Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

Od 12 do 16 lutego słuchacze dziennego studium aspirantów oraz słuchacze szkolenia podstawowego w zawodzie strażak brali udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa lodowego. Ćwiczenia odbyły się na terenie zbiornika wodnego ,“Pająk’ w Konopiskach.

W zajęciach łącznie uczestniczyło 110 słuchaczy. Tematyka zajęć obejmowała zakres podstawowy działań ratowniczych dotyczących ratownictwa lodowego.

Podczas zajęć przećwiczono m.in.:
– techniki samoratowania,
– zabezpieczenie ratowników podczas działań,
– określenie zagrożeń podczas wykonywania czynności ratowniczych,
– ewakuacje poszkodowanych ze zbiornika różnymi metodami.

Podczas zajęć użyto także bezzałogowy statek powietrzny, który posłużył do monitorowania w paśmie widzialnym oraz paśmie podczerwieni przebiegu ćwiczeń oraz stanu pokrywy lodowej na zbiorniku. Ćwiczenia spotkały się z dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, co było okazją do przekazania informacji na temat możliwych zagrożeń dla ludzi podczas przebywania na pokrywie lodowej zbiorników wodnych. /CS PSP/

fot. CS PSP

fot. CS PSP

fot. CS PSP

fot. CS PSPKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).