Czy POKUSA działała w OSP Konopiska bez umowy?

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach obecnie jest we władaniu Urzędu Gminy Konopiska. Wszystko za sprawą umowy z 6 stycznia 2008 roku pomiędzy ówczesnym Wójtem a Prezesem OSP Konopiska. Mimo iż użytkownikiem tego budynku była gmina, która ponosiła wszystkie koszty związane z jego użytkowaniem, jak również z remontami – w tym trwającą termomodernizacją, to w remizie odbywały się huczne imprezy organizowane przez “salę przyjęć okolicznościowych Pokusa”.

Podobno “Pokusa” nie miała żadnej umowy na tego rodzaju komercyjne wykorzystywanie remizy. W związku z tym, zwróciłem się z zapytaniem do Wójta w tej sprawie. Jeżeli takowej umowy nie było, to kto na tym zarabiał?

Z takich ciekawostek. W lipcu br. napisałem artykuł na temat OSP Konopiska. Zrobiłem zdjęcie budynku z widocznym banerem reklamującym usługi “Pokusy”. Po moim artykule, ktoś ten baner ściągnął. Czy w związku z tym, druhowie z OSP Konopiska coś ukrywają? Czy według powszechnej wiedzy, komercyjne imprezy organizowane przez Pokusę były “na gębę”? Czy też była na nie umowa z gminą i rozliczanie na podstawie faktur, przy tym odprowadzając należne podatki?

Pewnie przekonamy się wkrótce.

Poniżej macie do wglądu obecnie obowiązującą umowę.

PAWEŁ GĄSIORSKI

umowa-ospkonopiska1 umowa-ospkonopiska2 umowa-ospkonopiska3 umowa-ospkonopiska4Kategorie:

18 odpowiedzi na “Czy POKUSA działała w OSP Konopiska bez umowy?”

 1. Jacek Wygwirzek pisze:

  To oczywiste, że działali bez umowy. Podobnie było w OSP Hutki. Wszyscy o tym wiemy, ale nikt tego nie ruszył!

  0
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Czy druhowie cos ukrywają? Chodzą słuchy że Elvisa Presleya, złoty pociąg i bursztynową komnatę.

  0
  0
 3. Edek 2 pisze:

  he he praworządne państwo każdy drapie gdzie może mam pokusę aby to sprawdzić kto tą kasę z tych gminnych sal bierze

  0
  0
 4. Robert pisze:

  No nieźle. Dopiero po latach okazuje się jakie umowy były podpisywane w poprzedniej kadencji. Najpierw Hutki, teraz Konopiska. Brawo Panie Pawle. Dobrze, że mieszkańcy zmienili władzę. Panie Redaktorze, czy w sprawie z Hutek postawiono już komuś zarzuty? Prosimy o artykuł z kontynuacją tej historii.

  0
  0
 5. Mieecio pisze:

  czyli jak zawsze pod nickiem Robert ukrywa się przydupas wójtowy i wszystko jak zawsze przekręca. A co złego jest w podpisanej umowie użyczenia? Tematem artykułu jest,że OSP pomimo użyczenia gminie sami, bez żadnej pewnie umowy, w każdym razie bezprawnie, wynajmowali salę i zarabiali nie odprowadzając tych zysków do gminy ani nie płacąc podatków. A przydupas podpisujący się Robert albo nic nie kuma albo , co bardziej prawdopodobne, świadomie przekręca fakty. Śmierdzi niedorzecznikiem.

  0
  0
 6. Robert pisze:

  Pokusa działa nie od dziś bo kilka lat temu sam robiłem tam chrzciny syna. Sam sobie odpowiedz kiedy te praktyki się rozpoczęły. Masz date i podpisy.

  0
  0
  • JJ pisze:

   Z tego co czytam wyraźnie wynika że umowa ta została podpisana w dobrej wierze tylko po to żeby OSP Konopiska mogła coś zyskać , i zyskuje wiele : wóz bojowy ,piec co ,termomodernizacja itp.
   Niestety milicyjny zarząd jest na tyle pazerny że wynajmuje salę ,ale nie byle komu, tylko rodzince ze Starczy .

   0
   0
 7. Mieecio pisze:

  Robert, potwierdzasz tylko fakt że strażacy już od dawna oszukiwali gminę

  0
  0
 8. Robert pisze:

  Zastanawiam się tylko jak to wygląda od początku bo artykuł tego nie wyjaśnia. Zobaczymy co uda sie ustalic Panu Pawłowi. Cóż, poczekajmy na dalsze wieści. Mieecio skąd w Tobie tyle złych emocji do mnie? Wyluzuj trochę.

  0
  0
 9. Mieecio pisze:

  do ciebie?! jesteś zerem i kompletnie mnie nie obchodzisz. Ale obchodzą mnie przekręty i nadużycia tej władzy i to co dzieje się z gminą. Jej degradacja i upadek. Złe opinie. do których przykładasz ręki. No, ale to sprawa twojego sumienia, może braciszek da ci rozgrzeszenie.

  0
  0
 10. mieszkaniec pisze:

  Miercio a mnie obchodzi gowno

  0
  0
 11. mieszkaniec pisze:

  A jak wiadomo gowno śmierdzi czy za TW BRAT czy TW INNYCH zawsze będzie śmierdzieć. Taki urok gowna

  0
  0
 12. Mieecio pisze:

  uważam że wpisy mieszkańca powinny zostać usunięte przez administratora jako wulgarne. Co prawda świadczą tylko o jego poziomie, ale… chyba nie mamy ochoty tego czytać. Niech sobie swoje g…a wylewa gdzie indziej.

  0
  0
  • mieszkaniec pisze:

   Inteligent z konopisk słowo gowno nic nie znaczy w przeciwieństwie do słowa gó…wno. Ale inteligencja nie śmierdzi w przeciwieństwie do gówn…a.

   0
   0
  • mieszkaniec pisze:

   A w ogóle skąd ty jesteś ze zwykłe słowo “gówno” jest dla ciebie obraźliwe i wulgarne. W jakim świecie człowieku żyjesz że zwykłe “gówno” ci przeszkadza które było jest i będzie ci towarzyszyć do konca twoich i naszych dni. I mógłbym dodać. Amen ale to nie modlitwa tylko realne życie.

   0
   0
 13. Zośka pisze:

  Przepychacie się i przepychacie a tu konkretne odpowiedzi są potrzebne kto i ile i w jakim okresie zarobił na sali straży w Hutkach i Konopiskach a może jeszcze innych?

  0
  0
 14. Manuela pisze:

  Zośka – tutaj Ci raczej nikt nie odpowie, chyba, że Redaktor “dokopie się” jakichś materiałów. Gmina “zamiecie pod dywan” co oczywiste, mieszkaniec celowo rozmydla temat i pokazuje swój poziom i brak kultury żeby sprowokować, żeby nie pisać na temat. Prawdy żeby nie dochodzić. Śmierdzi rzecznikiem.
  Ale to bez znaczenia. To takie małe g…o.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).