Ekskluzywne szkolenie radnych. Pobyt w luksusowym Hotelu Gołębiewski w Wiśle z bardzo drogim alkoholem

Miało być szkolenie radnych, a wyjazd zamienił się w pobyt w luksusowym Hotelu Gołębiewski w Wiśle z salonem gier, kręgielnią, spa i bardzo drogim alkoholem. Ceny za nocleg w tym hotelu zaczynają się od kilkuset złotych.

Aż trzynastu radnych gminy Konopiska skorzystało z atrakcji tego hotelu. Oficjalnie, byli na szkoleniu pt. “Organizacja i zakazy dotyczące radnych. Uprawnienia przewodniczącego rady“. Nieoficjalnie, była impreza do samego rana.

Na tego rodzaju wyjeździe nie mogło zabraknąć Wójta Jerzego Żurka, jego zastępcy Iwony Lisek oraz inspektora ds. obsługi rady, Agnieszki Rokosy.

Całość kosztowała 10 400 zł, z czego 7000 zł hotel, a 3000 zł samo szkolenie. Co ciekawe, na szkolenie gmina otrzymała darowiznę w wysokości 3000 zł. Znowu nieoficjalnie, pieniądze wpłacił jeden z przedsiębiorców z sąsiedniej gminy. Miał gest.

W szkoleniu wzięli udział radni: Edward Bałdyga, Barbara Jabłońska, Jadwiga Majdzik, Janusz Benesz, Agnieszka Chmielewska, Michał Cichoń, Andrzej Janik, Andrzej Jarosz, Karolina Książek, Marek Parandyk, Piotr Szczerbak, Anna Świtek i Piotr Wojciechowski.

Wszystko z podatków mieszkańców.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

33 odpowiedzi na “Ekskluzywne szkolenie radnych. Pobyt w luksusowym Hotelu Gołębiewski w Wiśle z bardzo drogim alkoholem”

 1. ozio8 pisze:

  Ciekawe,ktora w ciazy przyjechała 😂😂😂

  12
  2
 2. Nikoś Dyzma pisze:

  Po półmetku kadencji i szkolenie. Kpiny. Do tej pory radni na wszystkim się znali i wszystko rozumieli, aż tu nagle bęc, padła pomroczność i należało radnych oświecić. Teraz to będzie rada aż radość bierze.

  17
  0
 3. mieszkaniec pisze:

  Na ostatniej sesji Radni podnieśli nam podatki o 10%. Uczestnicy tego wyjazdu powinni natychmiast zwrócić pieniądze do budżetu gminy!!!!

  26
  1
 4. Kk pisze:

  sqrw bawią się za nasze!

  17
  0
 5. ozio8 pisze:

  Najlepiej rozpierd..ć kase gminna tyle żurek i jego nieradni potrafią !!! Gmina Konopiska nie posiada sali na , ktorej można było przeprowadzić szkolenie tych durni? Po nazwiskach widać kto bedZie sobie mógł w lustro spokojnie spojżeć bo nie pojechał !

  25
  2
  • Lolek pisze:

   Brawo za komentarz, w samo sedno;-)

   15
   2
  • WszyskieBarto pisze:

   Wszystkie ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

   10
   1
  • Zuzia pisze:

   Jak to się ma do RODO . Jak można udostępniać rachunki publicznie. Przecież ludzie tego i tak nie zrozumią. Po co spółeczeństwo denerwować. Osoba ktòra coś takiego udostępniła powinna zostać ukarana. Jestem tak samo mieszkańcem wsi i płacę podatki i w ogòlenie to mnie nie irytuje. Przecież takie imprezy się organizuje i ròżnego typu szkolenia dla pracownikôw to jest coś normalnego . Osoba ktòra to udostępniła powinna zostać ukarana. Nie zostawiajcie tego tak. W jakim my źyjemy kraju.

