Dodatkowy nabór na wymianę kopciuchów

We wtorek 29 marca w godzinach od 8:00 do 14:00 zostanie przeprowadzony nabór uzupełniający deklaracji na wymianę starych źródeł ciepła opartych na paliwie stałym na wysokosprawne i ekologiczne źródła ciepła w budynkach / lokalach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie gminy Konopiska oparte na paliwie gazowym, węglowym lub biomasie.

Wnioski będą przyjmowane w kancelarii Urzędu Gminy w Konopiskach, ul. Lipowa 5, 42-274 Konopiska lub elektronicznie na skrzynkę podawczą urzędu opatrzone podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP. O zakwalifikowaniu się do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń (wnioski złożone przed terminem naboru oraz po terminie naboru nie będą rozpatrywane).

Nabór deklaracji dotyczy tylko i wyłącznie tych wnioskodawców, którzy zamierzają wymienić stare nieefektywne kotły na paliwo stałe na kotły gazowe kondensacyjne, węglowe lub na biomasę spełniające wymogi 5 klasy oraz dodatkowo spełniające wymogi dotyczące ekoprojektu w terminie do 30.09.2022r. Wnioski dotyczące dofinansowania wymiany kotłów planowanych do wymiany po tym terminie, w tym naborze nie będą rozpatrywane.

Po zweryfikowaniu i zakwalifikowaniu złożonych deklaracji z wybranymi wnioskodawcami zostanie podpisana umowa. Zawarta umowa upoważnia do przystąpienia do wymiany starego źródła ciepła. Wydatki poniesione przez zawarciem umowy nie będą podlegały dofinansowaniu.

Dotacja będzie udzielana z przez gminę Konopiska ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 40% kosztów poniesionych na zakup i wymianę źródła ciepła, jednak nie więcej niż 4 000,00 zł. Wypłata dotacji będzie realizowana po zakończeniu wymiany pieca, złożeniu i zatwierdzeniu wniosku o rozliczenie dotacji wraz z niezbędnymi dokumentami. /UG/Kategorie:

3 odpowiedzi na “Dodatkowy nabór na wymianę kopciuchów”

 1. mieszkaniec pisze:

  a może by tak nie przepisywać tego co jest na stronie UG tylko podpowiedzieć mieszkańcom jakie wymogi musza spełniać do tej wymiany, np jaki max dochód, itd

  0
  1
 2. Mirek pisze:

  Super , że są różne dofinansowania do wymian starych kopciuchów ale inwestycja w gaz jest w obecnym czasie bardzo ryzykowna . Ceny za te paliwo gazowe są kosmiczne i nie zapowiada się aby one spadały . Dlatego wybrałem kocioł na pellet . Jedyne rozwiązanie jakie jest ekonomiczne finansowo . Kocioł sam pobiera pellet i jest samoobsługowy , bezpieczny i oczywiście ekologiczny . Ja wybrałem mądrze na swoją kieszeń . Mogę polecić kocioł eei pellet z firmy Kostrzewa u mnie się sprawdził .

  0
  1
  • Palnik pisze:

   Skończ człowieku ładować ludzi w kanał.
   Nie masz wiedzy-nie pisz bzdur.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).