Przez błędy skarbnika RIO wszczęła postępowanie nadzorcze

Przez błędy skarbnika gminy – Jadwigi Janik, Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wszczęła postępowanie nadzorcze w sprawie uchwały budżetowej na 2018 rok. A chodziło m.in. o zaciągnięcie kredytów – deficyt budżetowy w wysokości 7 082 628,31 zł, jaki w tym roku szykuje gminie Wójt Jerzy Żurek.

Tłumaczenia skarbnika w tej sprawie znajdziecie w piśmie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

16 odpowiedzi na “Przez błędy skarbnika RIO wszczęła postępowanie nadzorcze”

 1. Xsenia pisze:

  Wójt chwali się ,że gmina jest prowadzona wzorcowo . Bidula zapomniał , że ciagle ma problemy z uchwałami , które są uwalane przez RIO lub przez nadzór prawny wojewody. Źle sie dzieje w tej gminie !!!!

  0
  0
 2. Paulina Skowińska pisze:

  No było wielkie halo Pawełku odnośnie budżetu i co po wyjaśnieniach wszystko OK

  0
  0
 3. Cyc pisze:

  To tak jak dmucha się balon na tym portalu. Gąsiorski myślał, że w końcu znalazł sensację a tutaj główka w płot uderzyła. Ehh jaki redaktor taki artykuł. Niech on lepiej skupi się na tenisie stołowym.

  0
  0
 4. jan pisze:

  Cyc główka ci się przegrzała od idiotyzmów! To nie jest sensacja tylko prawda jak funkcjonuje wójt i gmina pod jego rządami. Tylu zatrudnionych prawników i cały czas na każdej sesji dokonujemy poprawek. ZAŁOSNE ale PRAWDZIWE!

  0
  0
 5. Paulina Skowińska pisze:

  Kłamiesz zatrudniony jeden prawnik sprawdz jak masz pisać kłamntwa panie radny Kołodziejczyk lub Górniak bo dokonujecie poprawek to wiecie ilu prawników pracuje

  0
  0
 6. Paweł Nowak pisze:

  pewnie za to otrzyma kolejną nagrodę lub premię

  0
  0
 7. Profesor pisze:

  Pani Skowińska (ha!ha!ale niech ci będzie żeś Skowińska!) czyżby Regionalna Izba Obrachunkowa też kłamała? wszczęła postępowanie nadzorcze bez powodu?
  Był już wcześniej artykuł na ten temat i tam Księgowa napisała wszystko w tej sprawie. Skarbnik pojechała i się wytłumaczyła to co mieli zrobić? kazali poprawić, nie wiem czy ukarali czy nie bo tego się nie dowiemy, poprawiła i radni musieli zagłosować. Jak zwykle większość nie ma pojęcia za czym głosuje, ale wójt każe…

  0
  0
  • Ewa Pyrkosz pisze:

   Kłamiecie,bo jest to po prostu łatwe
   Potraficie pisać w internecie pod anonimem dlaczego nikt z Was nie jest taki odważny żeby powiedzieć to wójtowi prosto w oczy???
   Żałosne
   A jutro do kościoła w pierwszej ławce przy ołtarzu

   0
   0
 8. Księgowa pisze:

  jak mnie tu przywołują to napiszę jeszcze raz. Niekoniecznie za ogromne zwiększenie zadłużenia gminy jako takiego wszczęto postępowanie nadzorcze! Pani skarbnik o około 2 miliony ścięła wydatki bieżące w przyszłym roku i o kolejne dwa w następnym!!! na czym można w gminie aż tak dużo zaoszczędzić?!Przecież szkoły jak były tak będą, dziury w drogach trzeba łatać, trzeba odśnieżać, trzeba oświetlać . Chcą dopłacać do transportu. Urzędu też nie zamknie. Nie będzie żadnych wydatków? choćby wynagrodzenia, te muszą być. Żeby chociaż wójt nie szalał tak w tym roku i to pewnie bez żadnych pieniędzy unijnych, to może…ale tak?/ Na dodatek założyli w tegorocznym budżecie ogromne dochody ze sprzedaży działek! Niewykonalne! Nie wskazali żadnych źródeł tych zwiększonych dochodów.
  Budżet na ten rok – bo wybory!!_ jest tak napompowany, bez żadnego uzasadnienia (poza wyborami), że skarbnik nie miała wyjścia tylko w następnych latach napisała głupoty. Dlatego RIO zakwestionowało wieloletią prognozę finansową, no a w ślad za tym tegoroczny budżet.
  Może radni napiszą na czym polega korekta?

