Będzie nowy plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości Aleksandria Druga

Na najbliższej sesji Rady Gminy Konopiska, radni podejmą uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Aleksandria Druga.

Nowy plan ma być opracowany z inicjatywy własnej urzędników. Jak czytamy w uzasadnieniu, ma terenie miejscowości Aleksandria Druga obowiązuje obecnie dziesięć różnych planów miejscowych, uchwalanych w różnych okresach (od 2003 do 2019 r.) i niespójnych ze sobą. Ponadto wydanych zostało kilkanaście decyzji o warunkach zabudowy – w części niezgodnych ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. W ostatnim czasie wystąpiło nasilenie składania wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Opracowanie planu uporządkuje sytuację w tym zakresie. Opracowanie planu nie spowoduje znaczących zobowiązań gminy do realizacji zadań w zakresie
komunikacji i uzbrojenia terenu będących jej zadaniem własnym.

Znając podbne historie, należy patrzeć urzędnikom na ręce.

Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta 21 grudnia.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

3 odpowiedzi na “Będzie nowy plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości Aleksandria Druga”

  1. Nikoś Dyzma pisze:

    Z oczyszczalnią ścieków rybnych?

    5
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).