Czarny Las nie do wycinki w Konopiskach

22 lutego w Konopiskach odbył się mecz pomiędzy miejscowym GCKiR Konopiska a Cravs Czarny Las. Pierwsza kwarta okazała się dla drwali z Konopisk, którzy, wykorzystując liberalne przepisy o pomnikach przyrody, dokonali wycinki Czarnego Lasu. Pierwsza kwarta zakończyła się 33:15 dla GCKiR.

Do drugiej kwarty GCKiR nie naostrzył pił i spotkał się z oporem “starych dębów”, którzy odegrali się, odrabiając straty z pierwszej kwarty wygrywając 15:29.

Trzecia kwarta to już zadyszka drwali z Konopisk, którzy chyba wybrali się z piłkami ręcznymi na Czarny Las do wycinki. Nienaruszalne pomniki przyrody, potężne drzewostany, zdominowały 3 kwartę wygrywając 6:20! Pierwsze pkt miejscowy GCKiR zdobył dopiero w 8 bądź 9 min tej kwarty. “Stare dęby” z Czarnego Lasu pokazały, że ustawa o wycince w 2017 r. nie ma tu zastosowania a przyroda sama się obroni.

Niemniej jednak, GCKiR zabrał na 4 kwartę cały sprzęt tj. naostrzone siekiery, piły łańcuchowe, topory, heble, dłuta, młoty i palniki i wszystko co tam było pod ręką poszło w ruch. Wióry leciały, czas leciał a wycinka miała iść zgodnie z planem…

Niestety, czas na walkę z Cravs Czarnym Lasem dobiegł końca a GCKiR przegrał ostatecznie 75:78. Istotnym, że GCKiR miał jeszcze 14 sekund na oddanie rzutu jednak okazało się to nieskuteczne i zmuszony był uznać wyższość rywali. Gratulacje dla Cravs Czarny Las za zwycięstwo,

Podziękowania za walkę a przede wszystkim dla sędziów JFer(główny), JSos (pomocniczy), CGaj sekretarz – kawał dobrej roboty.

Dziękujęmy!

GCKiR Konopiska – Cravs Czarny Las 75:78 (33:15, 15:29, 6:20, 21:14)
GCKiR: Redwan 15, Ślęzak 13, Raszewski 11, Spychała 11, Bendkowski 8, Kowalski 7, Pyrzyna 6, Palarz 2, Czerkiewski 2, Otrębski 0
CRAVS: Cieśla 22, Skalik 21, Motyl 15, Rodacki 8, Morawski 3, Bieniek 3, Tomzik, 2, Olejnik 2, Serwiak 2, Korzonek 0.
ARtKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).