Degustacja tylko dla wybranych?

Jeden z Mieszkańców gminy napisał do mnie z pretensjami odnośnie niedzielnej prezentacji stołów bożonarodzeniowych, podczas których potrawy, jak twierdzi, były tylko dla wybranych.

Witam , widzę że opisujecie różne rzeczy związane z naszą gminą . Wczoraj na hali miała miejsce prezentacja stołów Wigilijnych i dosłownie prezentacja bo o degustacji to można było pomarzyć , degustacja była możliwa tylko dla wybranych ludzi dla tak zwanych szych normalni ludzie którzy byli na występach musieli czekać aż ksiądz poświęci i to było normalne ale po poświęceniu dalej nie było można korzystać gdyż panie mówiły że pani koordynator musi dać znać przez mikrofon że już można korzystać ja nie świadomy wcześniej spróbowałem parę przysmaków i zostałem za to solidnie skarcony słowami , ale nawiązując dalej zdenerwowany miałem iść do domu ale mówię nie poczekam i zobaczę czy faktycznie ktoś powie przez mikrofon że można już korzystać i degustować bo na pewno milej było by oglądać występy przy kawałku ciasta czekałem do 19 i nikt dalej nic nie mówił a stoły jak stały pełne tak stały a kto kol wiek podchodził to został odsyłany z kwitkiem ale jeśli ktoś z gminy czy z projektów gminnych podchodził to bez problemu brał co chciał . Takie zachowanie jest celowe żeby jak najwięcej zabrać z powrotem do KGW i tam pić i jeść to co zostało , moja babcia występowała wczoraj i o 20 poszła po kawałek ciasta to już było pusto na stołach ale że babcia się z nimi zna to ich pyta czy mają ciasto a one że mają pod stołami ale co będą wyciągać . to samo było na dożynkach na Hutkach jedzenie dla ludzi skończyło się bardzo szybko ale po zakończeniu dożynek wójt i inni bawili się w remizie i jedli pili i niczego nie brakowało a dla ludzi wszystkiego brakuje , wniosek jest taki że Wójt robi wszystko fajnie na pokaz ale wszystko to co organizuje jest dla zamkniętego grona , bardzo duże wydarzeń kulturalnych większość dla KGW dopiero jak jest podsumowanie tych projektów to człowiek dowiaduje się że coś takiego było w ogóle a na pewno nie małe to są pieniądze“.

Co miałbym odpisać temu Mieszkańcowi? Takie sygnały docierały do mnie nie tylko z tej imprezy. Wójt bardzo często dzieli osoby na lepsze (VIPy) i grosze.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

20 odpowiedzi na “Degustacja tylko dla wybranych?”

 1. Paweł Nowak pisze:

  święta prawda

  0
  0
 2. Człowiek drugiego sortu pisze:

  Mnie to nie dziwi. Przykład idzie z góry PiS też podzielił Polskę na lepszą i gorsza.

  0
  0
 3. Bombel pisze:

  Zamiast l dać biednym to lepiej przecież wziąć do wódki na przekaske.

  0
  0
 4. mieszkaniec pisze:

  Ręce opadają gdzie ty widziałeś ludzi biednych w Konopiskach proszących o jedzenie podaj chociaż jeden taki przypadek Proszę nie kłamać ludzi każdy mógł się poczęstować o godzinie 19 ,:10 to stoły już były praktycznie puste dzieci które występowały na końcu nie miały już okazji spróbować jadła przyszykowane go przez panie z KGW bo ludzie zamiast spróbować to kładli sobie na talerz na zasadzie kto pierwszy ten lepszy Powinna być degustacja na zakończenie żeby najmłodsi artyści też mogli popróbować smakołyków

  0
  0
 5. Wyborca pisze:

  I jak w naszej gminie ma być dobrze?

  0
  0
 6. Komunista pisze:

  Wójt Socha = wójt Żurek? mnie też przez 12 lat rządów poprzednika mieszkańcy opowiadali takie historie. Panowie niczym się nie różnią. Swoją drogą Robert jak piszesz wyssane z palca historie podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem plus stanowiskiem:)

  0
  0
 7. Smakosz pisze:

  Dlatego potrzebna jest osoba, która wszystkich traktuje jednakowo bez względu na zasób portfela, wiek, ubiór, przynależność partyjną, humor, wiedzę itp.

  0
  0
 8. Mieszkanka pisze:

  No ale tak z drugiej strony, to co? mieli za swoje, czy z gminnych pieniążków nakarmić pare setek ludzi co tam przychodzą? Wszędzie tak jest, i w rządzie i w innych gminach. Zawsze tak jest, że degustują zawsze ludzie władzy, a zwykli ludzie się przyglądają. Trzeba być władzą! Zakazu nie ma! Startuj jeden z drugim na stanowiska, pracuj, to będziesz częstowany. To nie polega na rozdawaniu ubogim, od tego jest GOPS i inne instytucje.
  Myślicie że władza w Warszawie dzieli się obiadem? też jedzą zaproszone vipy. I tak jest na całym świecie.

