Autobusy będą dojeżdżać tylko do granic gminy!

Wczoraj w Urzędzie Gminy Konopiska odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Konopiska poświęcona transportowi gminnemu. Podczas sesji przedstawiciele gminy przyznali, że obecnie nie ma szans na połączenie przyszłej komunikacji gminnej z Częstochową.

Transport gminny, który ruszy do 1 kwietnia 2018 roku, będzie dowozić ludzi do granic Częstochowy (dz. Dźbów). Tam Mieszkańcy będą musieli wysiąść i przejść na przystanek autobusowy MPK. Mimo wcześniejszych zapewnień, przewoźnikowi nie udało się uzyskać pozwolenia na wjazd do centrum Częstochowy.

O swoich Mieszkańców pytali przede wszystkim radni z Aleksandrii: Anna Świtek, Roman Skoczylas i Marcin Poleszczuk. Głos sprzeciwu takiemu rozwiązaniu transportu wyrazili również Ola Szczepańska, Robert Kołodziejczyk i Stanisław Górniak. Były też zapytania od radnych Henryki Buli, Jerzego Walentka, Agnieszki Chmielewskiej i Andrzeja Janika. Pozostali radni nie sprzeciwili się Wójtowi i nie przeszkadzało im to, że transport do Częstochowy będzie z przesiadką (sami jeżdżą samochodami).

Na umowie z firmą GTV najbardziej zależało Wójtowi Jerzemu Żurkowi i Przewodniczącemu Rady Edwardowi Bałdydze. Było to bardzo dziwne, że tak bronią niekorzystnego dla Mieszkańców rozwiązania.

Umowa została zawarta 12 lutego 2018 roku na kwotę 1 458 000 zł, mimo iż w budżecie zarezerwowanych na ten cel jest tylko 900 000 zł.

Wójt odpowiadał bardzo niekonkretnie na pytania radnych. Nie wiedział też, czemu Częstochowa nie chce go wpuścić na ich teren. Nie miał żadnych pism, żadnych odpowiedzi, żadnych argumentów. Mówił dużo, ale bardzo ogólnikowo. Często myliły mu się instytucje, o których wspominał.

Radny Stanisław Górniak złożył wniosek o zawiadomienie rzecznika dyscypliny finansów o podejrzeniu naruszenia przez Wójta dyscypliny finansów, który podpisał umowę z GTV bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego w budżecie gminy.

Skarbnik gminy zapewniła, że według ich szacunków maksymalna opłata z tytułu umowy nie przekroczy 800 000 zł. Trochę to dziwne, bo skarbnik założyła, że wpływy z biletów po 2 zł i dopłat do dzieci wyniosą 658 000 zł, co patrząc na PKS jest abstrakcją. Gdyby PKS “wyciągał” takie pieniądze na biletach i dopłatach, jeździłby w gminie za wszelką cenę. Postanowiłem to zweryfikować u Prezesa PKS Częstochowa – Artura Piekacza. Ten w komentarzu do tych kwot, stwierdził, że gmina miesięcznie płaci mu 5500 zł z samych dopłat (rocznie ok. 66 tys. zl), a suma sprzedanych biletów (są po 4,9 zł-5,20 zł) nie przekroczy 1/4 kwoty, o której mówiła skarbnik gminy.

Co to oznacza? Oznacza to, że z samych dopłat i sprzedaży biletów gmina maksymalnie może liczyć na 200 000 zł.

Skąd zatem u skarbnika te wyliczenia? Najpewniej z firmy GTV. Podobna sytuacja jest w Blachowni, gdzie GTV założył roczną sprzedaż biletów na poziomie 1,2 mln zł. A według informacji PKS, sprzedaż biletów w Blachowni nie przekracza 320 tys. zł (dopłaty, uczniowie, ulgi, itp.).

Na koniec sesji doszło prawie do rękoczynów. Głupie i chamskie odzywki Wójta w kierunku Roberta Kołodziejczyka, bardzo zdenerwowały wiceprzewodniczącego rady, który zarzucił Wójtowi manipulacje i zniesławiające go stwierdzenia. Wójt jak zwykle próbowałem wybrnąć z tej sprzeczki, ale musiał po prostu przestać gadać. Inaczej mogłoby dojść do rękoczynów. To kolejny raz, kiedy Żurek nie ma żadnych argumentów w sprzeczce z radnymi.

