Centrum Usług Społecznych powstanie w Konopiskach

Urząd Gminy Konopiska podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego na realizację projektu „CUS – Nowe spojrzenie na usługi społeczne”. Umowy podpisało dziesięć samorządów.

– Centra Usług Społecznych, projekt wart blisko 63 mln zł, jest przykładem jak „pracują” fundusze unijne, bo przypomnijmy – jest to przedsięwzięcie w całości zrealizowane o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego. Społeczeństwa się zmieniają. Każdy pojawiający się problem wykuwa jednocześnie potrzebę jego rozwiązania. Dzięki CUS na pewno jakość usług społecznych wzrośnie, a gminy będą zbierały nowe, dobre doświadczenia. Życzę wszystkim sukcesów w realizacji tego projektu i jednocześnie skuteczności działania. Zwłaszcza, że CUS to przedsięwzięcie wielowymiarowe, bez podziału na jakiekolwiek limity wiekowe, skierowane właściwie do każdej grupy mieszkańców – zaakcentował marszałek Jakub Chełstowski.

Łączna wartość złożonego wniosku o dofinansowanie projektu wynosi 62 999 914,86 zł. Gmina Konopiska na ten cel wyda 3 384 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

6 odpowiedzi na “Centrum Usług Społecznych powstanie w Konopiskach”

 1. Obywatel pisze:

  Widać że wybory blisko, a i nowych stołków do podziału przybędzie.

  9
  0
 2. Podopieczny gops pisze:

  Chory pomysł wójta emeryta przed wyborami.
  Centrum Usług Społecznych powstaje bo będzie miał z tego super korzyści dla siebie. Dla tak małej gminy CUK jest zabójstwem finansowym. Teraz zatrudni wszystkich pociotków aby go popierali a jak skończą się pieniądze unijne , to gmina ma to wszystko na utrzymaniu z własnych pieniędzy. Będzie tragedia dla gminy jeśli wójt wygra wybory. Nowymi pracownikami zarządzać ma obecna kierownik gops-u, która już w tej chwili nie daje rady. W gopsie słychać jak pracownicy żrą się między sobą, że aż słychać na zewnątrz. Pracownicy zamiast pracować to zajmują się plotkami, lataniem po sklepach, po solariach, istny burdel. Głównym wodzirejem jest pani Tulejowa. I tutaj mają powstać nowe miejsca pracy. Pani Ola przenoszona jest do do pracowników socjalnych a oni sami nie mają co robić bo w rodzinnych jest już 5 osób a 500 + zabrane jest do ZuS. Tak wygląda marnotrastwo pieniędzy , bo tworzy się nowe stanowiska dla ludzi wójta. A co robi wójt? gdzie nadzór ?, kasę rozdaję się na lewo i prawo. Trzeba z tym skończyć i emeryta przegonić aby dalej nie niszczył tej gminy.

  14
  1
  • Bez zaskoczenia pisze:

   No cóż nie jestem zaskoczony tymi nowinkami. Poniekąd zgadzam się z przedmówca że tutaj CUS to trochę ryzykowne no i bez bazy. Nadmieniam. że jeśli będzie CUS to przejmnie Ono obowiązki Ośrodka Pomocy Społecznej także nazwy GOPS nie będzie nie dziwi mnie niepokój pracowników. No cóż ludzie ludziom zgotowali ten los. Dla tych którzy myślą, że to zasługa ta dotacja niech dobrze poczytają. Wójt też powinien poczytać zanim podpisze i ogłosi sukces. To może być kolejny nietrafiony prezent dla mieszkańców.

   9
   0
 3. Nowy pisze:

  Wójcie ! Dosyć, przestań łupić ta gminę, wynoś się do chalupy którą wybudowali ci z przetargów. Zaden wojt nie wydoił tak gminy jak ty to robisz.

  11
  0
  • Z Hutek pisze:

   To jest jeszcze szansa że znowu wybierzemy tych nierobów? Ludzie 7 lat pierdzenia i zabaw, nieudolności i prostacta. 3 dotacje od przyjaciół z PIS nic nie wnoszą i niewiele zmienia. Żłobki powstawały zaraz po wojnie! Gdzie my jesteśmy w tej gminie? W czarnej dupie? Chlopaki pakujta się psy szukają karawana jedzie dalej? Już czas odjechać

   4
   0
  • Obserwator pisze:

   panie redaktor! znowu jest to samo!!! potwierdzam wpis osoby”Bez zaskoczenia” gdzie już jest 9( dziewięć) opinii na plus, klikam, że też się zgadzam. i oczekuję że już 10 osób popiera. wszak 9+1 to 10! a otóż NIE! 9+1 u pana redaktora daje 8! (osiem)!

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).