Bardzo negatywnie oceniacie usługi GTV BUS na terenie gminy Konopiska

264. głosy oddaliście w naszej sondzie dotyczącej zadowolenia z usług GTV BUS. Aż 59,85 proc. głosujących uważa usługi GTV za złe lub bardzo złe. Zarzucacie przewoźnikowi brak klimatyzacji w starych samochodach, pomyłki w trasach i liczne spóźnienia. Bardzo dobrze usługi GTV ocenił co czwarty głosujący, a 15,15 proc. oceniło pracę GTV na “czwórkę“.

To tylko potwierdza, że nie była to dobra decyzja podjęta przez Wójta Jerzego Żurka. Nie dość, że gmina płaci najwięcej w powiecie częstochowskim, to jeszcze ludzie nie są zadowoleni z jakości tych usług.

Poniżej wyniki sondy.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

14 odpowiedzi na “Bardzo negatywnie oceniacie usługi GTV BUS na terenie gminy Konopiska”

 1. Paweł Nowak pisze:

  gdyby nie te stare busy i brak klimy to jeszcze bym to jakoś przeżył, nawet ci ukraińcy mi nie przeszkadzają

  10
  7
 2. Bartek Ha pisze:

  Faktycznie w autobusach PKS klima działała wybornie.

  15
  6
 3. kasownik pisze:

  Pksy jezdziły bez dopłaty, a gtv bus kasuje gmine ponad 150 tys. zl/miesiąc. Najdrozsza komunikacja posród gmin częstochowskich! Wójt przed wyborami nie liczy sie z kasą aby tylko ludzie go wybrali. Żenada, topienie finansowe gminy.

  14
  3
  • szczur pisze:

   Wydaje mi się że to oświata chyba bardziej pożera tę gminę niż komunikacja. Troszkę za dużo tych szkół jak na tak małą gminę. Pozdrawiam

   1
   0
 4. wawas pisze:

  Widział ktoś fakturę na 150 tysięcy? Bo ja widziałem na 80 tysięcy za maj.
  Panie redaktorze dlaczego pan nie udostępnił faktury za maj 2018 ? Ludzie chcą wiedzieć że 150 tysięcy dla pana do 80 tysiecy dla gminy. Trochę obiektywizmu,

  11
  7
  • janek pisze:

   A PKS bez przesiadek chciał 60 tys. To jednak pan redaktorek miał rację że wybrano droższą ofertę przesiadkową.

   0
   2
  • Górniak Stanisław pisze:

   wawas, nie udawaj że nie widziałeś rozliczenia i faktury za kwiecień, były tu zamieszczona 18 maja rozliczenie na kwotę 153 262,80zł i faktura na kwotę 128 193,36 zł po odliczeniu wpływów z biletów i dopłaty do biletów ulgowych. Jeśli widziałeś fakturę z maj na 80 tys, nie zastanowiło Cię dlaczego taka różnica?
   Mnie zastanawia tak duża kwota za kwiecień, mimo że nie wykonano kilkudziesięciu kursów wg. przedstawionej oferty z 04.01.2018 którą złożył GTV
   BUS na zapytanie ofertowe Urzędu Gminy, którą to Wójt przedstawił radnym do akceptacji.
   Złożyłem interpelację o wyliczenie jaką wartość miały niewykonane kursy.
   Nie dostałem takiego wyliczenia. Wójt poinformował że przedstawiona oferta była ofertą wstępną. Jak zwał tak zwał, ale w oparciu o tą ofertę został wybrany przewoźnik.
   Zaznaczam że w ofercie za miesiąc kwiecień figuruje wynagrodzenie 175 785,04 zł.
   Wg. moich wyliczeń, niewykonane kursy to kwota ponad 46tys zł, zaś różnica pomiędzy kwotą z oferty a widniejącą w rozliczeniu to 22 522,24zł.

