Bardzo drogi romans z GTV BUS

Urząd Gminy Konopiska przesłał mi rozliczenie z firmy GTV BUS za miesiąc marzec. GTV BUS w 10 dni na linii Hutki – Wąsosz i w 5 dni na liniach 101 i 102 (Konopiska, Aleksandria) wyjeździł 9817 km, co przełożyło się na kwotę 42 409,44 zł brutto. GTV sprzedał biletów miesięcznych na kwotę 2145,55 zł brutto i o taką kwotę pomniejszył się wydatek gminy.

Co ciekawe, urząd szacował, że wpływy z biletów i dopłat powinny osiągnąć 800 000 zł, czyli 67 tys. zł miesięcznie. Patrząc na dotychczasową sprzedaż, kwota ta jest abstrakcyjna.

Kolejna ciekawostka to fakt, że w ostatnich dniach marca GTV BUS otrzymał pozwolenie na wjazd do Częstochowy, a według deklaracji ze strony urzędu, transport na Focha w Częstochowie rozpocznie dopiero od 1 maja 2018 roku. To przełoży się z pewnością na opłaty za usługę GTV BUS, a kwota miesięczna przekroczy zapewne 200 000 zł.

Poniżej rozliczenie GTV BUS.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

32 odpowiedzi na “Bardzo drogi romans z GTV BUS”

 1. Paweł Nowak pisze:

  żurek to potrafi ładnie przepłacać

  16
  17
 2. Gienio pisze:

  Małe wpływy bo większość pasażerów poprzesiadała się w samochody, rowery, motorowery i w busa do lublińca. Ta przesiadka w Dźbowie nie jest ani wygodna ani tania. Zajmuje też dużo czasu. Samochodem do pracy jedzie się około 20-30 minut, tutaj mamy ponad godzinę.

  15
  10
 3. Wyborca pisze:

  Poczekajmy na fakturę za maj za ten dojazd do Częstochowy. Tam dopiero będzie kwota.

  12
  9
 4. Essa pisze:

  Ludzie co was to obchodzi ile jest do zapłaty? Cieszcie się ,że macie czym dojeżdżać. Proponuje zająć się swoimi wydatkami ,a nie wydatkami Gminy.

  18
  9
  • Malutki pisze:

   Essa, wydatki gminy są z naszych podatków! Jak będą przepłacać za transport to albo nie zrobią nic innego albo zwiększą i tak ogromny dług. Gmina nie ma swoich pieniędzy, tylko lepiej lub gorzej zarządza naszymi.

   10
   11
  • Paweł Nowak pisze:

   no nas to obchodzi? ocipiałeś? chłopie wszystko idzie z naszych pieniędzy, a w gminie ciągle słyszymy o nowych kredytach

   9
   9
 5. kasa pisze:

  Jasne przejrzyste wyliczenie. GTV tak trzymać! Czy drogo? PKS chciał 4,50 za kilometr to by było jeszcze drożej. Pozdrawiam.

  15
  10
  • obywatel pisze:

   Ty tuku bez szkoły, PKS dojeżdżał by do samej Częstochowy bez przesiadek, te wozokilometry są tylko dźbowa, więcej będą brali jak będą jeździć na Focha, choć pewnie nie wszystkie kursy będą do samej Czestochowy

   9
   13
  • kasa pisze:

   Tukiem to może Pan, Pani jest. Wypowiedź świadczy o małym poziomie kultury osobistej i o ogólnym braku estymy.
   Ale ad rem – czytał Obywatel informację ze zrozumieniem zamieszczoną portalu gminnym i GTV wszystkie autobusy linii 101 będą dojeżdżały do Częstochowy Focha ?

   10
   3
  • Hohopitan pisze:

   Transport publiczny kosztuje. To PKS Częstochowa przez kilkanaście lat nauczył dziadostwa samorządy gmin, że komunikacja nic nie kosztuje. Ofiarami padli mieszkańcy, ponieważ wójtowie nie płacąc za przewozy nie mieli realnego wpływu na jakość połączenia ani na ofertę. Dla urzędów gmin było to wygodne rozwiązanie bo komunikacja nic ich nie kosztowała, natomiast mieszkaniec nie dość, że tracił wspólny bilet z miastem, to jeszcze dostawał produkt dużo gorszy od tego, który mógł mieć.
   Dlatego trzeba docenić Wójta Żurka, że podjął się tego tematu, mimo że popełnił dużo błędów. Ale podjął właściwą decyzję – wziął sprawy w swoje ręce. Podjął się organizacji transportu na terenie gminy. Zapewnił Państwu dojazd do miasta.
   PKS Częstochowa za km kursu chciał 4,5 zł oraz wszelkie wpływy z biletów. Więc oferta GTV nie jest z księżyca. Kwota jest wyższa bo Wójt zakontraktował Państwu szerszą ofertę niż to co proponował PKS. Można jeszcze porównać to ze stawką MZDiT który życzy sobie koło 6,5 zł za km. Tutaj wpływy z biletów również wracają do gminy. Dodatkowy argumentem jest wspólna taryfa z miastem i niższe ceny biletów.
   Komunikacja realizowana na zlecenie gminy to nie to samo co komercyjna komunikacja PKS. Tu gmina decyduje o wszystkim a przewoźnik musi się dostosować do warunków. Dlatego PKS nie dogadał się z gminą, bo on chciał ustalać warunki i zasady obsługi (rozkład jazdy). A tu jest stara zasada klient płaci, klient wymaga.
   W weekend majowy będziecie mieli w porządku komunikację, natomiast PKS zafundował swoim pasażerom rozkład sobotni.

