Czy dentobus przyjedzie do Konopisk?

W województwie śląskim można już spotkać dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, który pomoże uczyć najmłodszych zdrowych nawyków i dbania o higienę jamy ustnej.

Dentobus to w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny, w którym najmłodsi mogą nie tylko sprawdzić stan swojego uzębienia, ale także leczyć ubytki. Są w nim bowiem udzielane te same świadczenia stomatologiczne, co w stacjonarnym gabinecie dentystycznym, w tym m.in. badania kontrolne, lakierowanie czy leczenie próchnicy.

Jest szansa, że dentobus przyjedzie do Konopisk. Wystarczy, że zaprosi go Wójt Jerzy Żurek.

Stomatolodzy będą w dentobusie sprawdzać stan uzębienia, jak również edukować najmłodszych, jak dbać o higienę i co zrobić, aby nie mieć próchnicy, na którą – według danych Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej – choruje 57% trzylatków, 80% pięciolatków i 90% siedmiolatków. W województwie śląskim świadczenia stomatologiczne w mobilnym gabinecie realizować będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologii „PERFECT” s.c. z Dąbrowy Górniczej.Kategorie:

2 odpowiedzi na “Czy dentobus przyjedzie do Konopisk?”

 1. Pakuneczek pisze:

  Gąsiorski, piersi można zbadać dostałeś podwyżkę od zleceniodawcy że idziesz w tak kompromitująca cię propagandę? Może Żurek ma zaprosić jeszcze sołtysa Cisia, tego którego ludzie wybrali po tym jak Ciebie nie wywalili na zbity pysk, aby opowiedział jakim jesteś człowiekiem? Widocznie oprócz hejtu na władze nic dla ludzi nie zrobiles:)

  6
  3
 2. Wyborca pisze:

  to żurka to nikt nie przyjedzie

  3
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).