Do końca września wykonano tylko 14 proc. planu na 2016 rok!

Kilka dni temu napisałem artykuł i jeden z Użytkowników zarzucał mi, że nie dodałem aktualnych danych. Właśnie dziś dotarły do mnie świeżuteńkie dane z realizacji inwestycji w gminie Konopiska do 30 września 2016 roku. Z planowanych 9 369 858,38 zł gmina wydała dotychczas 1 314 610,58 zł.

Czy to trzeba jeszcze jakoś komentować?

PAWEŁ GĄSIORSKI

inwestycje-300916 inwestycje-3009161Kategorie:

28 odpowiedzi na “Do końca września wykonano tylko 14 proc. planu na 2016 rok!”

 1. Adas pisze:

  Widzimy,co za nieudacznika mamy! Liczby mówią prawdę, tylko niedorzecznik ma problem to zauważyć! Duża kasa na pensję wójta i rzecznika , dla nas co kot napłakał! Dowidzenia z taką Władzą!¡!!!!!!!!!

  0
  0
 2. Jacek Wygwirzek pisze:

  Czyli p. Gąsiorski znowu miał rację, tylko rzecznik się doczepił. Teraz ma czarno na białym.

  0
  0
 3. Ekonomista pisze:

  To może wójt proporcjonalnie do wykonania budżetu wypłaci sobie pensję, nie 200 000 zł, tylko procentowo tyle jak wykonany jest budżet. Rzecznikowi zabrać kasę za nic nie robienie!

  0
  0
 4. Z Hutek pisze:

  Darmozjadów pogonić z gminy!

  0
  0
 5. Chudy pisze:

  czyli za lipiec, sierpień i wrzesień zrobili….4%! Bo na półrocze było 10 procent.
  Ale to tym artykułem nie odkrywają Ameryki. My to wiemy już dawno i wciąż o tym piszemy. Tylko co niektórzy na tym forum na białe mówią czarne i odwrotnie. Niektóre typy tak mają.

  0
  0
 6. Z Hutek pisze:

  Specjalista od białe jest czarne to niedorzecznik! Po co nam taki specjalista w gminie? Chyba że chodzi o płacenie dużej kasy przez wójta dla ludzi co tylko drenują budżet gminy!

  0
  0
 7. Paweł Nowak pisze:

  No właśnie, ciekawe co na to niedorzecznik. Czy znowu będzie miał pretensje do redaktora, że nie publikuje aktualnych danych? Wstyd panie Żurek, wstyd panie Jończyk

  0
  0
 8. Izolbu pisze:

  Same nieroby

  0
  0
 9. Racjonalista pisze:

  Redaktor pewnie ma informacje na temat pozycji które jeszcze są w realizacji.

  0
  0
  • Izolbu pisze:

   tobie znowu cos nie pasuje?

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   Wiem ze bedzie wam ciezko, ale czasy tajnych wspolpracownikow minely i kazdy ma prawo do swojej opinii. Przyzwyczajcie sie. Jak zwykle w artykule zero informacji ze sa inwestycje realizowane, niektore na ukonczeniu. Dramat.

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Kasjusz mnie brakuje planów z głowy wójta, to co ma zamiar zrobić, to co robi. Pan Gąsiorski powinien czytać w myślach i przewidywać każdy ruch wójta. Szkoda, że tego nie robi. Dramat.

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   Jesli to jest portal informacyjny i ktos sie angazuje w cos wiecej niz slepa krytyka wladzy, powinien sprawdzic i poinformowac mieszkancow co sie dzieje z tymi projektami. Teraz to jest tak jakby napisac ze Legia wczoraj przegrala 5-1, ale nie napisac statystyk i opisac przebiegu meczu. Wiecej na ten temat juz nie napisze bo daremna dyskusja.

   0
   0
 10. Kartezjusz pisze:

  Dramat to jest to co piszesz Kasjusz! Dramatem jest to, że w gminie wszystko zamarło – inwestycje, życie kulturalne, aktywność ludzi. Nie pozyskuje się dla gminy środków unijnych a co najwyżej wydaje się ( i to niegospodarnie) pieniążki z naszych podatków! Dramatem jest coraz gorsza opinia o gminie w kraju. Tyle lat zmarnowanych! To jest Dramat!
  Każdy normalny człowiek wie, że inwestycje – jeśli się je robi, nie zawsze kończą się dokładnie na dzień sprawozdania. Ale jeśli mięło 50% czy 75% roku, to należy oczekiwać realizacji około 50 czy 70 procent zadań zaplanowanych w budżecie.
  Dlaczego panie niedorzecznik nie można w bipie porównać jak to bywało w latach poprzednich?
  Dlaczego wbrew przepisom ukrywane są w bip te informacje?

  0
  0
 11. Kasjusz pisze:

  Pytaj w gminie niedorzecznika. Znacie sie wszyscy bardzo dobrze z zamknietych zlotow na hali. Ja jestem z poza Waszego kregu wiec nie mieszajcie mnie w Wasze gierki. Mnie mierzi pokazywanie jednej strony medalu przez kogos kto ma czelnosc obwolac sie redaktorem.

