Do GTV BUS gmina dopłaca ogromne pieniądze!

Wynajęcie GTV BUS było strzałem w “10”, by doprowadzić gminę do katastrofy finansowej. Otrzymałem z gminy fakturę za usługi GTV BUS w kwietniu. Całkowity koszt GTV BUS w kwietniu wyniósł 153 262,80 zł. Od tego należy odliczyć kwotę za sprzedane bilety. UWAGA! GTV BUS sprzedał bilety za 22 073,09 zł! Przypominam tylko, że Wójt i skarbnik na sesji Rady Gminy Konopiska, wspominali, że rocznie z biletów będzie przychód w wysokości 800 000 zł!

Lecimy dalej. Dopłata z tytułu biletów ulgowych w kwietniu wyniosła 2 996,35 zł. Według skarbnika rocznie ma to być kwota 658 000 zł.

Zastanawiam się, z jakich oni danych korzystali?

Po odjęciu przychodu związanego z biletami i dopłatą, za miesiąc kwiecień – czyli dojazdy tylko do DŹBOWA i WĄSOSZA, gmina zapłaciła 128 193,36 zł.

Biorąc pod uwagę, że od maja GTV jeździ do centrum Częstochowy m.in. przez ul. Rolniczą, następna kwota na fakturze będzie zapewne o 30-40 proc. większa.

Pozostawiam to do waszej oceny.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

35 odpowiedzi na “Do GTV BUS gmina dopłaca ogromne pieniądze!”

 1. Essa pisze:

  Niech dopłacają i 2x więcej skoro nie potrafili dogadać się z PKS ,któremu też trzeba było dopłacić. Najważniejsze ,żeby ludzie mieli czym jeździć.

  15
  7
 2. Paweł Nowak pisze:

  pamiętam słowa tego z pksu że za 60 tysięcy obrobił by całą gminę a tu masz 150 koła za takie łajno

  9
  11
  • heheh pisze:

   A te słowa Pana Prezesa też pamiętasz? – jak powiedział ja Was nie zostawię, i będę jeździł na kursach rentownych?….
   A i pamiętasz jak to “łajno” z dnia na dzień wskoczyło na trasy jak tamto dziadostwo nagle zrezygnowało? Pamiętasz?
   Poza tym mało w Tobie kultury, ale to się nabywa przez życie:-).

   12
   5
 3. Wyborca pisze:

  Ciekawe kogo ta firma będzie sponsorować w kampanii wyborczej.

  11
  4
 4. Dekiel pisze:

  Ale to chyba nie dziwota, że gmina dużo dopłaca, skoro przewozy po gminie są za darmo?

  24
  0
 5. Konopiska pisze:

  Moim zdaniem za dużo kursow po gminie za mało do Częstochowy. Niepotrzebnie tyle po gminie jeździ bo nawet tylu chętnych na to nie ma. Ludzie potrzebują sie do Częstochowy bardziej dostać niż do Konopisk. Każdy na zakupy woli wsiasc we wlasne auto lub rower a nie czekac po 10 min na spozniajacy sie maly GTV do ktorego sie ledwie zmiesci z zakupami. Możecie hejtowac ale to moje zdanie ten portal jest po to żeby je wyrazic ?

  16
  3
  • Goorniook Stash pisze:

   Dobrze booraku napisałeś. Poczekać 10 minut. Przypomnieć ci jak we wrześniu czekałeś kilka godzin.

   5
   8
  • Konopiska pisze:

   Po pierwsze proszę nie obrazac bo ja nie obrazam nikogo tylko sie wypowiadam na co mialam czekac kilka godzin? Proszę sie sprecyzować czy chodzi PANU o autobus,ktory nie przyjechal czy o luki w rozkladzie?? Bo jezeli o to pierwsze to prosze mi nie wmawiać bo taka sytuacja 3 razy mi sie przytrafila ze nie przyjechal autobus i czekalam jak juz godzinę lub pol a jezdze autobusami 4 lata

   8
   1
  • Konopiska pisze:

   A po 2 teraz Konopiska maja mniej kursow do Częstochowy niż mialy wtedy za pks-u tylko 101 jezdzi do Częstochowy wiec utracilismy też polaczenia od liń 102 i 103????

