Był kiedyś las

Na wyjeździe z Kopalni, na wysokości Aleksandrii, był kiedyś piękny, młody las. Weszła ustawa pozwalająca na wycinkę drzew i lasu już nie ma. Co ciekawe, to nie wina Wójta Jerzego Żurka. Tak naprawdę nie miał nic do powiedzenia.

Poniżej zdjęcia z tego co zostało.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Kategorie:

9 odpowiedzi na “Był kiedyś las”

 1. Art pisze:

  Czy ten marny redaktor we wszystkim będzie upatrywał winę wójta.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   to raczej ty masz jakąś obsesję! Zupełnie jak oszołom z hutek. Redaktor wyraźnie napisał, że Żurek nie miał tu nic do powiedzenia!

   0
   0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Taki już żywot drewna po to rośnie żeby je luźniej ściąć a tak poza tym to na naszych terenach lasów nie brakuje więc ciąć !!!!!!! A po drugie tą ustawą jest całkiem dobra bo jeśli ma się swoją ziemię to się z robi co chce !!!

  0
  0
 3. Znajomy pisze:

  Dokładnie! Mieszkaniec ma racje,mój dziadek z moją mamą sadzili las nie poto zeby patrzeć jak rośnie tylko zeby było w domu ciepło i z desek robić użytek.
  Mój las moje drzewo!

  0
  0
 4. Jodła pisze:

  Stasiek gdzie są pieniądze za las.

  0
  0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Wycięto drzewa na swojej działce z której płacili podatki, jak każdy gospodarz. Właściciel zasadził drzewa, lub były to samosiejki, obecnie uważał że należy je wyciąć. dlaczego ktoś ma mu zabraniać. Tak jak rolnik zasieje koniczynę, i mając potrzebę jej skoszenia, nie chodzi po zezwolenia na skoszenie.Jeśli ktoś sadzi drzewa, nie wytnie ich bez potrzeby, chyba że samosiejki czyli chwasty, których tam nie chciał. O ochronę środowiska należy zadbać w inny sposób. ograniczać zanieczyszczanie. Zwiększając zalesianie, dojdziemy do punktu kiedy nie będzie miejsca na sadzenie drzew nie wspominając o czym innym. Wystarczy przejść w zimowy wieczór przez wieś, przekonamy się ilu ludzi pali śmieciami. To należy piętnować. Tu jest pilny problem do rozwiązania.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Zapomniał Pan pochwalić wójta Zurka, który chce dofinansowac wymianę pieców na nowoczesne. Tedy droga:)

   0
   0
 6. Izolbu pisze:

  szkoda lasu

  0
  0
 7. nieszkam obok pisze:

  samosiejki napewno.. z ustawa czy bez i tak można było wyciąć.. zwykla dzialka budowlana na ktorej pare lat temu nie bylo drzew. Nikt nie bedzie chodził co roku i wycinal małych samosiejek :/

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).