   3
   22
  • Mieszkaniec pisze:

   Ale basenu nie mają trzeba basen wybudować to wymówki się skończą

   4
   0
  • Ozio pisze:

   Zuzia takie szkolenia oczywiście,że sie organizuje ale w prywatnych przedsiębiorstwach aby wydać kase a nie żeby oddawać pisowskim darmozjadom. Uja widze sie znasz powinnaś siebie ukarać za brak wiedzy lub sie doszkolić . Masz racje nie zostawimy tego bez rozgłosu. Zasad jest prosta żurek zabrał swoich żeby po cichu znów cos od.ebać za plecami mieszkańców, chcieli wypic mógł ich na chatę zaprosić i tam pic do bólu !!!

   7
   1
 6. Obywatel pisze:

  Edward Bałdyga, Barbara Jabłońska, Jadwiga Majdzik, Janusz Benesz, Agnieszka Chmielewska, Michał Cichoń, Andrzej Janik, Andrzej Jarosz, Karolina Książek, Marek Parandyk, Piotr Szczerbak, Anna Świtek i Piotr Wojciechowski.
  TE NAZWISKA ZAPAMIĘTAJCIE !!!!
  Przy kolejnych wyborach pamiętajcie kto Was, Waszą wieś, reprezentował na tym szkoleniu, za 2 lata należy im się odwdzięczyć, że tak sprawnie wydają nasze pieniądze.
  Szkoda śliny żeby na nich splunąć, to tylko gminne gnidy, przyklejone tyłkami do stołków.
  Bałdyga – Hutki ci się odwdzięczą, pakuj się !!!

  24
  3
 7. Obywatel pisze:

  “Organizacja i zakazy dotyczące radnych. Uprawnienia przewodniczącego rady“ – co, Edziu już nie daje rady i musi mieć tylu pomagierów, a tak w ogóle po co ta wiedza radnym, przecież to uprawnienia przewodniczącego rady.
  A może to podziękowanie tej grupie wspomagającej wójta i przewodniczącego w legalizacji Śmierdzlelni w Hutkach ?
  Dlaczego sponsor jest nieznany ? Czyżby to “ten” który tak cierpi z powodu złośliwych działań mieszkańców Hutek ?
  Bidulek, tak się wykosztował, a tu Sądy pokazują mu kolejnego fuck`up`a. Hi, hi, hi

  21
  3
  • Z Hutek pisze:

   Gmina powinna ujawnić darczyńcę w końcu to instytucja publiczna nie prywatny burdel

   24
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Szkolenia odbywają się w większości gmin tylko u nas ktoś zrobił gówno burzę o to i przemawia zazdrość . O innych wydatkach, które idą na kulturę w której mało co się dzieje albo w zasadzie nic się nie dzieje to jest cisza za dużo przeglądania by redaktor miał. Podadki zagwarantował nowy ład i tak jak i większość nakładanych przepisów wymogów co do opalania węglem. I tu nikt z was głośno nie krzyczy że mamy rodzime polskie kopalnie, zasoby własne które dają nam bezpieczeństwo energetyczne a za chwilę będziemy płacić za węgiel zagranicy sprowadzany bo ma inne parametry bo ktoś gdzieś u góry sobie tak wymyślił nie broniąc tego co nasze. Nad groszami za wyjazd, naszych znajomych bo wszyscy ich znamy błotem obrzucacie a rząd się bawi za miliony i wszyscy ślepi jesteście. Najlepiej żyć w tej małej wiejskiej zawiści bo czemu ktoś a nie ja.

