Droższe śmieci – wyższe diety radnych ?

Jak już informowaliśmy Gmina Konopiska podniosła ceny za wywóz śmieci – artykuł : drożeją śmieci .

Nowe ceny za gospodarowanie odpadami komunalnymi podzieliły radnych. Mimo poważnej dyskusji, ceny i tak podniesiono !

Ciekawostką jest fakt, że na tej samej sesji rady kiedy uchwalono tak wysokie ceny za wywóz śmieci , Pan Przewodniczący wnioskował o podniesienie diet dla siebie i innych radnych !

Znaczy z jednej strony podnosimy i tak wysokie ceny za odpady, a z drugiej szykujemy dla siebie podwyżkę ?

Z ciekawości zerknąłem jak wygląda sprawa w innych gminach -np w Olsztynie ceny nie uległy zmianie wynoszą one :

– w przypadku odpadów gromadzonych w sposób selektywny –
7 zł/osoba/miesięcznie.

– w przypadku odpadów niesegregowanych – 14 zł/osoba/miesięcznie.

Kolejna podwyżka ustalona – najpierw uderza się w mieszkańców, a potem myśli, jak to naprawić.

Ciąg dalszy nastąpi…Kategorie:

28 odpowiedzi na “Droższe śmieci – wyższe diety radnych ?”

 1. ogniomistrz pisze:

  Byle się kasa zgadzała w kieszeni

  0
  0
 2. Paulina Skowrońska pisze:

  gdzie i kiedy można by się dowiedzieć ile Państwo radni sobie przyznali? Ponoć tak mało jest pieniędzy w i takie “ogromne” zadłużenie, a oni sobie podwyższają diety?! Kogoście wybrali?!

  0
  0
  • Stanik pisze:

   Radni w Konopiskach nie podnieśli sobie diet. Pozostały na niezmienionej wysokości od grudnia 2010r. Uchwała RG nr.11/II/2010

   0
   0
  • Stanik pisze:

   Jakie to ogromne zadłużenie w stosunku do pozyskanych środków i wykonanych inwestycji. Proszę nauczyć się czytać BIP-u. Tam są podane do publicznej wiadomości uchwały i protokoły z sesji Rady Gminy a także ogłoszenia o przetargach i inne informacje.

   0
   0
 3. Stan pisze:

  PAN Bałdyga razem z Żurkiem obierają z kasy mieszkańców naszej gminy. A miało być po wyborach tak sielsko!!! Jest,jest ale ciąg tych panów na kasę ludu. Ja proponuje zmniejszyć o połowę pensję wójta żurka.Jak to mozliwe za nic brać taką kasę. Czy Baldyga to pobiera kasę za 3 etaty? Zarzucał nieprawde dyr.Michalczykowi ,że zarabia na 3etatach.Teraz wiemy ,że odnosiło się do niego. Brawo ,brawo wspaniałą mamy władze.Trzynaście panowie tak dalej!!!!

  0
  0
  • karol pisze:

   Od tej pracy to p.Michalczyk się rozchorował i od początku roku szkolnego mie uczy nie wiem czy gra w kościele w Aleksandrii bo podobno jakies imprezki prowadzi widocznie powietrze szkolne mu nie służy i tak biedaczyna nam się rozchorował życzmy mu szybkiego powrotu do zdrowia. P Bałdyga jeżeli tak pracuje to podobno w firmach prywatnych a tam powietrze zdecydowanie zdrowsze bo mniej się choruje i krócej a zresztą co komu zasdroscic pracy jak ktoś chce ijego chcą

   0
   0
 4. Paulina Skowrońska pisze:

  staniku – przecież ciągle słyszymy jakie to gmina odziedziczyła ogromne zadłużenie! Pan Skoczylas na prawo i lewo mówił jaki mamy dług, Pan Majer pisze o wielkim długu, pan Chudzik i jego tuba Pan Żurek też przy każdej okazji powtarzali jaki to gmina ma dług cy raczej długi! To jak tu sie nie dziwić jak piszą o podwyżkach diet radnych. To ile tego długu wreszcie mamy? a jeśli tak dużo to czy stać nas na nowy kredyt na remizę w Aleksandrii żeby zadowolić pana M.Ch.?

  0
  0
 5. Maja pisze:

  Kto nie inwestuje ten się cofa w rozwoju.Na rozwój potrzebne są środki finsowe.Poprzedni wójt Socha mając na uwadze rozwój naszej gminy zdobył dla gminy ponad 100 mln złotych.W historii gminy jeszcze nigdy nie zainwestowano takich pieniędzy. Wkład własny też gmina musiała ponieśc.Stworzona nowoczesna infrastruktura służy naszym mieszkańcom na godne życie .Wójt Żurek od poprzedniej władzy otrzymał gotowy projekt budżetu na rok 2015 wraz zabezpieczonymi środkami finansowymi na inwestycje( droga Hutki-Rekszowice,winda w budynku gminy,cd.kanalizacji,strażnica OSP aleksandria itd.)Poza przekazywaniem fałszywych danych dot.finansów gminy obecny wójt niczym dobrym na rzecz mieszkańców nie wykazał się. To tylko “mali” ludzie potrafią przypisywać sobie cudze sukcesy.

