Ile będzie kosztować sala w Aleksandrii? W co gra Żurek?

Wójt Jerzy Żurek poinformował, że udzielił zamówienia na budowę sali gimnastycznej przy ZSP w Aleksandrii wraz z przebudową istniejącego budynku szkoły. Początkowo Żurek założył, że na ten cel przeznaczy 4,3 mln zł. Następnie poinformował, że przetarg wygrała firma Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „SZYMBUD” za 4 747 800 zł (Żurek dostał zgodę radnych na dofinansowanie tej inwestycji). Dziś dowiadujemy się, że żadna z tych kwot nie jest prawidłowa. Zamówienie zostało udzielone na kwotę 5 215 425.34 zł netto, co daje 6 414 973,17 zł brutto.

O co tu chodzi? Może ktoś mi to wytłumaczy?

Co ciekawe, w udzielonym zamówieniu czytamy…”Wykonawca powinien uwzględnić środki zabezpieczone w danym roku w budżecie Gminy Konopiska, tj.: – w 2018 r. – 500.000,00 zł; – w 2019 r.- 2.000.000,00 zł; – w 2020 r.- pozostała część.“.

Czyżby Żurek szykował swojemu następcy “niezłą minę”?

Poniżej informacja z ogłoszenia o udzieleniu zamówienia ściągnięta dziś z BIP UG Konopiska – TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

19 odpowiedzi na “Ile będzie kosztować sala w Aleksandrii? W co gra Żurek?”

 1. Wyborca pisze:

  coś ten żurek bardzo kombinuje przy tej hali

  0
  0
 2. jan pisze:

  Tak kombinuje ze hala będzie jest to uzgodnione z mieszkancami po zebraniach wiejskich .Będzie nowa kuchnia i stołówka i chyba dwie klasy tak kombinuje zeby dzieci miały dobrze a sołtys z Cisia miał co pisac i krytykowac prawie wszystko co robi wójt .

  0
  0
  • Brygida pisze:

   Widzisz JAN tu nie chodzi tylko o krytykę bezmyślnych, nieekonomicznych poczynań wójta. On tą halę buduje powyżej możliwości budżetu i niezgodnie z uchwałami Rady, tak mi się wydaje! po to by zyskać głosy Aleksandrii w wyborach!
   Ponadto buduje ją (jak wszystko w tym roku) WYŁĄCZNIE ZA KREDYTY!! A spłaty tych kredytów zakłada dla swoich następców! W 2019 roku ma zapłacić wykonawcy 2 miliony! wyłącznie z naszych podatkowych pieniędzy. Do tego ma ciąć wydatki bieżące w 2019 roku o następne 2 miliony! Nie wiem jak, ale takie są zapisy w wieloletniej prognozie. Ta sama sytuacja ma być w roku 2020! “w 2020 r.- pozostała część.„.” i kolejne cięcie bieżących wydatków na szkoły, drogi, straże, transport i inne, o kolejne 2 miliony!
   To jest zarzynanie budżetu!
   A na tym nie koniec w tegorocznym budżecie jego megalomańskich zapędów! Jak radni mogą na to pozwalać? obudzą się jak radni w Poraju, jak będzie za późno. Obym się myliła…

   0
   0
 3. Strażak z Rększowic pisze:

  po co kolejna hala w giminie? Może basen nawet odkryty by wkoncu zrobił i brał przykład z takich gmin jak Herby albo kamienica polska.

  0
  0
 4. Paweł Nowak pisze:

  basen byłby lepszy ale przepłacać halę o 2 mln złotych to niepoważne

  0
  0
 5. Rek pisze:

  Redaktorze, najpierw się dowiedz się najpierw u źródła . Umów się na wizytę z Panem Wójtem i dopiero pisz artykuły.
  Generalnie to zdecydowana większość tych wpisów jest na zasadzie : ” a może?; być może?”
  Sprawia Ci przyjemność dezinformowania społeczeństwa ?

