Filmowcy w Konopiskach
W dniach 12.09 na terenie Konopisk odbędzie się realizacja zdjęć do filmu krótkometrażowego pt. “Szczęśliwej Drogi” absolwenta reżyserii krakowskiej szkoły filmowej im. W. Hasa. Bartosza Mielczarka.
“Szczęśliwej Drogi” to historia jednej nocy, podczas której drogi osób z dwóch rożnych światów połącza się by zmierzać do wspólnego celu. Główny bohater podczas powrotu autobusem nocnym do domu staje się ofiara niedoszłej kradzieży w wyniku, której dochodzi do kłótni miedzy nim a złodziejem. Ta sytuacja sprawia iż bohaterowie zmuszeni przez ochroniarza do opuszczenia pojazdu i znalezienia drogi powrotnej do domu. Film ten z dozą humoru dotyka trudnej problematyki, a sami bohaterowie podczas swej krótkiej wyprawy maja okazje zajrzeć w głąb siebie i z każdym krokiem dążyć nie tyle do domu co do nowego życia.
Reżyser – Bartosz Mielczarek to młody i energiczny absolwent reżyserii Krakowskiej Szkoły Filmowej, który od wielu lat zajmuje się realizacją filmów, z dużym powodzeniem. W jego filmografii możemy znaleźć m.in. film krótkometrażowy pt. “Egzamin” który został wyróżniony na festiwalu ‘Częstochowa w Kadrze’ w 2013 roku. Tematyka poruszana w filmach reżysera jest dość trudna, jednak dzięki umiejętnemu prowadzeniu akcji staje się ona dostępna dla widza każdego pokroju
Paweł Trzepizur jest osoba odpowiedzialna za kierowanie produkcją ww przedsięwzięcia. Jest to student drugiego roku Organizacji Produkcji Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Na swoim koncie ma m.in. udział w realizacji kilku teledysków, filmu pełnometrażowego pt. “Pragnienie nocy”, oraz wielu etiud studenckich. Ponadto jest on osoba kreatywna oraz odpowiedzialna, która zachowując miłą atmosferę na planie potrafi perfekcyjnie przeprowadzić realizacje zdjęć.
Pakiet-page-005


Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).