Blisko 260 tys. zł na alkoholówkę w 2023 roku

Radni przyjęli Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok.

Na realizację zadań ujętych w programie na rok 2023 w budżecie znalazła się kwota 259 200 zł.

Na co zostaną wydane te pieniądze? Szczegóły znajdują się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

7 odpowiedzi na “Blisko 260 tys. zł na alkoholówkę w 2023 roku”

 1. menel pisze:

  Trzeba się napić po przeczytaniu tego czegoś pod nazwą GPPiRPA.Same ogólniki! Żadnych danych z działalności tej zacnej”Komisji”..Gdzie sprawozdanie z poprzedniego roku? Po co ta komisja skoro nie potrafi podać faktycznych danych na temat nadużywania alkoholu w gminie Konopiska.Skopiowano dane z OECD dotyczące całej Polski i procentowo wyliczono w jakich ilościach pije się alkohol w Gminie Konopiska. Z tych wypocin można wywnioskować że jesteśmy odzwierciedleniem całej Polski w spożywaniu alkoholu. Na podstawie przyjętego przez Radnych GPPiRPA w Gminie Konopiska.stwierdzam że cały ten program to plagiat ściągnięty> z:Jak piją Polacy? Jak wypadamy na tle świata? Raport OECD o spożyciu alkoholu<. Całe fragmenty skopiowane z Raportu. II punkt programu to: OCENA SKALI PROBLEMU. W tej Ocenie brak danych pozyskanych przez Komisję w Gminie Konopiska. To nie są fakty a jakieś przybliżone wyliczenia. Z tego programu wynika że w Gminie Konopiska nie ma żadnych problemów alkoholowych bo brak danych z Gminy. Komisja do rozwiązania,bo efektów nie widać a warto by się pochwalić co do tej pory zdziałano.

  17
  1
  • milena pisze:

   Podchmieleni ludzie chodzą po Konopiskach i przesiadują w centrum ,na oczach Wielkiej Komisji… Dlaczego policja ich nie zabiera na izbę wytrzeźwień i nie zmusza do leczenia?

   8
   1
  • steve pisze:

   Czego zaiste Pan oczekuje Panie “Menel” Od konopskich jaśniepanów? Działania? Pochylenia się na dwa dni nad przygotowaniem rzetelnych analiz? Do wysłania ludzi w teren aby zrobili wywiady, analizy, zebrali rzetelne i wiarygodne informacje? Aby sporządzili pełny, wiarygodny i profesjonalny raport? Żeby powołali zespół próbujący chociaż wyodrębnić i sprecyzować problem i jednostki? A może potem ( sic!) coś z tym zrobić?
   Nie uważa Pan, że kwestie które wymieniłem, są dosyć obce zasiadającym na Lipowej ludziom? Że są one tak niewyobrażalnie im obce, że aby je zrozumieć muszą pójść na 14 dniowe L4? Polemizuje Pan w pustkę Panie “menel” ale mimo to – życzę powodzenia.

   7
   0
 2. Smakosz pisze:

  Proszę z mieszkańców Gminy nie robić alkoholików. Każdy na prawo się napić.

  4
  4
 3. matka pisze:

  Jestem mieszkanką gminy Konopiska i interesuje mnie sytuacja w gminie nie w całej Polsce, szczególnie wśród młodzieży. Brak informacji o miejscach występowania oraz powstawania ognisk nadużywania alkoholu i innych niebezpiecznych używek. Dobrze pan menel was ocenił, szacunek dla pana menela.

  10
  1
  • Normalny pisze:

   I co mam siedziec jak idiota w domu przed kompem zamiast wyjsc sobie kulturalnie na lawke wypic piwko ze znajomymi? Wspolczuje dzieciom

   0
   0
 4. Obywatel pisze:

  Poniżej skład Komisji ds. przeciwalkoholowych z ubiegłego roku i ich wynagrodzenie za udział w komisji, może współmieszkańcy z gminy, sąsiedzi, przepytają ich, tak prywatnie, albo w sklepach gdzie alkohol jest sprzedawany, a robią zakupy na co dzień.
  CO ZROBILI PRZEZ ROK ????!!!!
  1. Henryk Wieczorek – 1200,00 zł
  2. Jadwiga Majdziak – 1200,00 zł
  3. Maria Szymanek – 750,00 zł
  4. Jadwiga Kozakiewicz – 1 200,00 zł
  5. Tomasz Sypuła – 1 050,00 zł
  6. Barbara Ankowska – Lis – 1 200,00 zł
  To dodatkowa kasa dla nich i nic więcej, to są radni gminy, to jest władza tej gminy i policjant z Blachowni.

  8
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).