   2
   1
  • Janek pisze:

   Ale co to za roznica kasa i tak się zgadza. Firma ma z biletow i dopłat z urzędu marszałkowskiego 80-100 tys do tego z 80 tys z gminy czyli na to samo wychodzi. Ale za to lepiej wygląda gmina tylko 80 tys dopłaca, a nie 160. Przy takich warunkach można jeździć. A pks tyle lat dziadowal, prezio jednak dobrze myślał, tylko trzeba było kogoś do negocjacji innego dac

   1
   1
 5. Grazka pisze:

  Zastanawia mnie czy chociaz raz autobus przyjedzie na czas ?

  9
  3
 6. Cyc pisze:

  Do PKS też gmina doplacała A mimo to nie było autobusów. Redaktor nie pisz na zlecenie Sochy tych innych marnych aktorów bo wychodzi na to że na niczym się nie znają. A tę kasę w wysokości ponad 100 milionów to napisz mandarynie jeden kto wtedy sprawował nadzór w gminie nad inwestycjami to zobaczysz komu Socha powinien stopy lizać.

  6
  5
 7. Prawnik amator pisze:

  Myślę, że poza dojazdem do osławionego rybnego w Hutkach, pora na ocenę gminnej komunikacji, chłodną i post factum – z wyrozumiałością / mandatem zaufania do wszystkiego trudnych początków i nowych inicjatyw.
  A zatem – przesiadki. Dla tych, którym nie poszczęściło się całodobowe, bezpośrednie połączenie z miastem.
  To nie czasy heroizmu i poświęcenia w imię czyjegoś sukcesu wyborczego, ani tym bardziej czasy powojenne.
  Dziś nikt, kto naprawdę nie musi, nie będzie się poświęcał dla wiejskich przesiadek, jakkolwiek ładnie na papierze nie byłyby one opisane i ilu by zadaniowych oficerów/trollów nie zatrudnić, w celu koloryzowania rzeczywistości na ich temat.
  Co innego w metrze, tramwajach, w dużych miastach, które posiadają odpowiednią infrastrukturę dla podróżnych i gdzie wszystko jeździ na tyle często, że przesiadka nie jest żadnym wydarzeniem.
  Dla nas – wiejskich podróżnych – jest.
  Z pożytkiem dla GTV, które szczęśliwie ma od kilometra, nie od przewiezionego pasażera.
  Ten system i tak pęknie po wyborach, budżet nie wytrzyma tej dopłaty. Będą ostre cięcia w rozkładach, tym bardziej, że przez narzucenie przesiadek kto mógł, poszedł do własnych samochodów. Linia do Aleksandrii OK, tylko że nie wszyscy mieszkają w Aleksandrii, ani na niej elektorat się nie kończy. Jeszcze są ci spod rybnego, którzy połknęli haczyk, że będzie lepiej, skoro gmina tyle podatników pieniędzy na to wyda.
  Na szczęście dla nas – wyborców – wybory za pasem, ponadto na korzyść tych, co spod rybnego z przesiadkami, zapis w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym, pozwalający na powierzenie przewozów w zastosowanym trybie najdłużej na 12 miesięcy (w uzasadnionych przypadkach na kolejne 12 , z tym że w tym przypadku żadnego uzasadniającego zastosowania tego wyjątku nie ma, gmina ma/miała dostatecznie czasu na zastosowanie jednego z podstawowych sposobów zlecenia przewozów).
  A zatem, żeby była dla wszystkich jasność, nawet dla szczęściarzy z Aleksandrii, sukces GTV po 12 miesiącach wygaśnie. i z przyczyn budżetu i z przyczyn prawa. W Blachowni właśnie dotkliwie przekonali się, że w materii transportowej ktoś nad nimi czuwa.

  4
  3
 8. Janek pisze:

  Ale co to za roznica kasa i tak się zgadza. Firma ma z biletow i dopłat z urzędu marszałkowskiego 80-100 tys do tego z 80 tys z gminy czyli na to samo wychodzi. Ale za to lepiej wygląda gmina tylko 80 tys dopłaca, a nie 160. Przy takich warunkach można jeździć. A pks tyle lat dziadowal, prezio jednak dobrze myślał, tylko trzeba było kogoś do negocjacji innego dac.

  3
  3
  • rachmistrz samouk. pisze:

   Janek gdzie ci się zgadza ta kasa. Policz jeszcze raz a nie pisz tego co ci każą.

   3
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).