Co dalej z drzewami – ciąg dalszy

Pisaliśmy o nowatorskim pomyśle włodarzy gminy tutaj .

Przypomnijmy fragment odpowiedzi jaka otrzymał Radny Stanisław Górniak : “Gmina nie przewiduje karczowania pni, natomiast w ramach prac publicznych wykonywanych przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy pnie zostaną oczyszczone, a korzenie w miarę możliwości wycięte”

Wybraliśmy, żeby na własne oczy zobaczyć jakież to zadanie pracowników gospodarczych czeka na miejscu. Rzeczywistość trochę przerosła nasze wyobrażenia – można to zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w artykule.

Obawiamy się, że wszyscy bohaterowie wiersza Juliana Tuwima by nie podołali temu zadaniu.Kategorie:

11 odpowiedzi na “Co dalej z drzewami – ciąg dalszy”

 1. r pisze:

  Nie wygląda to zbyt dobrze.

  pzdr
  PG

  0
  0
 2. Górniak Stanisław pisze:

  W odpowiedzi na interpelację z 07.12.2015 jest kuriozalne zdanie:Natomiast jeżeli chodzi o drzewa, które pozostały w pasie drogowym, a nie przeszkadzały w realizacji inwestycji z uwagi na ich ilość i rozmiary wymagały uzyskania decyzji na ich usunięcie. Panie Wójcie jak to rozumieć, skoro nie przeszkadzały to dlaczego trzeba je było usunąć. W odpowiedzi na interpelację z dnia24.02. 2016 dotyczącej tego tematu. brak jest odpowiedzi na pozostałe siedem pytań. Jeszcze jedno, z wszystkich odpowiedzi na interpelacje jakie do tej pory otrzymałem tylko jedna była rzeczowa, zwięzła i na temat. To jest tzw. robienie uników. Jak to się ma do 14 dniowego terminu odpowiedzi zapisanego w Ustawie o dost. d. inf. publ. Czy czyta Pan to co podpisuje? Bo nie sądzę by pisał to Pan, chociaż muszę przyjąć te odpowiedzi jako pańskie z uwagi na Pana podpis.

  0
  0
 3. Jan pisze:

  Czy napewno jest to odwodnienie drogi Rekszowice-Hutki ? Przecież tam wydano grube miliony kasy i nie zrobiono prawidłowego odwodnienia? Ta kasa pochodzi z z środków powodziowych.Byłby to paradoks jakich zresztą nie brakuje,i co na to wójt? Pniaki po drzewach w rowie,tamują przepływ wody.Takie cuda rzadko się zdarzają !!!

  0
  0
 4. Janusz pisze:

  Panie Górniak!
  Czytając BIP gminy Konopiska dot.zadania : odbudowa drogi Rekszowice-Hutki,w określeniu: zadania prac do wykonania jest odwodnienie tejże drogi .Proszę nam powiedzieć , wg.Pana jest to zgodne z sztuką budowania nowej drogi i jej odwodnienia? A może odwodnienie pominięto ?

  0
  0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Może wg władz Gminy jest to zgodne z sztuką, tylko nie budowlaną, skoro inwestycja została odebrana i zapłacona.
  W opisie technicznym do projektu zamieszczonym do przetargu widnieje zapis, że przedmiotem opracowania jest między innymi renowacja rowów o pow 6254m2. Czyli w projekcie uwzględniono odwodnienie. nie wykonano natomiast
  – inwentaryzacji i pomiarów przez zespół projektowy czyli tzw operat techniczny, w którym powinny być naniesione drzewa znajdujące się w pasie drogowym. Z tego wniosek że projektant nie dokonał wizji lokalnej i nie mając operatu technicznego , nie wiedział o drzewach w rowach. Stąd brak w przedmiarze karczowania drzew ( to moje przypuszczenia). Jak naprawdę było może to wyjaśnię przeglądając osobiście dziennik budowy. Bo składanie następnej interpelacji nic nie da , gdyż jak w innych odpowiedziach dostanę ogrom wyjaśnień o wszystkim, tylko nie na temat. Nasuwa się pytanie dlaczego odebrano inwestycję nie zakończoną. Jestem ciekaw czy w dzienniku budowy wykonawca podpisał oświadczenie o wykonaniu zgodnie z projektem. Bo jeśli tak to jest to poświadczenie nieprawdy. Niebawem to sprawdzę.

  0
  0
 6. talar pisze:

  byłem tam dzisiaj i strasznie te pnie wyglądają… powinien zajać sie nasz radny Edziu tym ale co go to obchodzi…. od paru lat udowadnia ze Hutki najwazniejsze.

  0
  0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Podsumowując to wszystko, zacytuję słowa z kabaretu Dudek > Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze?<.

  0
  0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni Mieszkańcy i czytelnicy tej strony pragnę poinformować że na zadane proste pytanie Wójtowi w dniu 24 02 2016> ile to jest od uzyskania promesy do złożenia wniosku? Do dziś nie uzyskałem odpowiedzi. Natomiast na to samo pytanie zadane w Śl. Urzędzie Wojewódzkim otrzymałem odpowiedź w ciągu 3 dni. Ciekawe ile czekają petenci na odpowiedź na trudne pytania?

  0
  0
 9. Jan pisze:

  Pan wójt ma ważniejsze zadania dla siebie.Proszę tylko sprawdzić jak i gdzie bywa wójt w czasie godzin urzedowania.Jego wynagrodzenie jest stanowczo za duże do czasu poświęcanego na rzecz gminy.

  0
  0
 10. Janusz pisze:

  Edziu! Pan Prezio to pewnie już nie panuje kiedy jest edziem ,a kiedy jest preziem.Mamona jest silniejsza od zdrowego myślenia ,co u Prezia da się już zauważyć. Już niedlugo się doczekamy.

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Talar odpisał na zaczepkę Adama pod art. KGW Kopalnia aby sam wykopał pniaki po wyciętych drzewach. Panie Talar
  na to były przeznaczone pieniądze z Min. Ad. i Cyfryzacji, z środków przeciwpowodziowych. Jak myślisz czy tak wykonana inwestycja będzie spełniać swoje zadanie? Nadmieniam że jestem bardzo zadowolony z drogi, natomiast sposób prowadzenia inwestycji ma wiele błędów, których można się było ustrzec, gdyby pan Wójt zainteresował się sprawą gdy o to pytałem jeszcze przed zakończeniem budowy. Ale Wójt to olał, co tam taki radny Górniak będzie wnosił uwagi. Panie Talar czy uważasz, że załatwienie sprawy w sposób zawarty w odpowiedzi pana Wójta na moją interpelację jest właściwy?: Gmina nie przewiduje karczowania pni, natomiast w ramach prac publicznych wykonywanych przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy, pnie zostaną oczyszczone a korzenie w miarę możliwości wycięte. Panie Talar nie kierować pretensji o wykopanie pniaków do pana Adama, tylko do Wójta. Bo to jest szef Tej instytucji która powinna dbać o nasze sprawy i właściwe gospodarowanie pieniędzmi podatników naszej gminy. Dodam, że zapłacono za niekompletny projekt projekt, za nadzór Inspektorowi który nie zweryfikował projektu, podpisał wykonanie renowacji rowów, oraz wykonawcy za niewykonane roboty.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).