   8
   20
  • kaziu pisze:

   Darczyńcą jest przedsiębiorca z sąsiedniej gminy – wiec wiadomo kto! Nikt finansować naszym władzom hulanek nie będzie poza tymi co chcą coś ugrać! tanio się sprzedaje wójt wraz ze swoją ekipą, nie ma co… Mieszkańcy Hutek i Rększowic- ile warte jest wasze zdrowie i spokojne życie? Dla tego kolesiostwa nic. Wystarczy rzucić im trochę kasy, zasponsorować wyjazd i cieszy się szlachta bo przecież to nie im będzie śmierdzieć, to nie oni będą próbować wymijać się na ciasnej drodze z bagatela co chwilę przejeżdżającymi beczkowozami. A Bałdyga – przecież już się “nachapał” z tego co mówią mieszkańcy więc zaraz zwinie manatki i przeniesie się do górskiej chatki. Ci co patrzą na niego i jego żonkę jak w tęczę może wtedy się ockną…., oby nie było za późno a ich nieruchomości były jeszcze coś warte.
   Gmina ma obowiązek ujawnić darczyńcę, jest instytucją publiczną. A jeżeli to wpłata od wiadomo kogo to przyjęcie tej darowizny i wyjazd radnych, którzy chcą przepchnąć oczyszczalnię w MPZP między innymi za te pieniądze nosi znamiona………… i z pewnością w odpowiednim czasie sprawa ta zainteresuje kogo trzeba. Brawo Panie i Panowie Radni!

   10
   0
 8. Glonojad pisze:

  Wódkę to se pewnie same kupiły w biedrze bo po kwocie widzę że to cena za jeden nocleg z posiłkami.

  13
  1
  • Pioter pisze:

   A wiesz co się kryje pod pozycją na fakturze “usługa gastronomiczna”? %%

   5
   0
  • Glonojad pisze:

   Zwiedziłem wszystkie gołebie w Polsce i hotel zawsze rozpisywał nocleg osobno a trzeci posiłek jako dodatkowo płatny. Bo dwa posiłki są w cenie doby hotelowej

   0
   0
 9. Lidka pisze:

  To żadna zazdrość Panie Mieszkaniec, tylko przejadanie publicznych pieniędzy!!!A podatki to ustalają w każdej gminie Radni ,a nie rząd -to na szkoleniu nie mówili???:-)

  19
  1
  • Mieszkaniec 2 pisze:

   Mieszkaniec jak tak rządu nie lubisz a bronisz tylko regionu to wyprowadź się na Białoruś

   0
   2
  • Obywatel K pisze:

   Lidka,Mieszkaniec ma trochę racji. Stawki podatków minimalne i maksymalne ustala rząd,ale radni NIE MUSZĄ ich podnosić. Tylko…z czego mają coś robić? Nauczyciele chcą podwyżek,urzędnicy też ludzie,też chcą zarabiać, radni choć bezradni chcą coraz wyższe diety,strażaki chcą coraz więcej, i tak dalej.a rząd pisu coraz więcej przerzuca na samorząd. Do tego zły wójt i do niczego księgowa, przekupni radni i paru mąciwodów odwiecznych w tej gminie,i…droga do upadku gminy gotowa. Jest jak jest. Ale znów wybierzecie miernoty!

   4
   1
 10. Konopiska pisze:

  Radni uchwalają faktycznie wysokość podatków, ale na podstawie wytycznych rozporządzenia które przygotowuje rząd.
  Trzeba też przyjąć, że wysokość podatków uzależniona musi być od wysokości inflacji.

  https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/podatek-od-nieruchomosci/5304649,Podatek-od-nieruchomosci-w-2022-r-stawki-maksymalne.html

  3
  5
  • Mieszkaniec pisze:

   Dokładnie tak jest ale po co się zagłębić w temat lepiej kogoś hejtem oblać.

   3
   8
 11. Waldek pisze:

  Radni nie muszą podwyższać podatków co rocznie , mogą one być na tym samym poziomie co rok wcześniej ,ba nawet mogą je obniżać…Jestem przerażony tym brakiem wiedzy!

  10
  2
  • Mieszkaniec pisze:

   I nie robić żadnej inwestycji pewnie ze można.

   5
   1
  • Ozio pisze:

   Jakie inwestycje? Bo jakos nie widać ich w gminie oprócz lotniska w Rekszowicach koło kosciola. Jeden wielki burdel, drożyzna i kolesiostwo.

