Dożynki powiatowe w Konopiskach

Wczoraj w Konopiskach odbyły się dożynki powiatowe, w których uczestniczyły wszystkie gminy powiatu częstochowskiego, w tym obowiązkowo KGW z gminy Konopiska. Podczas dożynek swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele z Konopisk, Kłomnic, Mykanowa, Poczesnej i Kruszyny.

Mimo iż nie padało, ludzi było bardzo mało. Praktycznie o połowę mniej niż w ubiegłym roku w Kruszynie.

Najciekawiej według mnie wyglądało stoisko KGW Hutki, najgorzej stoiska KGW Gminy Kruszyna i KGW Gminy Konopiska, na których praktycznie nic nie było.

Poniżej kilka zdjęć z tegorocznych dożynek.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

23 odpowiedzi na “Dożynki powiatowe w Konopiskach”

 1. Paweł Nowak pisze:

  pan jąkała znowu czytał z kartki i pomylił się w dwóch zdaniach kilka razy co za wstyd !

  20
  18
 2. żniwiarz pisze:

  odwołał przemarsz z Pajaka do kościoła. Zrobił się burdel organizacyjny spowodowany przez wójta.
  Wiadomo było że cos wykręci, normalnie być nie może. Goście zawiedzeni organizacją dożynek.

  14
  16
 3. Uczestnik pisze:

  Tak słabo przygotowanych dozynek powiatowych jeszcze nie było. Ludzie nie mieli co jeśc i pić, rozpierdziucha na całego. Super promocja wójta nieudacznika.

  17
  16
  • Suwak pisze:

   A ja widziałem święta trójce czyli radnych Górniak, Kołodziejczyka i Pana Soche. Bawili się rewelacyjnie i zajadali. Coś się nie zgadza z tym co piszesz.

   13
   11
  • dożynka pisze:

   Suwak przydałyby Ci się lepsze bryle na nosie, to może byś zauważył, ze akurat Ci panowie nic ze stołu nie konsumowali bo nic na stole nie było za wyjatkiem jabłka. Ludzie przyjezdni przeklinali takiego gospodarza za brak jedzenia i picia. Tak tylko umie zrobić nieudacznik. Kompromitacja na cały powiat. Najgorsze dozynki w ostatnich latach.

   18
   10
 4. lelowiak pisze:

  Panie Wojcie gratulacje i szacun za organizacje Dozynek Powiatowych w Konopiskach.Bardzo madra decyzja w sprawie przemarszu korowodu w taka pogode to nawet pies z budy by nie wyszedl.Gratulace dla calego zespolu GCKiR na czele z Pania Dyrektor Lisek.Rozmawialem z Starosta Krzystof Smela i powiedzial mi Dozynki na bardzo Wysokim Poziomie.

  24
  15
 5. Górniak pisze:

  Hehehe… Redaktorek zablokował komentarze pod lista komitetów bo grożą niekontrolowana agitacja, a to jego portal to tuba propagandowa Pana Sochy który jest przedstawiany jako Zbawiciel. Panie Gąsiorski nie kompromituj się. Dziwi też fakt że Pan Jerzy nie wystawił komitetu że swoim imieniem i nazwiskiem. Może się boi że ludzie skojarza jakieś fakty z przeszłości?

  17
  12
  • gracz pisze:

   Dla mnie jest zrozumiałe, że Pan Jerzy Socha wybrał nazwę doswiadczenie i młodość. Intencje barzo wymowne, doswiadczeni i młodzi siłą na dalszy dynamiczny rozwój gminy Konopiska.
   Panie Jerzy gratuluję super nazwy dla komitetu wyborczego. Jestescie siłą intelektualną pełna nowych mozliwości i wdrazania super pomysłow. Pan juz to udowodnił wczesniej i dobrzę ,że idzie Pan z młodymi. Brawo!!!!

   18
   10
  • Górniak pisze:

   Taaa, ten Pan ma doświadczenie w dojeniu gminy z kasy(pensje wywindowal na poziom absurdu 150 000) i w zadłużenia gminy na 19 mln, dodatkowo wiemy jak kończył kadencję… Żal że tacy ludzie na siłę pchają się na stołek. Ja wiem tylko jedno, nie ma szans na fotel wójta i nawet wynajęty pismak nie pomoże.

