Bank rozbity

Serwis Samorządowy PAP podał sumę podpisanych umów na dofinansowanie projektów unijnych na dzień 30 czerwca 2015 r., przy uwzględnieniu kosztów niekwalifikowalnych ze środków UE na lata 2007-2013 dostępnych w ramach programów operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki, Pomoc Techniczna, a także RPO.

W naszej Gminie w latach 2007-2013 zostało zainwestowanych łącznie 104 033 502,53 zł !!!

Jak mówią daty środki pozyskała w większości ekipa byłego Wójta Pana Jerzego Sochy – przed nowymi włodarzami naszej gminy nie lada wyzwanie !Kategorie:

12 odpowiedzi na “Bank rozbity”

 1. Robert Majer pisze:

  Wspaniale ;-) pytanie ile długu dodatkowo będziemy mieli ;-) dzięki tym ‘inwestycją” ;-)

  0
  0
  • Anna Misiak pisze:

   Panie Majer – a może by tak najpierw nauczyć się poprawnej polszczyzny, a dopiero potem powtarzać propagandowe głupoty? wstyd dla gminy!

   1
   0
 2. Jerzy Socha pisze:

  Drodzy Mieszkańcy Gminy Konopiska!
  Serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej opublikował ranking gmin dotyczący pozyskanych środków unijnych w perspektywie finansowej na lata 2007-2013. Będąc wójtem gminy Konopiska nasz samorząd pozyskał 104.033.502,53 zł spośród wszystkich środków dostępnych w ramach programów operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, PROW, Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki, a także RPO WSL.
  Jest to wspaniały, historyczny wynik, na który ciężko zapracowali pracownicy Urzędu Gminy Konopiska wraz z jednostkami organizacyjnymi gminy oraz osobami współpracującymi z naszym samorządem.
  Cieszę się z tego ogromnie i wielką radością napawa mnie fakt, że tak wielka kwota środków unijnych trafiła do Nas podnosząc poziom życia Naszym Mieszkańcom i przyczyniając się do dynamicznego rozwoju całej gminy.
  Rok 2016 daje możliwość na pozyskanie nowych środków unijnych z perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Perspektywa ta daje możliwość pozyskania jeszcze większych środków unijnych niż dotychczas. Środki te mogą być wykorzystane na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój naszej gminy. Kierując się dotychczasowymi osiągnięciami mam nadzieję, że wynik finansowy na koniec nowej perspektywy będzie co najmniej tak dobry, jak ten osiągnięty za moich kadencji.
  Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2016 życzę wszystkim Państwu wiele pomyślności, zdrowia i zadowolenia.

  Jerzy Socha

  0
  0
  • Anna Misiak pisze:

   I ja z dumą przychylam się do zdania Jurka Sochy i podziękowań! Była to trudna, wyczerpująca praca przez trzy kadencje ale dawała satysfakcję, bo robiliśmy to dla Was mieszkańców gminy, nie dla siebie i widzieliśmy Waszą radość i poparcie naszych działań. Żal, że po tylu latach nikt z nowych władz nie umieł powiedzieć zwykłego “dziękujemy”. Mnie zaś odmówiono nawet prawa do wyrażenia zwykłych, przyjacielskich podziękowań dla kół KGW, klubów sportowych, organizacji i poszczególnych osób, za ponad 12 lat współpracy. Czyżby ze strachu? !podziękować tu mogę nielicznym znajomym z facebooka, co też czynię. Pomyślności na Nowy Rok!

   0
   0
 3. Izka pisze:

  Inwestycje widać, tylko jakim kosztem? Niestety, gmina jest cholernie zadłużona!

  0
  1
 4. karol pisze:

  Jak dobrze układała się współpraca wójta Sochy i obecnego Jerzego Żurka który był zastępcą i proszę o tym nie zapominac bo to wsólna ich praca a przypisywac sobie wszystkich zasług to nie ładni e i nie smaczne a be panie Socha

  0
  0
  • Stanik pisze:

   ad. Karol,:Jest wyraźnie napisane >nasz samorząd pozyskał 104.033.502,53 zł. Czyżby p. Żurek będąc zastępcą nie należał do samorządu? Kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem.

   0
   0
 5. Paulina Skowrońska pisze:

  a kiedy pan Żurek odszedł?

  0
  0
 6. Paulina Skowrońska pisze:

  widać, że nie doczekam się odpowiedzi od p. karola, bo coś mi się wydaje że pan Żurek odszedł zanim można było pozyskać pieniążki unijne? dobrze mi się wydaje? pan Żurek nie przyłożył ręki do tych 104 milionów, ani do całej reszty inwestycji. Za to bardzo chętnie rozgłasza ile zrobił dla gminy. no, zobaczymy ile pan zrobi panie Żurek.

  0
  0
 7. Andrzej pisze:

  Pan wójt zainteresowany jest tylko kasą dla siebie , najwyższą pensją , igrzyskami dla ludu za nasze podatki , podnosic opłaty za śmieci. Zamiast dożynek gminnych zrobić popijawe dla wybrańców 220 osób w OSP Hutki.Głosi tylko ,że nie ma kasy. Uważa, że lud ciemny to kupi.

  0
  0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  Ta impreza w OSP Hutki pod nazwą Biesiada Gminna kosztowała podatników 21 548,44zł. Za taką kwotę mogła być bieżnia tartanowa przy boisku w Rększowicach, lub siłownia Outdoor. Cdn.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).