   9
   0
  • Goorniook Stash pisze:

   Konopiska komu ty mydlisz oczy. Ja PKS jeździłem 20 lat. Jak się 5 minut spóźniłem na przystanek to czekałem nawet 3godziny na następny. Tobie nawet w złotych saniach by było źle karczochu z pola.

   6
   8
  • Konopiska pisze:

   A mieszkasz w Konopiska Rynek?

   2
   1
  • Konopiska pisze:

   Jeżeli nie jesteś z Konopisk to nie porównuj bo tam jezdzily 3 linie … ja pisze o sytuacji tylko i wylacznie z wlasnych przystanków…

   4
   0
  • Goorniook Stash pisze:

   Mieszkam w Konopiskach – Marcin Sowiński. Nie będę się krył za udawanymi nickami jak Socha czy Górniak. Kto trochę technicznej wiedzy ma to za pomocą Wiresharka sobie sprawdzi te unikalne wpisy. Następny idol Górniak – masz co 30 min bus do Konopisk skąd masz co pół godziny autobus to Częstochowy. Przestań lizać tyły bo dostaniesz wysypki.

   0
   7
  • Konopiska pisze:

   Ale chodzi ci o Mpk teraz?

   1
   2
  • Konopiska pisze:

   Czy nie? To ktorymi liniami można jeszcze dojechać do Czwy oprocz 101 jak piszesz że co pol godziny

   4
   0
  • Konopiska pisze:

   Bo jak mi sie cos przeoczylo to zwracam honor serio ?

   3
   0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Konopiska ma rację, gdzie się podziały 23 kursy z Hutek do Częstochowy przedstawione Radzie Gminy w ofercie przez wójta J. Żurka. Dlaczego Wójt zrezygnował z tej oferty i podpisał tak niekorzystną dla mieszkańców umowę.

  9
  1
  • wawas pisze:

   Chłopie pokaż tą ofertę 23 kursy z Hutek bezposrednio z Cz-wa. W lutym była mowa o Hutkach które i tak miały przesiadkę ale jadąc przez Pająk w Konopiskach. Panie Górniak masz Pan ten rozkład? czy wrzucić ci go tutaj i nie pisz głupot chłopie!

   2
   6
 7. wawa pisze:

  Kto ma trochę wiedzy matematycznej zauważy, że jak przy 23 kursach na dobę można w rozkładzie uzyskać półgodzinny takt?

  A to do poczytania dla entuzjastów obecnej gminnej komunikacji…
  https://slask.onet.pl/slaskie-metropolia-rozpoczyna-przejmowanie-komunikacji/w74mplx

  5
  0
 8. Wawa pisze:

  Żurek już dawno powinien być odsunięty od władzy! Robi same głupoty! Wymyślona przez niego komunikacja to wybryk ludzi co nie mają pojęcia o komunikacji za taką kasę co teraz płaci gmina! CBA powinna zająć się tą sprawą!

  6
  3
 9. Górniak Stanisław pisze:

  wawas, Przejdź do Urzędu gminy lub radnego z twojej miejscowości. niech Ci pokażą ofertę GTV BUS z 04.01 .2018r. jest to 14 stron A4. Na str. 5 jest tabliczka rozkładowa Rększowice
  gdzie w kierunku Częstochowy w dni nauki szkolnej widnieją 33 kursy. W kierunku
  Konopisk -31 kursów.
  Na str2 Rozkład jazdy z Częstochowy ul Orzechowskiego lub Focha (do ustalenia) – 32kursy.
  Przepraszam za błąd w poprzednim wpisie, miało być 33, nie 23kursy.

  6
  0
  • wawas pisze:

   Panie Radny.
   Czytaj Pan ze zrozumieniem.
   Ja pisałem o Hutkach Panie Radny! a nie o Rększowicach.
   Aha i jaka miała być ostateczna kwota za całość usługi?

   1
   4
  • wawas pisze:

   Dla przypomnienia Pana
   Sam Pan pisał o Hutkach a nie o Rększowicach.