  0
  0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Nieodpowiedzialni ludzie powtarzają różne rzeczy dla osiągnięcia własnych celów. A w sensacyjne wiadomości ludzie łatwiej wierzą. Taka już natura ludzka. Kwota długu- wykonanie 2014r =16 017 791,56- dane z uchwały nr 113/XVII/2015 str.5 kol.6.
  Jeśli chodzi o remizę to w poprzedniej kadencji z mojej inicjatywy zostało przekazane 50 tys na projekt. Wszystkie jednostki OSP posiadają remizy, niektóre pięknie odnowione. W Aleksandrii budujemy wozownię. Natomiast jestem przeciwny budowie
  wielofunkcyjnej hali sportowej za 6 092 000zł. to nie tylko kwestia budowy ale również utrzymania, Mamy w gminie 2 hale sportowe w Konopiskach i Hutkach, czy potrzebna nam trzecia? Gdybyśmy byli bogatą gminą nie miałbym nic przeciw budowie. Za kilka lat skończą się pieniądze unijne, zwiększy się bezrobocie a my będziemy zmuszani do głosowania podwyżki podatków. Należy z rozsądnie wykorzystać ostatnie unijne środki. Ale o tym następnym razem.

  0
  0
 7. ogniomistrz pisze:

  Jako ciekawostkę można podać, że w przetargu wywóz śmieci od jednego mieszkańca jest wyceniony na 3-4 zł, może Gmina się pochwali jaką stawkę wynegocjowali w nowym kontrakcie ?

  0
  0
 8. Paulina Skowrońska pisze:

  Szanowny staniku (jaki rozmiar stanika?) uchwały na waszym bip-ie można będzie przeczytać za około 2 miesiące, jak już kompletnie zapomni się co się chciało przeczytać.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Szanowna Pani Paulino śpieszę Panią poinformować że mój rozmiar stanika to L-67. Co do oczekiwania na uchwały to siła wyższa. Bardzo trafna i kulturalna uwaga na wpis skakanki. Takich komentatorów nam tu nie trzeba.

   0
   0
 9. Ania pisze:

  Co więcej może zrobić Żurek jak ma do pomocy Damę Krzyżòwkową!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 10. Paulina Skowrońska pisze:

  oj, skakanka, brzydko! Nie godzi się tak pisać zwłaszcza, że z pewnością nie masz na to dowodów. Chyba, że sądziśz wg siebie? no…twój nick by wskazywał, że skaczesz ty właśnie z kwiatka na kwiatek. Takie oszczerstwa są karalne.

  0
  0
 11. Marta pisze:

  Czy PAN Bałdyga na najbliższej sesji będzie dalej walczył o podniesienie sobie diety???

  0
  0
 12. karol pisze:

  Zastanawiam się czemu tak nisko oceniasz tych pracowników i kto mógłby ich zatrudnić i kiedy bo o ile wiem to obecnie nie było przyjęć do pracy

  0
  0
 13. Marta pisze:

  Nadworny pijarowiec “Karol” wójta Kaliguli obudził się i rusza do ofensywy .A cóż to się stało z mości Kaligulą ,czyżby w ogrodach grubego Zbynia ,podczas degustacji “mioduli” po mocno zakrapianym zakończeniu sesji rady gminy w restauracji ” Pod lipami” przeziebiło się biedaczysko ? Tak się rozpoczyna początek końca Kaliguli.

  0
  0
  • obiektywna pisze:

   Pod Lipy nie zaproszono radnego Górniaka i Janika. Przypadek? Nie. Bo byli przeciwni podwyżce śmieci.

   0
   0
 14. Paulina Skowrońska pisze:

  i znów okazało się prawdziwe powiedzonko, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”! Jak Bałdyga nie był podnóżkiem Żurka to krzyczał że śmieci drogie! że obniżyć! że diety radnych za wysokie! obniżyć! Jak sam wreszcie dorwał się do władzy – patrzajcie ludziska – podnieść opłaty za śmieci! bo musi być na podwyżkę dla radnych! a to ci heca!
  A tak przy okazji, bo to jedyne miejsce gdzie można zapytać: dlaczego na oficjalnej stronie naszej gminy wciąż są stoły bożonarodzeniowe?!
  To już wiemy, że w gminie nic się nie dzieje, nie to co przez poprzednie lata gdzie impreza goniła imprezę, inwestycja inwestycję że chyba nie nadążali z umieszczaniem tego na stronie! w każdej miejscowości coś się działo przecież, jedni przez drugich, i szkoły aktywne i panie nasze z kół wiejskich, a teraz co?! W urzędzie pono czystki (jak w kraju, ale tu nie pis!), zastępca rozwiązuje ponoć tylko krzyżówki, zrobili projekty zostawione im przez poprzedników, i…cisza…
  To nie tak miało być panowie…

  0
  0
 15. Jan pisze:

  Wójt Kaligula ma wszystkich w nosie.Dla niego najważniejsze jest wysoka pensja za nic nie robienie,ach sorry zapomialbym imprezki za imprezką dla wybranych !!!!!! Czy organizacją dostawy jedzenia i napoi zajmuje się wysoką rangą specjalista – Prezio GS /Gminnej Spoldzielni\ w gminie? Są to “najlepsi “specjaliści w tej dziedzinie .Wobec tego kto za te przyjecia płaci ???Czyżby budżet gminy miał tak dużą kase ? Obecnie gmina przypomina śnieżną kulę, która stacza się z góry w przepaść.Czy tak Wójt Kaligula dziękuje swoim wyborcom ?????

