Cena za ocieplenie urzędu wzrosła do 2,685 mln zł!

Wójt Gminy Konopiska poinformował o zmianie umowy z firmą Z.P.H.U. MAR-BUD sp. z o.o., która dotyczy termomodernizacji budynku urzędu, przychodni i GOPSu. Gmina po przetargu na termomodernizację budynku miała zapłacić 2 520 898,44 zł. Jednak nastąpiły roboty dodatkowe.

Jak czytamy w opublikowanej informacji. na podstawie protokołów konieczności z dnia 17.11.2022r. określających konieczność wykonania robót dodatkowych polegających na podwyższenia murków attyki o 25cm w trakcie wykonywania prac dekarskich (ocieplenie stropodachu styropapą), wykonanie remontu ścian komina spalinowego oraz pozostałych kominów na dachu wraz z wymianą drabiny znajdującej się na kominie, a także w związku ze zmianą przepisów prawnych w zakresie budowy i eksploatacji instalacji fotowoltaicznej w nawiązaniu do art. 29 wprowadzonego ustawą z dnia 13 lutego 2020r. o zmienia – Prawo Budowlane oraz innych ustaw (Dz. U. z 2020r. poz. 471). Podstawą zmiany ceny są kosztorysy, który opiewa na łączną kwotę 75 154,66zł brutto tj. 61 101,32zł netto. Dodatkowo na podstawie protokołu konieczności z dnia 17.11.2022r. określającego konieczność wykonania robót zamiennych polegających na zmianie technologii wykonania obróbek kominów.

Wartość umowy wzrosła do 2 685 386,56 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).