Będzie remont ulicy Przemysłowej w Konopiskach i dwóch dróg w Aleksandrii Pierwszej

Zostały ogłoszone wyniki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 r. Pieniądze z RFRD mają sfinansować budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych

Wśród dróg objętych dofinansowaniem są drogi w naszym regionie, w tym w gminie Konopiskach.

Na przebudowę drogi powiatowej nr 1050 S – ul. Przemysłowa w Konopiskach Starostwo Powiatowe w Częstochowie otrzyma 2 840 750 zł, a na remont ciągu dróg gminnych ul. Gwiezdna (nr 628010S), ul. Księżycowa (nr 628010S), ul. Graniczna (nr 628049S) w Aleksandrii Pierwszej gmina otrzyma 1 193 220 zł.

Remonty dróg mają się rozpocząć w przyszłym roku.