Wideo z sesji możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI Kategorie:

79 odpowiedzi na “Autobusy będą dojeżdżać tylko do granic gminy!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Wójt bełkocze nie wypowiada się. Pomysł z dojazdami do samych granic jest beznadziejny. To wydłuży o wiele minut podróż do miasta. Jeden z radnych dobrze tam powiedział że trzeba będzie godzinę wcześniej wyjeżdżać z domu niż normalnie. MASAKRA

  0
  0
 2. Mieszkanka Aleksandrii pisze:

  Jeśli tylko pks będzie wykonywał kursy będę dalej nim jeździć. To kpina z tymi przesiadkami!

  0
  0
 3. ale jaja pisze:

  1. Pan G powinien zostać rzeczkiem prasowym Pksu:-)
  2. czy może Pan na swojej stronie opublikować w ramach dostępu jawnego do informacji oficjalne pismo PKS Częstochowa z wpływami z ich biletów? Oficjalne, nie to co prezes powiedział. Oficjalne na piśmie z podpisem?

  0
  0
 4. Mieszkanka pisze:

  Zenada jak dla mnie to wojt razem z radnymi sa do wymiany i mieszkancy gminy musza sobie to uswiadomic. Zenada niech kazdy z nich przesiadze sie na autobusy skoro to taki super pomysl.

  0
  0
 5. hutki pisze:

  Pomysł z tym transportem busami tylko po terenie gminy jest beznadziejny tylko nasz wspaniała bogata gmina mogła na to wpaść kto to wymyślił brawa dla pomysłodawców od 13-do 20 km z przesiadkami tragedia. Taka gmina bogata nagradzana jak nasza powinna załatwić taki transport zbiorowy by zachęcić ludzi do przesiadki z własnych pojazdów na transport zbiorowy bo w walce z ekologią korkami gmina powinna o to zawalczyć i to powinien być priorytet naszej gminy a nasza gmina jak na razie robi tak by ludzie nie korzystali z transportu zbiorowego. Czyste punktualne autobusy kursujące tak aby ludzie na 3 zminy do pracy dojechali i wrócili młodzież szkolna do szkoły uczelnie bo teaz to wstyd dla gminy bo wydaje kasę na głupoty choinki hale itp takie zabawki jak sie załatwi te najpotrzebniejsze potrzeby mieszkańców bo teatr i kino gmine tez by sie przydało ale ustalmy kolejność bo na złote choinki i marmurowe chodniki to nas jeszcze raczej nie stać

  0
  0
 6. dajcie spokój pisze:

  Ale prezes to chyba przesadził…
  320 000 wpływów z Blachowni ma biedactwo?
  Panie Redaktorze miałem Pana za poważniejszego….
  320 000 wpływów z całej Blachowni pan podzieli przez 12 miesięcy = to wychodzi 27 000 tysięcy na miesiąc, jak to podzielmy przez 30 dni to wychodzi 900 zł że niby ma wpływów z całej Blachowni? Pewnie tam mają z 40 kursów to dzielisz to 900 zł na 40 = 22,5 to rzeczywiscie bieda. 22 zł za jeden kurs to chyba nawet na paliwo nie starcza….
  CIekawe jak jest w rzeczywistości:-)
  Oj biudul ten PKS

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   To chyba dlatego żurek mówił że pks wozi powietrze i nie chce dopłacać do nierentownych kursów. Zobaczymy ile kursów zostawi w kwietniu wtedy będziesz mógł sobie porównać z tymi kwotami. Obstawiam że będzie to 20 może 25 połączeń. Mamy chyba 90 to zobacz ile jest nierentownych.

   0
   0
 7. Wyborca pisze:

  on naprawdę z taką propozycją chce ponownie zostać wójtem?

  0
  0
 8. Konopiska pisze:

  Żenada i kpina z ludzi… Niech sie sami przesiadaja i przekonają jakie to super rozwiązanie. Może trzeba do telewizji z tym iść, nagłośnić sprawę. Co tutaj się wyprawia…

  0
  0
  • Mieszkanka Aleksandrii pisze:

   Zgłoszę do do uwagi

   0
   0
  • Była mieszkanka pisze:

   Moze faktycznie będzie to jedyne rozwiązanie ktore jakoś rozwiąże tą chorą sytuację.

