Biedne Konopiska coraz niżej w rankingach!

Kiedyś gmina Konopiska liczyła się w Polsce. Aż miło było czytać o kolejnych sukcesach Konopisk. Dziś nie ma praktycznie rankingu, w którym gmina Konopiska może się pochwalić. Tak też jest z rankingiem przygotowanym przez serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, który na podstawie danych z GUS-u przygotował ranking pod względem dochodów gminy.

W zestawieniu GUS wzięto pod uwagę zarówno dochody własne – czyli m.in., wpływy z podatków i opłat oraz udziały w PIT i CIT – ale także subwencję ogólną, dotacje celowe z budżetu państwa, a także środki unijne. Konopiska za 2016 rok z sumą dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca w wysokości 3 613,16 zł znalazły się na 1883 miejscu na 2478 gmin!

Główną przyczyną jest brak funduszy zewnętrznych na różnego rodzaju inwestycje. Do tego budżet Jerzego Żurka, który do końca nie jest realizowany, co z resztą widać na ulicach. W gminie Konopiska nie ma praktycznie gminnych inwestycji. No chyba, że weźmiemy pod uwagę inwestycje, które realizuje na terenie gminy powiat lub województwo, ewentualnie kilka dróg gminnych po 200-300 metrów z wymienioną nawierzchnią asfaltową. Wójt nie realizuje swoich założeń, dlatego też rok w rok ogromne kwoty pozostają w gminnej kasie.

Najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł. Jest to ponad 12 razy więcej niż średnio w gminach i niemal 17 razy więcej niż Komprachcicach, gminie wiejskiej w woj. opolskim, gdzie dochody per capita były najniższe (2 822 zł).

PAWEŁ GĄSIORSKI

 Kategorie:

11 odpowiedzi na “Biedne Konopiska coraz niżej w rankingach!”

 1. Izolbu pisze:

  a za rok wybory

  0
  0
 2. antoni pisze:

  Nieudacznik- geniusz od czyszczenia kasy gminnej, gminę puszcza z torbami. Byleby flaszka wódki na stole stała i 200 tys. zł na konto wpływało, a dla ludzi ma tylko do zaoferowania podatki a dla wybrańców ośmiorniczki u broszki na imprezach w hutkach. Gmina, która była w pierwszej dziesiątce najlepszych gmin w Polsce, a obecnie musisz odwrócić tabele aby Konopiska były na czele. Tak czarodziej – nieudacznik zniszczył naszą gminę. Prostej inwestycji nie potrafi przeprowadzić, udaje mu się tylko stawiać wiaty przystankowe.

  0
  0
 3. ANNA pisze:

  Ale jad jaka ninawisc przemawia przez was tak wam brakuje władzy i waszych interesów odcięci od koryta

  0
  0
  • tutejszy pisze:

   To co zrobił nieudacznik i broszka w odniesieniu do mieszkańców to żadna do tej pory władza tak nie postępowała, żeby z takim chamstwem i mściwościa odnośic się do podwładnych. Buta i chamstwo to główne działania obecnej ekipy. O innych ,,sukcesach” tej władzy napisane powyżej w artykule .

   0
   0
  • Elizabetha pisze:

   to nie jad ani nienawiść, to są fakty! Widać to gołym okiem, tak jak było widać ogromne zmiany jak zaczął swoją pracę wójt Socha. A dochód na mieszkańca, powyżej trzy tysiące, “nabija” program 500+! Żadna tu zasługa Żurka! Jemu się wydawało, że wystarczy wygrać wybory, a reszta się sama zrobi! Leń i nieudacznik, dobrze tu piszą. To u Pani/Pana pod nickiem ANNA jest nienawiść , jad i zaślepienie.

   0
   0
 4. Racjonalista pisze:

  No popatrz redaktor jak czytam te twoje w wypociny to słabo się robi. Co raport i ranking to inne miejsce. A może napisz o tych rankingach gdzie miejsce Konopisk jest teraz tam gdzie Socha tylko lśnił. Może napisz kto wtedy kiedy Konopiska były wysoko odpowiadał za pozyskiwanie funduszy bo na pewno nie Socha. Podobno jesteś właścicielem niezależnego portalu a widzę że nawet za ciebie decydują jakie majtki masz jutro włożyć.

  0
  0
  • Urzedas pisze:

   Racjonalisto, nieudacznik wtedy już czas poświęcał na prywate! Do gminy przychodził jako ostatni urzędnik rozpoczynający pracę, bo musiał zaopatrzyć rodziców , gospodarstwo i córkę zawieść do szkoły! Już wtedy gminę traktował jako dojną krowę nic nie robiąc! Len nad lenie ! Oto cała prawda jak pracował nieudacznik będąc zastępca wójta! I teraz robi to samo , po całych dniach przesiaduje w domu w Rekszowicach, w gminie go nie zastaniesz!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Dobrze ze sobie domu nie budowal pod nosem

   0
   0
 5. ANNA pisze:

  KASA MISIU KASA

  0
  0
 6. Kropeczka pisze:

  ważne że wójt i pani od pieniędzy zadowoleni! ino wójtowa coś wściekła? ale to jak zwykle.

  0
  0
 7. Znajomy pisze:

  Wójtowa to normalny widok! Wyraz twarzy mówi wiele. Bez komentarza!!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).