Budują chodnik z Jamek do Korzonka

Trwa budowa chodnika na odcinku Jamki do szkoły w Korzonku (chodnik przy drodze gminnej). Niestety, Wójtowi Jerzemu Żurkowi nie udało się pozyskać na ten cel funduszy zewnętrznych. Inwestycja, która powinna być finansowana z Unii, jest finansowana ze środków własnych gminy. Szacunkowy koszt budowy tego chodnika to 886 tys. zł. Do tego dojdzie koszt związany z dokumentacją techniczną i nadzorem budowlanym. Ostateczny koszt inwestycji może być zbliżony do 1 mln zł.

W ramach prac zostanie wykonany chodnik z kostki brukowej betonowej wraz z odwodnieniem na długości około 665m oraz montaż separatora, odtworzenie części nawierzchni asfaltowej, montaż barier ochronnych oraz poręczy mostowych, montaż oznakowania pionowego.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. UG Konopiska

fot. UG Konopiska

 Kategorie:

6 odpowiedzi na “Budują chodnik z Jamek do Korzonka”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Co z tego że drogo ważne że bezpiecznie wkoncu tam będzie.

  17
  1
 2. krajan pisze:

  Kazdy jest w stanie wziąć kredyt i budowac! Wójt finansowo chce zaorac gminę a radni milczą!

  7
  6
 3. Wyborca pisze:

  Czy wy ludzie na wszytko chcecie dofinansowanie? Może zacznijcie obwiniać Żurka że nie pozyskał dofinansowania na chleb.

  5
  8
 4. Basia pisze:

  a złożył gdzieś wnioski? starał się gdzieś o dofinansowanie?

  4
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).