Bezrobocie w Konopiskach: Nie jest dobrze

Siedmioro Mieszkańców gminy Konopiska znalazło pracę w czerwcu 2017 roku. Nie jest to powód do dumy, gdyż w gminie Konopiska wciąż jest 281. zarejestrowanych bezrobotnych.

W czerwcu bezrobocie w powiecie częstochowski spadło 14. gminach: Blachownia o 16 osób, Dąbrowa Zielona o 5, Janów o 21, Kamienica Polska o 10, Koniecpol o 10, Konopiska o 7, Kruszyna o 5, Lelów o 16, Mstów o 5, Mykanów o 21, Poczesna o 4, Przyrów o 5, Rędziny o 5 i Starcza o 5. W gminach Kłomnice i Olsztyn wystąpił wzrost liczby bezrobotnych po 1 osobie.

Liczba bezrobotnych mieszkańców terenów wiejskich z powiatu częstochowskiego wynosiła na koniec czerwca 2017 roku 3 347 osób i w stosunku do maja 2017 r. zmniejszyła się o 120 osób. Zamieszkali na wsi stanowili 83,5% wszystkich bezrobotnych z powiatu częstochowskiego. Udział bezrobotnych kobiet w ogólnej liczbie zarejestrowanych z obszarów wiejskich wynosił 52,6%. W czerwcu 2017 r. w PUP Częstochowa zarejestrowały się 1 492 osoby bezrobotne (w maju 2017 r. – 1 223 osoby). Z miasta Częstochowy zarejestrowało się 919 osób, a z powiatu częstochowskiego – 573. Po raz pierwszy do rejestracji zgłosiło się 190 osób, natomiast po raz kolejny – 1 302.

W Konopiskach pojawiło się aż 98 ofert pracy. W czerwcu nikt nie zarejestrował działalności gospodarczej, jedna osoba podjęła się pracy w ramach robót publicznych, osiem poszło na staż i jedna podjęła się pracy w ramach bonu stażowego.

Mimo nieznacznego spadku bezrobocia, Konopiska są na piątym miejscu pod względem liczby zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie częstochowskim.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

17 odpowiedzi na “Bezrobocie w Konopiskach: Nie jest dobrze”

 1. TWAgent pisze:

  Bezrobocie podaje sie w procentach, ale Pan Panie redaktorze nie potrafi tego zrozumiec, czy ktos Panu rozkazuje pisac w taki sposob?

  0
  0
 2. Trener pisze:

  Już to kiedys ktoś pisał. Przelicz Gąska na procenty i potem pisz. Chłopie całe życie cię uczyć trzeba.

  0
  0
 3. statystyk pisze:

  Sam sobie odpisujesz jełopie, i co chcesz udowodnić, jak podano ilościowo to jest ilościowo. Przynajmniej wiadomo konkretnie o ile.Trener albo jak ci tam TWAgent. Jak chcesz w procentach to sobie policz wygodnisiu. Chłopie całe życie cię uczyć trzeba.

  0
  0
 4. Mister zUB pisze:

  Dobrze ze były wójt załatwił prace synkowi w Przemysłowce, czyli firmie która budowała hale w Konopiskach i to jako kierownik budowy a sobie w marszałkowskim bo przynajmniej mamy dwóch bezrobotnych mniej w naszej gminie.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Moze to zbieg okolicznosci? Pan radny na pewno w takie brudne uklady by nie szedl.

   0
   0
  • Statystyczna pisze:

   Byłoby ich więcej,tylko poprzedni wójt nie startował w wyborach i bezrobotny zagubiony w życiu codziennym nieudacznik okłamał wyborców , że ja ki to będzie dobry gospodarz! A on do tej pory załatwił dla gminy kasę z zewnątrz , bardzo bardzo dużo – 20 tys zł! Takiego mamy nieudacznika!!!!

   0
   0
  • Statystyczna pisze:

   Byłoby ich więcej jako bezrobotni, tylko nieudacznik synalkowi wręcz wyprosił etat w wodociagach częstochowskich!!! Miernota miernote popycha!!!

   0
   0
  • Statystyczna pisze:

   Byłoby ich więcej tylko szklarz, będąc radnym powiatowym załatwił ślubnej pracę w starostwie jako pomoc administracyjna, bo nie potrzeba było robić konkursu o przyjęcie! Zresztą szklarz chciał aby ją przyjąć na stanowisko kierownicze, ale starosta szybko się zorientował jaki z niego bezmozgowiec!!!!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Oooo ludzie czytajcie, duzo sie mozna.dowiedziec o sitwie poprzednika i obecnego wlodarza. Jak pieknie wychodzi kto komu gdzie.co zalatwil. Panstwo prawa ku…rwa i niezalezne dziennikarstwo za kase -cala prawda o gminie.

   0
   0
 5. ktos pisze:

  Ludzie agent nic nie pisze o szklarzu i jego wyczynach, jak był radnym powiatu. To cała prawda o szklarzu i jego prostackim zachowaniu. Radny od piatej boleści, ale dla ślubnej nawet takim stanowiskiem jak pomoc administracyjna nie pogardził. Pajac i nic więcej.

  0
  0
 6. Alina pisze:

  Nieudacznik i broszka szukają jeleni! Myślą ,że ich chamstwo i cwaniactwo ludzie zaakceptują! Specjaliści od czyszczenia kasy gminnej !

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Jelen to mieszka na Kopalni, na dodatek bardzo tchorzliwy:)

   0
   0
  • kozak pisze:

   Agent nie przekręcaj! Nieudacznik i broszka w tym rankingu jeleni bez głowy są nie do pobicia. Należy im się 200 tys zł. ŻAŁOSNE !!!!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Ja nie przekrecam. Rogacz dekady mieszka na Kopalni. Ludzie wiedza:)

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).