i fikcyjnych sensacji szuka obrażając przy tym ludzi. Żaden głos nie będzie oddany na tego pana z żadnej wsi. To filmowanie czemu ma służyć – rejestracji kto był, kogo mogę podejść, z kim kto się witał, kto koło kogo siedział – to zbliżone do metod starego systemu. Jak się wypadło z gry na 4lata to przynajmniej tak można o sobie przypomnieć. Droga do korytka uslana dręczeniem i hasłem nie zapomnij o mnie zając ja ci jeszcze pokaże.

  12
  6
 8. Obrońca mieszkańców Walaszczyk pisze:

  Wyborca ty jesteś wieśniak i cham i poplecznik Sochy jak śmiesz tak obrażać mieszkańcow Walaszczyk.Na pewno nie oddam glosu w wyborach na was tylko na Wójta Żurka.

  15
  7
  • z Walaszczy k pisze:

   Dziekujemy Panu Wójtowi Socha , który dla naszej wsi wybudował tą świetlicę. Obecny wójt napuszcza hejterów aby Wójta Sochę zdyskredytować. Już niedługo urna nam pokaże za co dziekowac Żurkowi. Chamstwem przekreślił sobie poparcie.

   7
   5
  • Wąsowiak pisze:

   Świetlice wybudował Wam wójt Żurek, a Pan Socha nawet się nie pofatygowal na spotkanie w waszej świetlicy, a we wszystkich innych był. To świadczy o tym jak was szanuje!!!!

   6
   5
 9. Obserwator pisze:

  Walaszczyki są taką samą miejscowością w naszej gminie jak wszystkie inne! Że małą? no cóż, Częstochowa też jest mała w Polsce, a Polska jest małą w Europie, i nikt z tego powodu nie powinien ich obrażać! Wyborca vel Wąsowiak ciągle pluje jadem na Pana Wójta Sochę, widać bardzo się Go boi! To co zrobił wójt Socha, co pozostawił w gminie, ile pieniędzy pozyskał, widać gołym okiem! I choćbyś nie wiem jak ubliżał i obrażał, ludzie to wiedzą! Tak, tą świetlicę Walaszczyki też mają dzięki niemu! Socha był po prostu dobrym gospodarzem, a Żurek …chcioł ino władzy! i tytułu wójta!
  To Żurek zostawi ogromne długi, ruiny i złą opinię. Będziemy o tym pamiętać przy urnach.

  12
  5
  • Wąsowiak pisze:

   Ogarnij się. Ja BYŁEGO wójta Soche nigdzie nie obraził em!!!!!! O ile się nie mylę mamy demokrację i mam prawo kwestionować co zrobił dla gminy i jak prowadzi swoją kampanie!!! Nie zabieraj mi moich praw bo to pachnie PRLem. Ja tobie daje się wypowiedzieć ale się z tobą nie zgadzam. Świetlica powstała dzięki Zurkowi, ale na niego też głosu nie oddam!!! Przy urnie pamiętaj jak słabo merytorycznie prowadzony jest ten portal i ile zleceniodawca powinien uzyskać w ramach rekompensaty po przegranych wyborach:) ja bym nie zapłacił za artykuły tematycznie powielane z innych portali Pana r.

   4
   9
  • Wkurzony pisze:

   Wasowiak dzięki zurkowi to gmina straciła 420 tys złotych na projekty kanalizacji i oczyszczalni , które nie przeszły oceny merytorycznej i wylądowały w koszu! Geniusz Żurek g……. zrobił dla walaszczyk , on ma pojęcie tylko przytulić 200 tys. Złotych i NIC POZA TYM. Cieniarz cała gębą!

   9
   4
  • Obserwator pisze:

   Wąsowiak, masz prawo kwestionować! Oczywiście! Tylko ty usiłujesz ludziom wmawiać,że słońce wschodzi na zachodzie a zachodzi na wschodzie!

   5
   1
  • Wąsowiak pisze:

   Hehehe… Mam swoje zdanie a ludzie swój rozum i mam prawo pisać co mysle. Ja piszę prawdę, wy robicie propagandę byłemu wojtowi, na szczęście bardzo nieudolna.

   4
   7
 10. Zaintrygowany pisze:

  Nie będzie całego nagrania, skoro zostało dokończone? Chyba, że zebranie trwało mniej niż 4 minuty…

  6
  1
  • Wąsowiak pisze:

   Redaktor napisał w tytule. Interweniowała Policja więc wygląda na to że zakończył udział w spotkaniu bardzo szybko. Powinni ludzie wzywać Policje na każde spotkanie.

   7
   6
 11. wawa pisze:

  Cyt. Opinia prawna: Fundusze sołeckie-nagrywanie przebiegu zebrania wiejskiego.

  W związku z tym realizowana powinna być i w tym wypadku możliwość rejestracji dźwięku lub obrazu, o którym mowa w art. 61 ust 2 KONSTYTUCJI RP.
  Nie zachodzą również inne przesłanki, które uniemożliwiają rejestrację dźwięku i obrazu z przebiegu zebrania wiejskiego. Co więcej, ustawa z 4 lutego 1994 r. o ochronie praw autorskich i prawach pokrewnych w art. 81 ust. 2 stanowi, że zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
  1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
  2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
  Skoro zatem dopuszcza się możliwość swobodnego rozpowszechniania tego typu nagrań, tym bardziej usprawiedliwione i DOPUSZCZALNE jest ich rejestrowanie i dzielenie się transmisją z innymi.
  art. 61 ust2 Konstytucji RP
  Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

  3
  1
  • Wąsowiak pisze:

   Bzdury, bzdury, bzdury. Czyja to interpretacja. Nasza gwiazda telewizji i blogów nawet nie powiedziała kim jest. Poza tym przyjechała Policja i nie wrócił na salę, więc sprawa jasna! Koniec z samowola tego Pana. Proponuję wzywać Policje gdy tylko się pojawi

   7
   3
 12. Wąsowiak pisze:

  Było 28 koment, jest 27. Znikają!!! Tak oto wygląda wolność słowa wg. GONSIORSKIEGO. Cwaniaku, jesteś skończony, po wyborach będziesz z podkulonym ogonem zamykał ten mizerny blog

  6
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).