  0
  0
  • Koń polski pisze:

   Skowinska przywolala radnego Kolodziejczyka i Gorniaka. Ktory z was Panowie pisze pod nickiem Ksiegowa? Nikt inny nie byl przywolany zeby o tym pisac… ooooj wlasnie tak to sie tu odbywa, pisza radni, byly i jego swita, ktorym odcieto kurek…

   0
   0
  • Wrazliwy pisze:

   Koniu polski a może lepiej pusty łbie koński , dane przytaczane są prawdziwymi faktami co dzieje się za żelazną kurtyną gminy. Chcecie otumanic radnych i mieszkańców zaciągając gigantyczne kredyty na kampanię wyborczą! Trudno wam się pożegnać z korytem, przy okazji doprowadzając do bankructwa gminę!

   0
   0
 9. Brygida pisze:

  Zastanawia mnie jedno Szanowni Mieszkańcy, wójt planuje w tym roku inwestycje na blisko 10 milionów!!!a przychody, czyli głównie kredyty na prawie 9 milionów!
  Czyli większość tych swoich zaplanowanych inwestycji zamierza zrobić z pieniędzy pożyczonych, pieniędzy, których nie ma!!
  To ci gospodarz!
  Cokolwiek ktokolwiek mówi o poprzednim wójcie to pożyczał na d o ł o ż e n i e do pieniędzy unijnych a nie doił gminy i własnych mieszkańców. A Żurek? każdej prawie miejscowości coś w budżecie naobiecywał, że zrobi, ale….za pożyczone w bankach pieniądze!
  To ci gospodarz!
  byle wygrać wybory! Podatnicy spłacą… Zobaczcie co się dzieje w Poraju przez takie działania wójta!

  0
  0
 10. Księgowa pisze:

  Koń polski, widać duży łeb konia nie zawsze idzie w parze z rozumem.
  Profesor powołał się na moją ocenę budżetu i postępowania nadzorczego RIO, więc odpowiedziałam.
  Nie jestem co prawda skarbnikiem, i być może czegoś nie rozumiem, zwłaszcza że i RIO tego nie kwestionowało, ale….
  w uchwale 307 z 15 grudnia ub.roku w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2018 w paragrafie 5 zapisano, że przychody planuje się 8 960 250,23 złote; w tym:
  wolne środki – 372 377,08 złotych
  a w załączniku nr 3 podaje się w pozycji 2, że wolne środki to 2 miliony! i wtedy kredyty to 6 710 251, 23 złote.
  To ile wreszcie tych wolnych środków?
  2 miliony czy 372 tysiące?
  a ponieważ na bip nie zamieszczono Obowiązujących Objaśnień do budżetu (ja nie znalazłam) to ,jeśli tam byłoby wyjaśnienie, to coś mi się tu nie zgadza?
  Kolejny błąd?

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Pani Ewa Pyrkosz, my radni nie mamy żadnego interesu w tym aby kłamać. Jak Pani skomentuje to postępowanie: Cytuję wypowiedź Przewodniczącego Bałdygi na temat mojego “wniosku o wykonanie projektu na rozbudowę sali gimnastycznej przy szkole w Rększowicach” na zebraniu wiejskim w Rększowicach w dniu 21.09.2017r. > Można się przygotować do tego tematu ale na pewno ten wniosek, który zostanie przedstawiony do budżetu na rok 2018 nie zostanie przyjęty do realizacji, bo mamy salę w Aleksandrii i tam musimy skończyć to zadanie ponieważ tam jest już projekt.p.S.Górniak- ile kosztował projekt na rozbudowę hali w Aleksandrii?
  p.K.Zygier- teraz dopiero będzie robiony.<
  Pan Wójt nie sprostował wypowiedzi Przewodniczącego. I kto tu kłamie? Cytując Pani wpis: Żałosne
  A jutro do kościoła w pierwszej ławce przy ołtarzu

  0
  0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Przepraszam, nie zapisał się poniższy wpis:
  A to zapis z ” Protokół Nr 30/2017
  Posiedzenie Komisji Rewizyjnej
  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopiska
  z dnia 08.12.2017 r”

  >p.S.Górniak- ile kosztował projekt na rozbudowę hali w Aleksandrii?
  p.K.Zygier- teraz dopiero będzie robiony.<

  0
  0
 13. z Hutek pisze:

  Panie wojcie pan napisze swo imieniu imieniem mamy kasę czy nie mamy

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).