   18
   6
  • kasia pisze:

   dokładnie
   i jak by dla pana Gąsiora takie obliczenie było dla PKS to by było super , bo chyba to jakaś sitwa z prezesem pks , ze tak nienawiść sieje do gtv , a pks kase by wziął ,ale ile by autobusów jechało to jest pytanie , pewnie co drugi ,trzeci nie jechał , aaa do tego rozliczneia dochodzą jeszcze zwrot z ministerstwa , za ulgi i te pieniadze , akurat tu teraz wracają do gminy , a w pks brał wszystko i ciagle mało i jeszcze jedno transport akurat nie jest z podatków ,ale kazda gmina dostaje pieniadze od państwa , na transpotr ,który ma zapewnić i nie wazne czy byłby upadły pks , czy gtv , oni i tak by dostali pieniadze i pks nie małe pieniadze co miesiąc dostawał od gminy do tego zwrot z ministerstwa , za bilety miesieczne uczniowskie , ulgi i co autobusy nie jeździły , albo sie psuły w czasie jazdy i kasy wciąż byo mało ale dla pana gąsiorowskiego to była super firma , zadłużona na maksa , nawet prawdopodobnie dzisiaj wielki pan prezes co tak wszystko obiecywał w Aleksandrii podał się do dymisji i chyba w czerwcu koniec pks .

   11
   8
  • pracownik PKS pisze:

   PKS dla sprostowania chciał 4,50 minus wpływy z budżetu co miesięcznie by dawało około 30 tysięcy (za 150 kursów)
   Więc proszę tutaj nie kłamać:)

   3
   6
 6. Karo pisze:

  Wójt cały czas z mieszkańców i radnych robi sobie chłopców do bicia!
  Najpierw oszukał radnych, zmieniając dojazd GTV bus do Dzbowa , a miało być do ul. Focha!
  Teraz widzimy , że GTV bus końcówkę miesiąca marca miał jeździć za darmo , prowadzić sondaż przejazdu do Dzbowa, a tu niespodzianka jest faktura za ten okres wystawiona przez GTV bus!
  Kłamstwo pogania się kłamstwem!!!!!
  Jak tu można wierzyć wójtowi?

  5
  11
  • Basia pisze:

   Za darmo dla mieszkańców, obywateli a nie dla gminy. Nikt za darmo nie będzie wykonywał swoich usług, bo to nie instytucja charytatywna, z czegoś za to paliwo muszą zapłacić.

   19
   2
  • wawa pisze:

   Basiu, dla jednych bezpłatne, dla drugich jedne z najdroższych w Polsce…

   6
   14
 7. Lukasz pisze:

  Jak to nie bylo wplywow z biletow jednorazowych??ja zaplacilem za bilet ja dac do cze-wy wy..

  1
  7
  • Kanar pisze:

   A ciekawe ile osób nie dostało biletu płacąc za przejazd? Były osoby co pisały że kierowca nie dał biletu

   8
   6
  • kasa pisze:

   Do Lukasz. Rozliczenie jest za marzec. W marcu płaciłeś za bilet jednorazowy?

   9
   0
 8. Busik pisze:

  Wójt chce zajechać gminę swoimi beznadziejnymi pomysłami dotyczącymi busików wożących ludzi do Dżbowa. Kasę jaka zapłacimy za ten nieudany romans przyjdzie nam podliczyć i zapłacić na zakończenie kadencji tego wójta! Tragedia finansów gminnych dopiero się szykuje, jak wójt do końca zaciągnie kredyty jak zapisano w budżecie 2018 r. Gminę chce zniszczyć finansowo aby żaden po nim następca nie był w stanie normalnie funkcjonować!

  9
  7
  • Stop bezczelności pisze:

   Poprzedni woj, Pan Socha, jak konczyl kadencje zostawil gmine zadluzona na 16 mln. Jak bedzie chcial wrocic to mam nadzieje ze bedzie mial identyczne manko na koncie. Niech sie wykaze. Proponuje pensje 1500 netto( w koncu chyba nie dla pieniedzy to chce robic?), dodam ze nie 150 000 ile kasowal wczesniej!!!