   8
   20
 6. starosta pisze:

  Na komitet zurka Mała Ojczyzna JUŻ NIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ. Wielkie klamstwo, tylko dla siebie napchać 200 tyś. zł za bycie gonćem finasowym do przywiezienia kasy od wojewody co załatwił Socha na naprawę dróg po powodzi. Takim Cwaniakom to dziękujemy. Niech idą na zieloną trawkę.

  18
  12
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Górniak, jasnowidz z Ciebie? Szansę na fotel wójta ma każdy a wyborcy zdecydują kto nim zostanie. Co to za zadłużenie19 mln zł w stosunku do pozyskanych 104 mln zł. Obecny Wójt
  planuje zadłużyć gminę na 17,5 mln zł. A ile pozyskał z Unii? Wnioski na oczyszczalnię i kanalizację przepadły. I co dalej, znów kredyty? Gdyby nie zwroty z lat poprzednich to zadłużenie przekroczyło by dopuszczalny próg. Żal to jest że tacy jak Ty na siłę coś chcą napisać, nie mając pojęcia o czym piszą.

  14
  9
  • Górniak pisze:

   Siedzisz z Panem Socha przy stoliku to wiadomo z kim trzymasz. Cała kadencję piszesz na tym forum robiąc mu kampanie a nic dla nas nie zrobiles. Nie widzę efektów twej pracy w radzie, oprócz oczywiście pisania tu pod swoim nazwiskiem i udawaniem tłumu pod innymi nickami. Daremne to co próbujesz wykrzesac.

   5
   14
  • z gminy pisze:

   Pseudo Górniak, nie podszywaj się pod Radnego Górniaka, bo takie idiotyzmy tylko tobie łażą po głowie. Idz i szukaj pomocy u lekarza.

   13
   3
  • Górniak pisze:

   Hehehe.. Podszywac? Nie ma tam imienia tego pana, jeszcze radnego, na szczęście niedługo!! Zluzuj gume:)

   4
   14
 8. sportowiec pisze:

  Tego Żurka nalezy szybko z gminy usunąc. Doprowadził do totalnego zniszczenia murawy boiska w centrum Konopisk oraz zniszczenia sieci nawodnienia płyty boiska, wprowadzając cięzki sprzet do rozstawienia namiotu. Naprawa wyrzadzonych szkód to grube tysiące złotych, które za widzi mi się Żurkowe muszą zapłacic mieszkańcy. Za co się nie weźmie to w ruine obraca się. Niektórzy szacują wyrządzone szkody na ok. 50 tys. złotych.Taki to gospodarz co dał KGW po 70 zł i chciał aby przygotowały poczęstunek dla gości. SMIECHU WARTE co ten człek wyczynia. Dla świty za zamknietymi drzwiami były przygotowane same rarytasy i ośmiorniczki. Lud wierny tylko jest potrzebny do pracy. Bananowa Republika!!!!!

  16
  5
  • Suwak pisze:

   W kiosku tak oszacowaliscie?

   6
   16
  • Lociarz pisze:

   Kto tak szacuje ?
   Klub ?
   Prezes ?
   Czy wasz obłudny wymysł ?

   Zaczerpnijcie wiedzy o źródła.
   Nawodnienie na pewno nie zostało uszkodzone, natomiast płyta wymaga paru zabiegów pielęgnacyjnych, które były zaplanowane już wcześniej

   7
   15
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Guzik Ci do tego z kim trzymam. Co za obyczaje, już nie można nawet usiąść ze znajomym. Myślisz że ty nie rozmawiasz, to ja też nie mogę i mam naśladować Twoje zachowania. Paranoja. Nie maskuj się pod nickiem Górniak bo Górniaków w gminie wielu. Przedstaw się, to Ci odpowiem. Tłum to Ty robisz Bo nick Górniak to już kolejny z kilkunastu z których korzystasz. Nikomu kampanii nie robiłem, co Cię tak boli, to że prawdę pisałem i piszę. bo jak już tu pisałem nie cierpię obłudy. Co prawda w oczy kole? Powtórzę za Tobą: Daremne to co próbujesz wykrzesać, są to tylko Twoje fantazje.

