Druhowie OSP Wąsosz – Łaziec w Szkole Podstawowej w Łaźcu

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Wąsosz – Łaziec odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łaźcu.

Jak możemy przeczytać w relacji z tego wydarzenia, uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu. Wychowankowie naszej szkoły mieli doskonałą okazję, aby sprawdzić swoje możliwości i przymierzyć się do roli „strażaka”. Chętnych do udziału w praktycznych ćwiczeniach sprawnościowych nie brakowało. Wszyscy doskonale się bawili i podziwiali nowy wóz strażacki. Rozwijanie węża strażackiego, kierowanie ruchem, przymierzanie kasku ochronnego oraz możliwość siedzenia w środku samochodu sprawiły dzieciom dużo frajdy i radości. Nasi dzielni Strażacy zademonstrowali nam również sposób postępowania z osobą poszkodowaną, dzięki czemu dzieci przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz numer alarmowy.

Wielkie brawa za inicjatywę.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).