Barbórka w Konopiskach

4 grudnia tradycyjnie w Konopiskach obchodzono święto górników. W obchodach udział wzięli m.in. zastępca Wójta – Zofia Kuśmierska, Prezesi firm górniczych: Krzysztof Miciński, Edward Turski, Wojciech Pączko oraz przedstawicieli stowarzyszeń z Konopisk.

Obchody rozpoczęły się nabożeństwem, w którym to ks. proboszcz Sławomir Kaczmarek przypomniał historię męczeństwa św. Barbary oraz zaznaczył, iż Święta jest patronką dobrej śmierci i trudnej pracy – w tym pracy: górników, hutników, marynarzy, rybaków, żołnierzy, kamieniarzy, więźniów, a także orędowniczką w czasie burzy i pożarów – czytamy na stronie urzędu.

Po mszy świętej – w uroczystym korowodzie – przemaszerowano pod “wagonik” – pomnik upamiętniający górników pracujących w kopalniach rud żelaza w rejonie Konopisk – gdzie złożono kwiaty oraz zapalono znicze. /UG Konopiska/

UG Konopiska

UG Konopiska

UG Konopiska

UG Konopiska

UG Konopiska

UG KonopiskaKategorie:

22 odpowiedzi na “Barbórka w Konopiskach”

 1. Kamil pisze:

  I znów nie było pana wójta, wypchnął zastępczynię. Dobrze, niech chociaż chodzi na takie uroczystości, ale czemu wójt je olewa? Na święto Niepodległości nie poszedł, na Dzień Górnika nie poszedł. Bo co? bo pomnik poległym w obronie niepodległości postawił jego poprzednik? Bo wagonik górniczy i tablica to też dzieło poprzednika? Dziwne. że włodarz gminy unika państwowych uroczystości. Ale na “poczęstunku” był.

  0
  0
 2. brat pisze:

  Z tego co wiem to był w tym samym czasie w kościele w REKSZOWICACH na mszy z okazji przejęcia parafi przez nowego proboszcza i nie pisz kłamstw głupstw Kamil

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Jakie “KŁAMSTWO” jest w moim wpisie? Był na Barbórce? NIE. Był na Święcie Niepodległości? NIE.

   0
   0
  • mieszkanka Hutek pisze:

   Brat z tego co wiem to nie było go na mszy przejęcia parafii. gdyby nawet był, to co jest priorytetem, złożenie hołdu poległym czy powitanie nowego księdza, powitać mógł w dowolnym czasie.

   0
   0
 3. Górniak Stanisław pisze:

  Brat , ty jak zawsze próbujesz zakłamać prawdę aby wybielić Wójta. 11listopada był w piątek a pożegnanie ks. Mielczarka było w niedzielę . W piątek Ks. Mielczarek był na mszy w Konopiskach, więc nie odprawiał mszy w Rększowicach.

  0
  0
  • brat pisze:

   PGórniak czytac ze zrozumieniem to chodziło o niedziele 4 grudnia mszę z powitania nowego proboszcza. Mieszkanka Hutek TRZEBA CHODZIC DO KOSCIOLA TOBY SIE WIDZIAŁO MSZA GODZ 11 30 INACZEJ SUMA POZATYM GÓRNICY NIE POLEGLI A ZGINELI W PRACY PKÓJ ICH DUSZY.KAMIL PISZESZ NIE PRAWDE NA POCZESTUNKU NIE BYŁ WÓJT U GÓRNIKÓW I PO CO KŁAMAC BRZYTKO TERAZ REKOLEKCJE SIE ODBYWAJA DO SPOWIEDZI I POKUTA.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Brat, oni nieważne co, byle tylko krytykować. Ale co się.dziwić, jaki radny tacy jego poplecznicy! Poziom poniżej dna i mułu.

   0
   0
 4. mirek pisze:

  Nie chodzi na takie uroczystości bo byście się znów śmiali z jego przemowy.

  0
  0
 5. Kamil pisze:

  Uuuuuu! ale wójtym chciało się być?! uuuuu!

  0
  0
  • harry pisze:

   Chciało to się siekę kasować a obowiązki wynikające z pełnionej funkcji to jak widać sprawa mało ważna

   0
   0
 6. Z Hutek 2 pisze:

  Tym razem w Rekszowicach było oficjalne przywitanie nowego proboszcza i faktem jest że Pan wójt był choć intelektem nie koniecznie zabłysnąl no cóż przemówienie skromniutkie

  0
  0
 7. Kamil pisze:

  akurat był na poczęstunku z okazji święta Niepodległości. I o tym pisałem.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Artykuł o gornikach a Ty o niepodległości. Walczysz aby pisać na temat a sam banialuki wypisujesz. Nie wymagaj zatem od innych. A skąd wiesz że wtedy był na poczęstunku? Byłeś też?

   0
   0
  • jteresa pisze:

   Kamil bardzo zle z toba jak mógł byc na poczestunku z okazji DNIA NIEPODLEGŁOSCI JAK NIE BRAŁ UDZIAŁU BO BYŁ NA URLOPIE KŁAMCO .A RADNY GÓRNIAK TO PISZE CO MU GŁOWY NAKŁADĄ DORADCY SZKODA CHŁOPA .

   0
   0
 8. Z hutek2 pisze:

  Widziałem i byłem:-)

  0
  0
  • z hutek pisze:

   A Ty co- Kamil jesteś? Mnie interesuje czy on był skoro się tak ładnie i niejasno wypowiada!

   0
   0
 9. Kamil pisze:

  Przez okno podglądałem.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Widzisz, za Poprzedniego wójta było się na imprezach?:) tak Cię to teraz boli?

   0
   0
 10. Górnik pisze:

  Ty zhutek korzenskich lepiej wykorzystaj doświadczenie jako szklarz parafialny!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Jedz Górnik na Małą na Kopalnie, niech Pan Ci zrobi kompres chłodzący bo piszesz niezrozumiale.

   0
   0
 11. Wolniak pisze:

  Tobie z hutek może tylko pomóc powrot do żłobka i nauka od zera!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Nie ma problemu. Dzieciństwo jest słodkie. Wam już nic nie jest w stanie pomóc, tym się pocieszam:) to teraz moi drodzy na Kopalnie. Jest poranek, trzeba hersztowi wejść w tylek żeby premie za hejterstwo wypłacił.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).