  0
  0
  • Cyc pisze:

   Dokładnie. Jęczenie i biadolenie malkontentów. Gąsiorski nawet z psiej kupy zrobi artykuł. Jak tak narzekacie to dlaczego sami nie kamdydujecie: zorganizujcie komitet wyborczy, zbierzcie kandydatów na radnych, zgłoście to do komisji wyborczej, przeprwadzcie kampanię i wygrajcie. Jaj wam tylko na stękanie starcza.

   0
   0
  • Krajanka pisze:

   Tłumaczenie jak za Gierka, kit popychasz szanowna pani! Organizując taka imprezę, to należy przede wszystkim pozwolić skorzystać z degustacji wyrobów świątecznych dla szerokiej rzeszy osób odwiedzających tę imprezę! Tak było w poprzednich latach , kiedy wójt Socha zapoczątkował tę imprezę dla mieszkancow! Żurek jak wszystko dotychczas tylko umie zniszczyć. Oczywiście zgadzam się z panem razżalonym , że nie dano mu skosztować wyrobów będących na stole wigilijnym! Żurka kultura wychodzi jakim trzeba być nieogarniętym, nie zapewniając swobody degustacji! Wzmianka o pijaństwach wybrańców władzy i wodza jest trafione w 10 -tke! Niestety tak wyglądają imprezy organizowane przez wójta, jak np. ostatnie dożynki w hutkach, święto strażaków itd. można by przywoływać inne imprezy gminne. Zarzucał poprzedniemu wójtowi a on robi super oborę ! Ten człek przyszedł do gminy aby nic nie robić i w sposób nieobliczalny wydawać kasę, która mogła by trafić do przedszkoli , młodzieży i emerytów nie mających na lekarstwa! Quo vadis Gmino konopiska ????

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Jak wygra Socha to będzie gmina Sucha.

   0
   0
 9. Kazior pisze:

  Proszę napisać który wójt dal podwyżkę najmniej zarabiającym pracownika w placówkach gminnych tylko myśleli o swoich a ci na dole niech bieduja

  0
  0
 10. Rudy pisze:

  Bzdura kompletna, nie jestem fanem Wójta ale artykuł mija się z prawdą. Jadłem co chciałem , nikt mi nie zwrócił uwagi a nie jestem w żaden sposób związany z nikim z gminy.

  0
  0
 11. Aptekarz pisze:

  Dopóki będzie miernota wójtem to ta gmina jedynie co osiągnie to nieład i puszczanie kasy na imprezki, za które zapłacą podatnicy!

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Miernota musiała odejść 3 lata temu.

   0
   0
  • Mark pisze:

   Zapłaciłeś za coś?! Bo ja akurat znam dziesiątki osób, które charytatywnie, po prostu jako Obywatele naszej małej społeczności chcieli coś zrobić i zrobili! Boli? Ma boleć. Skończ człowieku narzekać, biadolić, zorganizuj coś, skrzyknij ludzi i działaj. Artykuł jest o niczym i ewidentnie pisany przez “redaktora” lub osobę z jego kręgu. Dopóki my nie zaczniemy myśleć inaczej , dopóty nikt nie będzie zadowolony. A reasumując – na stołach wigilijnych, każdy mógł podejść, poczęstować się i bawić. Chyba, że ktoś czekał i obserwował komu się noga podwinie a następnie donieść do “uczynnych”. Pozdrawiam:)

   0
   0
 12. Bywalec pisze:

  Wójt dobry wujek na lewo i prawo rozdaje kasę nie swoją! Takiego dziadostwa w gminie jeszcze nie było jak za obecnego! Chwali się jaka duża kasę daje pracownikom, ale sobie wypłacił 200 tys złotych! Nic wielkiego nie robi tylko przejada nasze pieniądze!

  0
  0
  • tiks24 pisze:

   Ile dzisiaj płacą od wpisu ‘jaśniepanowie”? Na idiotów trafiłeś myślisz?:) Pomyłka – w Konopiskach rozsądek jednak przeważa.

   0
   0
 13. janek pisze:

  Jak wam nie szkoda tych ludzi tak oskarzenia były stoły z KGW bogato zastawione i kazdy mógł skosztowac orkiestra miała swój stół suto zastawiony oraz panie z GCKIR które czestowały dzieci poza tym wspaniałe wystawy i pokazy oraz występy a tego głodnego zapytam ile czasu nie jadłes biedaku a redaktorek nie napisał artykółu bo tam nie był tylko a zreszta szkoda słów .Bywalec Zurek zarabia tyle ile twój idol zarabiał Socha około 150000 tys brutto sprawdz na BIP chyba ze nie wiesz co to jest

  0
  0
  • Jas pisze:

   Za tą prace wojt zarabia o cale 100 000 złotych za dużo! Nierób i nikczemnik! Tragedia dla Konopisk!

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).