  0
  0
 12. Niewiadow pisze:

  Widzę tutaj przynajmniej dwie pozycje, które są na etapie realizacji lub już na ukończeniu a jeszcze widnieją jako nierozliczone:
  – budowa ulicy Strażackiej w Aleksandrii
  – termoizolacja OSP w Konopiskach
  Tak na przyszłość – dobrze by było informować w całości: na jaką kwotę zakończona, ile na etapie realizacji, ile na ukończeniu, ile nie uda się zamknąć do końca roku. To wydaje mi się jest rzeczowe dziennikarstwo. Ale jak może być inaczej kiedy prowadzi się “niezależny” service w Konopiskach, Blachowni i Pankach. Być może jest więcej takich stron. Trzba też dodać że jest “niezależy serwis” powiatu częstochowskiego – tylko że tam “redaktorowi” nie pozwala smarować kupą nie kto inny jak WS.

  0
  0
 13. Racjonalista pisze:

  Niewiadow nie zapominaj że Budowa części bojowej w OSP Aleksandria też jest w trakcie realizacji.

  0
  0
  • Niewiadow pisze:

   To jest już w 75% rozliczone. Ale przy wozie bojowym dla OSP Rększowice jest jak na razie tylko 4k zatem to też zejdzie.

   0
   0
 14. Kasjusz pisze:

  Trzeba pamietac o ul Rozanej, Lipowej i pewnie wielu innych rzeczach o ktorych nie wiemy ze sie dzieja bo mamy prace i inne obowiazki. Jednakze jak sie do czegos zabiera, szczegolnie prowadzac serwis o gminie to z szacunku dla mieszkancow nalezy to sprawdzic. Tutaj widac jaki szacunek ma Pan Gasiorski, kazdy odpowie sobie sam.

  0
  0
 15. Krajan pisze:

  Za czasów obecnego wójta gmina osiągnie dno pod każdym względem, jedynie jemu i rzecznikowi ma się super!

  0
  0
 16. Kasjusz pisze:

  Mozny wpis, wysoko wartosc merytoryczna. Z tej bezsilnosci juz nawet nie wiecie co napisac.

  0
  0
 17. Ben ten pisze:

  Rewelacyjne wykonanie 14% inwestycji w 2016 roku za 3 kwartały, kasjusz zakasaj rękawy , bo w gębie plan wykonany na następną 5-cio łatkę. I tak nikt tych bzdur wypluwanych przez ciebie nie bierze poważnie!

  0
  0
 18. Niewiadow pisze:

  wykonanie zawsze tak się podaje, tylko nieuki o tym nie wiedzą. A, i złośliwcy, jak ci tutejsi. Dlatego szkoda, że nie możemy sobie porównać takich sprawozdań o inwestycjach za poprzednie lata, bo nie można ich nigdzie na stronie gminy znaleźć. Dlatego podaje się datę “na dzień”. My wiemy Kasjusz, że to dla ciebie za trudne, ale może weź jakieś nauki pobierz? Tylko “na trzeźwo”.

  0
  0
  • Kasjusz pisze:

   Mam przyjechac do Waszego guru? W okolice plebani czy do domu? Nie wiem kiedy wychodzi sporzadzac raporty. Zestawienie samo w sobie zawiera zakonczone inwestycje, ale mnie chodzi o to ze autor bloga nawet nie pokusil sie aby sprawdzic ktore inwestycje sa w trakcie. Coz, taki mial konspekt.

   0
   0
  • Malarz pisze:

   Od niebieskich towarzyszy emerytów , co chcą zagarnąć cała władzę w gminie, na odległość widać Ich nikczemne zamiary! Kundelki niebieskie aż do deski grobowej weszą, tropią i na smyczy trzymani są.

   0
   0
 19. Belzebub pisze:

  Zawsze tego typu sprawozdania podaje się na określony dzień. I zawsze jakieś inne zadania są w trakcie ich realizacji. Niektórych może tu nawet jeszcze nie być, bo “się urodzą” pomysły po tej dacie i mogą zostać albo wykonane do końca roku albo przeniesione do zakończenia na lata późniejsze.
  Co wcale nie zmienia faktu, że za trzy czwarte roku wykonano zaledwie 14% planowanych zadań!
  Gdyby można porównać jak to bywało w poprzednich latach, za poprzedniej władzy, wtedy by się pewnie pokazało, że to lenie i nieroby. Ale trolle wójtowe i tak by “szukali dziury w całym” i wymyślili jakieś kłamliwe usprawiedliwienia.
  Może Pan Radny ma takie sprawozdania z poprzednich lat i napisze jaki był procent wykonania inwestycji po trzech kwartałach na przykład w latach 2012, 2013, 2014 czy innych. Ciekawe.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).