   “Górniak Stanisław napisał(a):
   18 maja 2018 o 19:13 Konopiska ma rację, gdzie się podziały 23 kursy z Hutek do Częstochowy”

   Ale Pan ściemnia coś:-)

   1
   3
 10. wawas pisze:

  Aha ile miało być BEZPOŚREDNICH KURSÓW Z RĘKSZOWIC DO CZĘSTOCHOWY 33 ? już zdobyłem ten rozkład.
  TE GWIAZDKI PAN WIDZIAŁ ? WEDŁUG OZNACZENIA PRZEWOŹNIKA OZNACZA KURSY Z PRZESIADKĄ, CZY PAN JUŻ TAK ŹLE WIDZI ŻE PAN TYCH GWIAZDEK W LEGENDZIE NIE dostrzegł? albo niechce Pan ich widzieć….
  Czyli według rozkładów widzę tak z HUTEK tylko miał być 1 kurs bezpośredni z Cz-wa o g. 6.50 reszta z przesiadkami,
  Z Rększowic tak miało być kilka kursów więcej do Cz-wy bez przesiadki ale Panie Stasiu z jakiego przystanku? Z przystanku Ręszkowice Rondo, a co z resztą miejscowości? Coś chyba w tych rozkładach Pan sam się nie umie rozczytać
  NIech Pan się już nie kompromituje.

  3
  3
  • wawas pisze:

   Panie Stasiu co oznacza w tych rozkładach symbol *? (gwiazdka)?
   Proszę nam napisać.

   1
   3
 11. Wawa pisze:

  Wójt to cieniarz, rozwalił całą komunikację! Ludzie nie wiedzą jak pojadą do domu i o której będą w domu.

  4
  2
  • wawas pisze:

   Zgadzam się:-) i pewnie potrzebuje takiego specjalistę z Wawy co to naprawi. Ponawiam pytanie dlaczego w MPK Cz-wa nie pracujesz? :-)

   1
   1
  • wawa pisze:

   Posty z godz. 21.45 i 22.38 nie są moje..wawa. Ktoś używa mojego nocka.

   0
   3
 12. wawa pisze:

  Wawas zadałem na tym forum kilka pytań i też na żadne nie otrzymałam odpowiedzi. I nie muszę pracować w MPK, ani w ug Konopiska….

  3
  0
 13. Konopisk pisze:

  Sposób w jaki jeżdżą autobusy GTV bus to porażka wójta. Jeżeli gmina za dowóz ludzi do Dżbowa płaci ponad 150 tys. złotych, odzyskuje za bilety około 20 tys. złotych, to dosłownie parę osób skorzystało z jazdy. Za te nietrafione działania wójt powinien być dokładnie rozliczony. Nie takiego wójta chcieliśmy , u którego dominują jakieś dziwne wydawanie pieniędzy!

  4
  0
 14. Z Hutek pisze:

  My na hutkach sobie bardzo chwalimy gtv. Dziękujemy Panu wójtowi !!

  5
  10
 15. Obywatel pisze:

  Prawda jest taka że ludzie Ci którzy mają swoje auto poprzysiadali się,ludzi co raz mniej, sam wole dołożyć te 200 zł wiecej i wiadam i wysiadam pod zakładem pracy, i wstaje kiedy chce , PKS nie miał wyjścia musiał ustąpić bo nie miał ludzi do pracy, a GTV się cieszy bo mają płace od km, nie zależnie czy jedzie pusty czy pełny zawsze tyle samo dostanie, a jak jest pusty bus to mniej paliwa się spali i wiecej zostaje, a kaska i tak leci do kieszonki, ciekaw jestem czy kierowcy też czasem w kieszeń nie biorą a biletu brak, wiec wpływ do gminy będzie mniejszy

  6
  1
  • obserwatoor pisze:

   Busikami jezdzi co raz mniej osób. Słychać głosy że kierowcy nie chcą nie raz wydać biletu, a kasę biorą. Biorąc bilet nie jedziesz na gape, a w razie wypadku masz ubezpieczenie

   4
   1
  • joł pisze:

   mają przyzwyczajenia z PKSU, że biletu dawać nie trzeba było :D

   4
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).