  0
  0
 6. Zosia pisze:

  Sala dla dzieci może być i w Aleksandrii skoro gminę stać niech wójt buduje do końca kadencji a jeśli na długi i na kasę mieszkańców liczy to taki gospodarz zbedny poza tym redaktor ma rację męczące są juz te niedoszacowania kwoty znacząco się różniące nudy może by ktoś w tej gminie w końcu nad tym zapanował Radni liczę na konkretne interwencje

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Pani Zosiu z informacji w BIp-ie wynika że jest to tylko sala gimnastyczna z nazwy, W mojej ocenie jest to następna Hala sportowa o wym 19,10×32,10m. ( 3 boiska, do siatkówki , koszykówki z możliwością prowadzenia rozgrywek na poziomie krajowym, oraz tenisa) z widownią na parterze 96 miejsc i na balkonie 98 miejsc. Minimalna szkolna sala gimnastyczna powinna mieć wymiary !2m x 24m. I o projekt na rozbudowę sali gimnastycznej w Rększowicach do takich wymiarów składałem wniosek. Jak już tu pisałem Przewodniczący Bałdyga na zebraniu wiejskim okłamał mieszkańców mówiąc cytuję zapis z protokołu z zebrania: na pewno ten wniosek, który zostanie przedstawiony do budżetu na rok2018 nie zostanie przyjęty do realizacji, bo mamy salę w Aleksandrii i tam musimy skończyć to zadanie, ponieważ tam już jest projekt. Jak można wyczytać w SIWZ na to zadanie: Dokumentacja projektowa do 14.03.2018 r. Obecny na zebraniu wójt nie sprostował wypowiedzi Przewodniczącego. Posunęli się do kłamstwa aby zebranie nie przegłosowało wniosku. Wszystkie chwyty dozwolone dla osiągnięcia własnych celów nawet te poniżej pasa. Te same metody stosuje wójt przy przypisywaniu sobie inwestycji które były załatwione za poprzedniej kadencji. Jak taki operatywny to niech przynajmniej połowę kwoty kredytów zastąpi środkami z zewnątrz, bo na kredyt to łatwo się buduje, tylko kto to będzie spłacał? Na pewno mieszkańcy. Czy mieszkańcom gminy potrzebna jest następna hala sportowa?

   0
   0
 7. Uwaga pisze:

  Wójt nie liczy się z finansami gminy! Miał projekt poprzednika to zacząl kombinować i w rezultacie robi to co było zaprojektowane przez wójta Sochę. Tylko z tą różnicą że tamten projekt wyrzucono do szafy i stracono ponad 100 tys. zł. Nieudacznik cała gębą! Gdyby zaraz przystąpił do realizacji tego zadania to prawdopodobnie wartość inwestycji nie przekroczyłaby 5 milionow zł! Jeszcze wtedy nie były tak drogie roboty budowlane! Wiele osób , w tym zainteresowani radni prosili wojta, lecz chłop oderwany od pługa nie mógł tego zrozumieć. A teraz po licznych protestach aby zdobyć głosy w wyborach na Aleksandrii nie kierując się żadnym zdrowym rozsądkiem za 6,5 miliona na siłę chce się przypodobać Aleksandrii! Mleko już wcześniej się rozlało i przychodzi czas aby pozamiatać!

  0
  0
 8. PiotruśPan pisze:

