Będzie rekordowe zadłużenie! Wójt weźmie dwa nowe kredyty!

Jak się mówi? Z pustego i Salomon nie naleje. Tak można określić to, co dzieje się w gminie Konopiska. Za niedoszacowanie inwestycji trzeba płacić. I to dużo płacić. Nie dość, że ten rok ma być rekordowy pod względem zadłużenia (sam deficyt ma wynieść 7 082 628,31 zł), to dodatkowo Wójt Jerzy Żurek zamierza wziąć dwa nowe kredyty. Pierwszy w wysokości 1 547 637,00 zł (słownie: jeden milion pięćset czterdzieści siedem tysięcy sześćset trzydzieści siedem złotych 00/100) na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Źródlanej w Konopiskach, drugi zaś to 901 000,02 zł (słownie: dziewięćset jeden tysięcy złotych 02/100) na budowa chodnika na odcinku Jamki do szkoły w Korzonku.

Oznacza to, że tylko w tym roku zadłużenie gminy z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek, z planowanych 6 710 251,23 zł (przy deficycie 7 082 628,31 zł) wzrośnie do 9 158 888,25 zł.

Będzie to spory problem dla nowego włodarza, którego z pewnością poznamy za kilka miesięcy.

Poniżej projekty uchwał w sprawie nowych kredytów.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

11 odpowiedzi na “Będzie rekordowe zadłużenie! Wójt weźmie dwa nowe kredyty!”

 1. Z Hutek pisze:

  Każdy na kredyt żyje. Nawet wyborcy PiSu z Aleksandrii biorą kredyty na dom.

  6
  3
  • Wyborca pisze:

   ale nie każdy zadłuża gminę w rok na tyle milionów pobierając przy tym 200000zl pensji

   6
   2
  • Nepo pisze:

   Wójt funduje mieszkańcom na zakonczenie swojego urzędowania niezły pasztet! Kogo myśmy wybrali???? Mi

   6
   2
 2. Stop bezczelności pisze:

  Poprzednik jak odchodzil zostawil 16 mln dlugu, tak rzadzil.

  3
  6
  • Z Hutek pisze:

   Ja ci do kieszeni nie zaglądam

   3
   1
  • Cyc pisze:

   Do tych 16-tu baniek co mu Socha zostawił jeszcze daleko. Żurek i tak zjechał z zadłużeniem. A Socha już się naKopalni i Aleksandrii pokpił jak chciał PKSu bronić.

   6
   6
 3. koniuszy pisze:

  Socha zostawił 16 baniek długu za12 lat a ten nieudacznik 10 w 1 rok. Cyc zaślepiło cię to ciągłe wybielanie Żurka.

  7
  2
  • trzeźwa morda pisze:

   Wójt Socha zostawił dług i zaplanowane ponad 5 milionów zwrotów z rozliczeń projektów z Unii. Czyli nie 16 a ok.10. Żurek nie pozyskuje z Unii nic i podwaja to zadłużenie! Na dodatek tuż, tuż przed wyborami, żeby móc się chwalić ile to on robi! Hipokryta!

   2
   1
 4. Cycek pisze:

  Pan wójt Socha w latach 2007-2014 pozyskał dla gminy Konopiska 104 miliony złotych przy zaangażowaniu własnych środków około 16 milionów! Natomiast pan Żurek pozyskał do gminy tyle co kot napłakał! ZADEN Z NIEGO DOBRY GOSPODRZ!
  Żurka należy odstawić od władzy gminy bo dla tylko zadluza gminę bez większych efektów! Robi rzeczy mało istotne(np. domek dla schadzek)! Tragedia!!!!

  8
  1
 5. Janek pisze:

  Wójt BEŁKOT już wie że dni ma policzone razem z tym kpt. HAKIEM płyną tytanikiem do lepszego świata , i niech tak będzie

  9
  2
 6. z Hutek 2 pisze:

  Wojt do wymiany i jego świta tez Panowie pokazali co sa warci i juz podziękuję wstyd ludzie obudzcie się i wybierzcie kogoś kto to wszystko udźwignie Gmina to nie plac zabaw

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).