   11
   0
 12. podatnik pisze:

  Wójt z przewodniczącym stworzyli stworzyli Bizancjum , chcą opływać w luksusach kosztem podatników. Wójt chciał naliczyć sobie maxymalną kasę do wypłacania co miesiąc, dalej ta podwyżka też obejmie radę gminy i przewodniczącego. Tak to można bawić się w zarządzanie gminą i kasą z podatków. Brak jest kasy na polepszenie bytu podatnikom a w urzędzie eldorado finansowe. Gigantyczny przerost w administracji, dalej zatrudnia się emerytów łącznie z wójtem, a za to musi oczywiście zapłacić podatnik. Pewnie Wójtowi marzy się następna kadencja. Tak to można żyć ! Gmina powoli upada, prawie nic się nie robi za wyjątkiem wysokich pensji. Jeżeli wójt myślałby poważnie o mieszkańcach i o gminie to zmiana wynagrodzenia winna być zbliżona do poziomu inflacji, uwolnienie etatów zajmowanych przez emerytów, równe traktowanie mieszkańców.

  13
  1
  • Znajomy pisze:

   Jurek weź kolegów kupcie sobie karty i fotele i na emeryturę

   4
   0
  • Obywatel K pisze:

   podatnik, widać że bardzo cię kolą w oczy zatrudnieni emeryci. A co to ma do rzeczy? !zazdrościsz im?bo trudno znaleźć inne wytłumaczenie. Oni z dochodów gminy nie biorą ani złotówki więcej od zatrudnianych nie-emerytów!Więc o co ci chodzi poza zawiścią? Raczej należało by się czepiać zatrudnianiu “nie fachowców”, leserów jak ta ich główna księgowa,niekompetentna czy paniusia zarabiająca na wnioskach o unijne pieniądze dla oświaty,a niedouczona i bez kompetencji. Ten urząd należało by “przewietrzyć” soldnie, ale od tego jest następna cwaniara na stanowisku sekretarza!nic nie robi tylko intrygi i kombinacje! No ale jaki wójt takie pracowniki

   2
   0
 13. Nikoś Dyzma pisze:

  Zuzia, przeczytaj Ustawę o jawności życia publicznego a nie wyskakuj z RODO. ozio8 ma rację, gdyby to szkolenie przeprowadzono w Gminie zapewne wielu z tych komentatorów by
  tu nie zajrzało. Bezmyślnie a może nie, wydano pieniądze na usługi których można było uniknąć organizując szkolenie w Gminie. I najważniejsze, nie osądzaj ludzi wg. siebie, ludzie umieją czytać rachunki i to ze zrozumieniem, czego dowodem NIEKTÓRE wpisy.
  Na koniec, mnie irytują takie zacietrzewione wpisy: Osoba która to udostępniła powinna zostać ukarana (Zdanie napisane dwa razy). Pytanie, za co? Po analizie Twojego wpisu mam wrażenie że pisała to osoba uczestnicząca w tym szkoleniu z miernym skutkiem.

  16
  2
  • Obywatel K pisze:

   Nikoś! przecież to nie było żadne szkolenie! Zwykły wypadzik z wódeczką,dla swoich rzecz jasna, na koszt podatników! Tylko pod przykrywką “szkolenia”! Nie bądź naiwny! Prawdziwe szkolenie można było zrobić w wielu tańszych miejscach do tego celu powołanych,a nie w jednym z najdroższych hoteli!

   4
   0
 14. robert.w pisze:

  Przecież nie od dziś wiadomo, że Ci ludzie nie siedzą tam dla nas, mieszkańców tylko dorwali się do koryta i robią z siebie pośmiewisko za parę tysięcy złotych miesięcznie. Smutne..swoim sąsiadom kłody pod nogi, po zazdrości a korytko hulaj dusza piekła nie ma

  7
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).