  Pan Radny pyta “czy mieszkańcom jest potrzebna kolejna hala”? Nie, nie jest potrzebna, i to przy braku jakiegokolwiek dofinansowania z zewnątrz.
  Jest potrzebna rozbudowana, większa, nowocześniejsza sala gimnastyczna. Ale – odwieczna rywalizacja i wygórowane aspiracje Aleksandrii, a właściwie niektórych mieszkańców (często napływowych) zmuszają gminę do budowy hali. Jest w konopiskach? MUSI być i w Aleksandrii!
  Zbudowali Orlika w Konopiskach? MUSIAŁ wójt budować w Aleksandrii. Tak jest ze wszystkim. To jest niezdrowe, nieuzasadnione ekonomicznie, bo przecież na utrzymanie tej hali muszą się zrzucić mieszkańcy całej gminy, w podatkach. No a teraz dodatkowo, po spartoleniu budowy kanalizacji trzeba się czymś przypodobać wyborcom z Aleksandrii!! No to budujemy halę! Trudno nawet napisać ile w rezultacie ta hala ma kosztować a ile faktycznie będzie kosztowała, bo to nigdy przecież nie jest tylko koszt budowy! Trzeba wyposażyć, oświetlić, ogrzać, ubezpieczyć, zatrudnić ludzi do utrzymania, zakupić środki czystości i sprzęt, itd! Na to wszystko szkoła musi dostać z gminy. A gmina skąd? z podatków…

  0
  0
  • sądny pisze:

   Wójt zaciąga zobowiązanie finansowe nie mając pokrycia w przedłożonym do RIO i Radzie Gminy budżecie na 2018 rok. Rozpierdziucha na całego! Ważne aby tylko aby dla siebie ugrac Maxa w wyborach nie patrząc na konsekwencje tak wysokiego zadłużenia gminy.Mistrzostwo świata aby w oststnim roku kadencji na ponad 10 milionów robić rózne inwestycje nie mając ŻADNEGO wsparcia finansowego do budżetu gminy. Mozna tylko jeden wniosek wyciągnąć z poczynań wójta : teraz chocby koniec swiata a lata następne to smutny koniec gminy ( patrz gmina Poraj obecnie).

   0
   0
 9. Smakosz pisze:

  Trzeba było wybrać Panią Książek. Z jej ulotki wynika że pracuje na uczelni wyższej, była koordynatorem w projekcie z Unii Europejskiej, pisze książki z finansów, jest kobietą więc nie boi się pracy. Zapewne zdobyłaby kasę z UE i nie zadłużyła gminy na 10 milionów, zapewne więcej ciekawszych i adekwatnych do zapotrzebowań naszych byłoby inwestycji, do tego jest młoda więc pod względem kulturowym byłoby więcej wydarzeń i projektów, lepsza by była komunikacja, itd., a tak za chwilę zarząd komisaryczny jeszcze wejdzie, nic ciekawego nie wybudują i nie zorganizują a do miasta hulajnogą przyjdzie nam jeździć i taka czarna wizja na dalszą przyszłość nas czeka. Z rozwiązywania krzyżówek i palenia świeczek nic dobrego nas nie spotkało i nie dojdzie do skutku. Wybór był i znów będzie. Mam nadzieję że znowu Pani Książek wystartuje. Choć może lepiej wybrać obecnych niech się topią w tym co nam zgotowali?

  0
  0
  • Kuma pisze:

   no! Nieudacznik Żurek w ulotkach i w gębie w czasie kampanii też był wspaniały! też obiecywał złote góry!!!! długów….

   0
   0
  • Maxi pisze:

   Wystarczy już 4 lata stracone, żadnych nie pozyskano środków z unii, wójt okazał się mistrzem świata w gadaniu bez pokrycia i bez wizji rozwoju gminy! Za co się zabrał to musiał spiepszyc! Mały człowiek! Drugi raz nie dajmy się nabrać na darmozjadów!

   0
   0
 10. Smakosz pisze:

  Szkoda że większość poleciała na sztuczny miód. Oto skutki…

  0
  0
 11. Leśnik pisze:

  Dobrze, że nie na choinki – wtedy byliśmy w lesie.

  0
  0
 12. Laik pisze:

  Czytam i nie mogę pojąć za co , za jakie osiągnięcia szczególne wójt żurek miałby dostać statuetkę? Z jego działania widac, że to człowiek nic nie potrafiący zrobić!

  0
  0
  • Paradoks pisze:

   Laik, już tu napisali mądrzejsi ode mnie “za kolesiostwo”. Ciężko znaleźć inne wytłumaczenie…

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).