Ciężka praca za blisko 0,5 mln zł

W ostatnich dniach pojawiły się oświadczenia majątkowe za 2016 rok. Nie ma jeszcze oświadczenia Wójta Jerzego Żurka i Przewodniczącego Edwarda Bałdygi, ale to kwestia czasu, aż pojawią się na BIPie. Przedstawiamy za to oświadczenia czterech wpływowych kobiet z gminy, którą łącznie w 2016 roku zarobiły 478 447,15 zł.

Najwięcej w 2016 roku zarobiła Dyrektor SP ZOZ GOZ Anna Maria Pogorzelska – aż 144 066,35 zł. Tuż za jej plecami uplasowała się skarbnik gminy – Jadwiga Irena Janik z kwotą 115 443,78 zł. Na trzeciej pozycji znalazła się Zofia Maria Kuśmierska, która w ubiegłym roku zarobiła 115 280,26 zł, a czwarte miejsce zajęła sekretarz Barbara Ankowska-Lis z kwotą 103 656,76 zł.

Jak to jest, że te cztery kobiety za swoją “ciężką pracę” wyciągają z gminy blisko pół miliona złotych?

Oświadczenia majątkowe do pobrania tutaj:
Anna Maria Pogorzelska – TUTAJ
Jadwiga Irena Janik – TUTAJ
Zofia Maria Kuśmierska – TUTAJ
Barbara Ankowska-Lis – TUTAJ

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

12 odpowiedzi na “Ciężka praca za blisko 0,5 mln zł”

 1. Paweł Nowak pisze:

  czym w gminie zajmuje się pani zastępca i pani sekretarz?

  0
  0
  • Felek J pisze:

   No jak to czym?zastępca podobno rozwiązywaniem krzyżówek,sekretarz intrygami i własnymi studiami.skarbnik doprawdy nie wiem czym,bo przecież wójt nic nie robi to i księgowa nie ma roboty. Wydział inwestycji też ma leżycho przy takim wójcie. Tylko biorą kasę.

   0
   0
 2. Paulina Skowińska pisze:

  Redaktorku jak bys trochę siegnał po informacje to p.Pogorzelska nie pobiera pensji z gminy tylko z osrotka zdrowia.

  0
  0
 3. Izolbu pisze:

  kasa kasa kasa

  0
  0
 4. Zaniepokojona pisze:

  Szkoda gadać

  0
  0
 5. wujek pisze:

  A zobaczcie sobie oświadczenia radnych z poprzednich kadencji – “nie dotyczy”…

  0
  0
  • Felek J pisze:

   nie bardzo rozumiem o co ci wujek chodzi z tym “nie dotyczy”, ale z ciekawości sięgnąłem do bip-u i oświadczeń majątkowych akurat skarbnik z poprzedniej kadencji. Z ciekawości czym tak bardzo zapracowała aktualna księgowa. I? Bardzo trudno do tych informacji dotrzeć! ale… za 2013 rok przy wielu inwestycjach, obligacjach, co wymaga roboty! poprzedniej skarbnik dali zarobić 94 311,70. W tym pewnie był duży dodatek za staż pracy w urzędzie. A ta pani ma 115 443,78! przy niewielu inwestycjach, braku środków unijnych, czyli lenistwie wójta. Ponad 21 tysięcy różnicy nawet przy inflacji, to duuużo! Musi się dobrze podlizywać wójtowi? a sekretarz? czyżby za swoją hipokryzję popadła w niełaski? no bo że zastępca zarabia to zrozumiałe. Pan kazał.
   Ej ta nasza gmina zeszła na przysłowiowe psy.

   0
   0
 6. ANNA pisze:

  P Pogorzelska nie ma płacone z gminy jakby redaktor miał odwage to by sprostował ze pensje ma z osrodka.Do tego trzeba dodac ze jest to kwota brutto redaktorze.

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   Anna w oświadczeniu masz napisane dochód, więc jest to kwota netto. Ośrodek jest gminny więc ma płacone z pieniędzy gminnych należącego do gminy ośrodka.

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Napiszcie do poprzednika po co ja zatrudnił i dał taka pensje. Przecież ona tam jest od 100 lat!!

   0
   0
 7. ANNA pisze:

  Paweł mylisz się ośrodek z nazwy jest gminny a pienadze na prowadzenie dostają z Narodowego Funduszu Zdrowia bo podpisują kontrakt na usługi lecznicze i z tego się utrzymują i Pogorzelska ma pensje z tego mysle ze dostatecznie wytłumaczyłem .Pensje podaje się brutto tak mi się wydaje najlepiej powinien to autor tego artykólu wiedziec .

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).