   12
   4
  • Stop bezmyslnosci pisze:

   Wyszło szydło z worka! Nareszcie wójta pokazano prawdziwą twarz! Widać czarno na białym po co przyszedł wójt do gminy- po kasę! Zainkasował w roku 200 tys.zli dalej nic dobrego nie robi tylko niszczy finanse gminy! Zero pozyskanych pieniędzy z poza gminy! To co robi i otrzymuje kasę to zasługa byłego wójta Sochy! Szkoda tej gminy w której rządzi człowiek żądny tylko kasy dla siebie i nic poza tym nie robi! Gmina chyli się do bankructwa !!!!!

   6
   10
 9. Stop bezmyslnosci pisze:

  Wyszło szydło z worka! Nareszcie wójta pokazano prawdziwą twarz! Widać czarno na białym po co przyszedł wójt do gminy- po kasę! Zainkasował w roku 200 tys.zli dalej nic dobrego nie robi tylko niszczy finanse gminy! Zero pozyskanych pieniędzy z poza gminy! To co robi i otrzymuje kasę to zasługa byłego wójta Sochy! Szkoda tej gminy w której rządzi człowiek żądny tylko kasy dla siebie i nic poza tym nie robi! Gmina chyli się do bankructwa !!!!!

  6
  8
 10. z Hutek 2 pisze:

  Hohopitan czy jak tam Ty chyba całkiem na łeb upadłes jakie docenienie wójta Żurka poczytaj skąd nowe obowiązki na gminach Wojt to bardziej na hipopotama się nadaje niż na wójta

  3
  8
  • Hohopitan pisze:

   Widocznie jesteście tak bardzo zaangażowani w bieżące spory, że nie potraficie ocenić obiektywnie działań wójta w zakresie realizacji jednego z zadań gminy jakim jest zapewnienie transportu lokalnego mieszkańcom. Bezsprzecznie gdyby nie podjęte działania wójta, to z dnia na dzień Hutki, Rększowice, Łaziec zostałby odcięty od miasta i reszty gminy, po tym jak PKS się wycofał z obsługi Starczy. Przy organizacji tego przedsięwzięcia popełnił błędy, ale w efekcie będziecie mieli zapewniony transpot zbiorowy po gminie i do miasta, który z czasem będzie mógł być zmieniany. I tylko pod tym względem dokonałem oceny Pana Żurka.

   9
   3
 11. rozważny pisze:

  Hipopotan, jakis wielki takiś pusty. Wójt za nasze pieniadze robi sobie wyborcza klakę. ponad 160 tys. złotych miesięcznie za jazde busików po gminie. Ktoś tutaj pozamieniał sie rozumami i pieniadze gminne wyrzuca sie . Zurek za tą niegospodarnośc zapłaci w wyborach. Podatki w sposób idiotyczny przejadane są na wypłaty dla prywatnego przewoznika. A gmina topi się w długach!!!!!!

  4
  5
 12. pks pisze:

  Gdzie jest faktura na 160 tysiecy?:-)

  1
  4
  • Janek pisze:

   Patrząc na kilometry to linie gminne będą kosztować jakieś 80 tysiakow. 101 się sama sfinansuje z biletow inaczej by był problem z podwojnym finansowaniem. Takze tragedii niema pks chciał podobnie tylko bez przesiadek.

   1
   4
  • jest ok pisze:

   Janek ale
   1. nie było by bezplatnie
   2. nie było by tej czestotliwosci

   4
   1
  • janek pisze:

   Nie napisałem że jest źle:). Częstotliwość jest rzeczywiście bardziej “cywilizowana”. Bezpłatnie też jest na plus. Pisałem tylko o kosztach dla gminy. Funkcjonowanie można oceniać w czerwcu. Patrząc na zaangażowanie samego właściciela można być dobrej myśli, gdyby nie ten dźbów….

   4
   1
  • Konopiska pisze:

   Janek kto ma lepsza czestotliwosc na pewno nie Konopiska ?

   1
   0
 13. Hohopitan pisze:

  Jeśli organizowanie komunikacji lokalnej dla mieszkańców jest według ciebie idiotyzmem no to faktycznie nie mamy o czym dyskutować.
  Przypominam, że art. 7 ustawy o samorządzie gminnym wymienia transport lokalny jako zadanie własne gminy. A to że częstochowski PKS wyręczał do tej pory gminę z organizacji transportu to już jest inna sprawa. Darmowa komunikacja nawet w PKS-ie już się skończyła. Przypominam, że PKS wycenił swoje usługi na 4,5 zł za km, plus wpływy z biletów.

  7
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).