  0
  0
 16. czarodziejka1953 pisze:

  Oooo! a to ciekawie Jan pisze? z jakich to środków te imprezki?bo o środki unijne ich nie podejrzewam….

  0
  0
 17. karol pisze:

  Dlaczego usunęliście mój wpis odnośnie zatrudnienia w gminie co prawda w oczy kole że teraz nie zatrudnia się znajomych czyżby cenzura gratuluje tylko wygodne wpisy dla Was wstyd

  0
  0
 18. Antek pisze:

  Panie Karolu,jest PAN dobrym obserwatorem życia politycznego gminy i władzy ,wójta Kaliguli i Prezia GS-u. Tak się składa ,że i pana wciemny kąt zaprowadził. Niech pan wejdzie na BIP gminy i zobaczy dla kogo to wójt Kaligula etat kadrowej szykuje w GCKiR.Nie jest tajemnicą poliszynela,że na etat ten przyjęta zostanie w podziękowaniu za zasługi w kampanii wyborczej na wójta pani z ul. Sportowej,która swymi głosami przyczyniła się do wygranej wójta Kaliguli. Na prawo i lewo kupczy stanowiskami obecny wójt Kaligula. Jeżeli PAN chce więcej poznać faktów jak i komu obecny wójt załatwił pracę w gminie ,to na przykład praca dla krawcowej itd.Ciąg dalszy wkrótce.

  0
  0
 19. mieszkaniec pisze:

  Czytając te wszystkie komentarze widać jak stara władza napuszcza na nową , prawda jest taka że w każdej miejscowości powinno być zrobione coś konkretnego ,a nie tylko w samych Konopiskach . I tu powinniśmy sobie zadać pytanie czy aby te wszystkie wpisy to nie są tylko na poróżnienie mieszkańców .

  0
  0
 20. Mieszkaniec 2 pisze:

  A mnie się wydaje ,że wójt Kaligula zajął się przedewszystkim promocją swojej osoby organizując ohlajparty jedne za drugą. Z jego cynicznych opowiadań można tylko usłyszeć jak to wyciąga ,,kolejnego trupa z szafy,,i brak mu pomysłu na dalszy rozwój gminy.Co do na puszczania tamtej na obecną ,to najlepiej ilustruje artykuł w ostatnich ,,Pasmach,, . Zamordyzm nie należy do naskuteczniejszej metody rządzenia,co niestety jest u nas.A propozycję inwestycji w Konopiskach? Czyżby wykonany przystanek autobusowy byłby w jego ocenie inwestycją strategiczną!!! Gratulujemy wspaniałej wizji rozwoju dla Konopisk !!!!!!

  0
  0
 21. ramze.61 pisze:

  Mieszkańcu, każdy ma prawo do własnej oceny, ale… popatrz co Żurek (Kaligula jak tu nazywają), zrobił za ten rok? Wykonał to co dostał w prezencie. Ach przepraszam, spowodował załatanie dziury na głównej ulicy Konopisk i pozwalniał ludzi obsadzając swoich. Albo tych co kazano. Nawet skarbnika zwolnił!w Blachowni na ten przykład, w Starczy są ci sami. Szkoda kobity, bo jak widać przez tyle lat realizowali pomysły na rzecz gminy. Źle się dzieje po prostu w tej gminie, zamiast postępu niszczą to co zrobili poprzednicy. Oczywiście że w każdej wsi trzeba coś zrobić! a tak nie było?

  0
  0
 22. Edek pisze:

  Ja powiem krótko poprzednicy przereklamowani. Też dałem się nabrać na aktualnego wójta to co sobą reprezentuje teraz sprawia, że jestem rozczarowany jako wyborca. Słyszę co ludzie mówią i to nie możliwe jest aby rządził taki tam Przewodniczący Rady z Hutek. No ale cóż tak ludzie wybraliśmy i mamy ciemności egipskie za dnia.

  0
  0
 23. Szpilka pisze:

  Pani Paulino niech te stoły zostaną przydają się na ostatnią wieczerzę. Podwyżki śmieci? płacz, że brak pieniędzy i niedługo czekać na co pieniądze są w gminie na bale? Czas już chyba głośno o tym wszystkim mówić dość tego gmina to nie jakiś tam prywatny folwark. Niech radni złożą o obniżenie opłaty za śmieci i niech se wójt gdzie indziej kasy szuka a nie to żur gotuje.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).