Dziś Dentobus przyjedzie do Kopalni i Aleksandrii

Od poniedziałku w gminie Konopiska można spotkać Dentobus. Dentobus to w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny, w którym najmłodsi mogą nie tylko sprawdzić stan swojego uzębienia, ale także leczyć ubytki. Są w nim bowiem udzielane te same świadczenia stomatologiczne, co w stacjonarnym gabinecie dentystycznym, w tym m.in. badania kontrolne, lakierowanie czy leczenie próchnicy.

Stomatolodzy będą w dentobusie sprawdzać stan uzębienia, jak również edukować najmłodszych, jak dbać o higienę i co zrobić, aby nie mieć próchnicy, na którą – według danych Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej – choruje 57 proc. trzylatków, 80 proc. pięciolatków i 90 proc. siedmiolatków.

Dziś, tj. 26 września będzie dostepny dla przedszkolaków w Kopalni i Aleksandrii. Aby dziecko zostało zbadane przez stomatologa, rodzice muszą złożyć stosowną zgodę, którą można odebrać w przedszkolu.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).