  16
  6
  • Górniak pisze:

   Piszesz prawdę ale tylko wygodna dla Pana Sochy, to co niewygodne pomijasz. Ja dyskusji sam ze sobą z różnych nikow nie prowadzę, a tobie się zdarzalo. Ale Panie Stasiu, Pana czas mija, a Pana przyjaciel wójtem nigdy nie będzie bo ludzie nie są głupi i każdy wie co się dzieje.

   7
   16
 10. wygodzianin pisze:

  Hmmmm…… A to Pan żeś jest ten radny co się nie zgadza z remontem dw 908 i likwidacją rowów bo droga jest wyżej niż posesje?????. Chwała Bogu że w końcu zlikwidują ten przeklęty rynsztok. Bo jak mam to obkaszać to mam odruch wymiotny……….

  5
  14
  • Górniak Stanisław pisze:

   Wygodzianin, kto ci każe wykaszać rowy, to nie Twój obowiązek, poczytaj przepisów.
   Z przepisu art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych wynika, że do właściwości zarządcy drogi, którym jest odpowiedni organ administracji rządowej lub jednostki samorządu terytorialnego (vide: art. 19 ust. 2, 3 i 5 ww. ustawy), należą sprawy z zakresu planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg.Niewątpliwie obowiązkiem zarządcy drogi jest nie tylko utrzymanie nawierzchni drogi, ale także utrzymanie jakichkolwiek urządzeń związanych z drogą, znajdujących się w pasie drogowym, z czego wynika obowiązek wykonywania odpowiednich robót interwencyjnych, konserwacyjnych i zabezpieczających.
   Piszesz że nie zgadzam się z remontem drogi DW908 a to nieprawda. W fazie projektowania przebudowy w/w drogi,kiedy był czas na zgłaszanie uwag do projektu chciałem w Pasmach poinformować mieszkańców gminy aby zgłaszali też możliwość odprowadzenia nadmiaru wód opadowych powstałych w czasie nawałnic i ulew z działek położonych poniżej poziomu drogi,gdyż w przypadku braku odpływu będą podtopienia.
   Myślę że nikt nie chciałby doświadczyć tego.
   Informuję również że 30.04.2013r napisałem pismo do posła Marka Balt o treści: > Z uwagi na pominięcie Gminy Konopiska na listach rankingowych, do realizacji przebudowy dróg wojewódzkich, jako członek SLD i Radny Gminy Konopiska zwracam się z prośbą do Pana o wsparcie Wójta Gminy J. Sochy w działaniach na rzecz uzupełnienia w/w list o drogi DW 904 i DW 908.
   Stan nawierzchni tych dróg jest fatalny.
   Ogromne natężenie ruchu, szczególnie pojazdów wielkogabarytowych powoduje drgania i wstrząsy, co skutkuje pękaniem ścian budynków.
   Budowa kanalizacji była powodem że nie naciskaliśmy na ich modernizację.
   W roku 2011 na wszystkich odcinkach terenu zabudowanego, wzdłuż dróg DW 904 i DW 908 zakończyliśmy budowę kanalizacji.
   Pragnę dodać, że gmina partycypuje w kosztach budowy ciągów pieszo-rowerowych.
   W załączeniu pismo Wójta Gminy Konopiska J. Sochy.< Takie pisma dostarczyłem do Pani poseł Haliny Rozpondek i radnego Sejmiku Wojewódzkiego Stanisława dzwonnika.
   Nasze działania spowodowały umieszczenie drogi DW 908 w Zadaniach Kluczowych
   Mandatu Negocjacyjnego Woj. Śl.

   12
   3
 11. Widz pisze:

  Jurkom, Staskom i Robertom już dziękujmy. Dosyć obłudy. Wójt to ma być młody z charyzmą a nie psem ogrodnika. Radny to ma być za swoją wsią tak jak matka za dzieckiem. A tu jak widzę każdy sobie rzekę skrobie. Nie ważne kto i z kim ale ważne aby korzyść i poprawa warunków dla mieszkańców była.

  9
  13
  • Kazek pisze:

   Wkrótce wyleci z gminy żurek i to będzie zamknięcie epoki fałszu i partactwa! Nigdy więcej takich nieudaczników!

   14
   8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).