   0
   0
 9. Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

  Panie radny Kolodziejczyk, wstyd!!!! Nic Pan dla mieszkancow osiedla Pajak nie zrobil!! Wielkie zero, a do rekoczynow chcesz sie brac? Boli Pana ze wojt Socha juz nie rzadzi gmina i nie moze Pan wladac? Skandal. Kogo Pan chce bic i za co? Pan z wojtem Socha przez 12 lat nic nie zrobil dla transportu. Bilety drozaly, a ulgowe jednorazowe zostaly zlikwidowane. Wtedy nie krzyczal pan i nie walczyl o nas. Jak mpk przestalo na Wasosz jezdzic mial pan to w d…ie

  0
  0
 10. Była mieszkanka pisze:

  Dziwne ze Czestochowa nie chce wpuscic na swoj terem firmy GTV. Inni prywatni przewoźnicy ktorzy wykonują kursy np do Boronowa raczej nir mieli z tym problemu. Widocznie firma wraz z wójtem nie vardzo sie starała. Na odległość widac ze to przelret na całego. Teraz powoli otwieraja sie oczy tym ktorzy glosowali za wojta Zurka. Obietnic wiele a pokrycia zero. Gmina schodzi na psy. Przed jego kadencja nie byloidealnie ale cos sie dzialo gmina odżywała. A teraz mozna liczyc na zerwanie ocieplenia i zrobienie nowego kpina!!!!

  0
  0
  • miłośnik pisze:

   Prawdopodobnie jednym z powodów jest to iż Gmina będzie realizowała transport zbiorowy na mocy porozumienia dotyczącego wspólnej organizacji transportu co wynika z ustawy o publicznym transporcie zbiorowym z 2010r. Organizator czyli Gmina, wspólnie z MZDiT który jest ustawowym organizatorem nadrzędnym i decydującym, będzie tworzyła siatkę połączeń oraz, co najważniejsze, będą honorowane bilety na terenie miasta Częstochowy.

   0
   0
 11. Strzelec pisze:

  Jeżeli przewoźnik GTV chce od gminy 1 458 000 zł za 10 miesięcy czyli 1 749 600,00 rocznie to pytanie ile średnio trzeba by dopłacać do usług PKS-u i ile do ew. MPK?
  Bo może opłacałoby się bardziej dopłacać do PKS-u? albo do MPK i PKS-u ?
  Ponieważ jak widać w urzędzie czytają strony Pana Gąsiorskiego ale zapierają się że nie i nie wolno im pewnie komentować ani udzielać informacji mieszkańcom, to jedyna nadzieja, że na to pytanie odpowie nam Pan Radny Górniak albo Pan Redaktor?
  I to pilnie, bo czas biegnie a to co tu przedstawiają jako “przewozy” GTV zakrawa na kpinę!
  Dlaczego wójt i przewodniczący tak lobbują za tym przewoźnikiem? czyżby…?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Była mieszkanka oraz Strzelec, przepraszam że odpowiadam Wam razem. Wczoraj na sesji poprosiłem o pismo w którym Prezydent Częstochowy zakazuje wjazdu do centrum. Jest to wierutne kłamstwo wójta Żurka.Wójt powiedział że nie ma takiego pisma. Dzisiaj ok godz 11 rozmawiałem telefonicznie z dyrektorem MZDIT w Częstochowie, na moje pytanie jaki jest powód nie wyrażenia zgody na wjazd autobusów GTV do centrum Częstochowy. Otrzymałem odpowiedź że żadnych zakazów wjazdu nie ma. Dyrektor oznajmił cytuję :nikomu nie zabraniamy wjazdu do miasta. Wobec tych faktów nie wiem dlaczego wójt zrezygnował z wariantu transportu przedstawionego Radzie Gminy na posiedzeniu połączonych komisji. Szanowni państwo chciałbym udzielić Wam wyczerpującej odpowiedzi i nie mogę gdyż wójt lekceważy radnych. Wczoraj poprosiłem o kopię umowy z przyszłym przewoźnikiem, Wójt bezczelnie odpowiedział że już ją przeczytałem na str. P. Gąsiorskiego a ja chciałem ją mieć na sesji gdyż były Głosowane uchwały
   dotyczące transportu a nawet na BIP-ie gminy nie ma w centralnym rejestrze umów z 2018r.
   Ta umowa posiada dwa załączniki których P. Gąsiorski nie otrzymał. Jak można decydować o tak ważnej dla mieszkańców sprawie nie mając dokumentów? Dlatego byłem przeciwny tej hucpie.

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Radny Gorniak nic nie umie sobie zalatwic. Skoro chciales wglad w umowe to trzeba bylo poprosic na pismie. tak chyba wyglada urzedowa komunikacja?. Na gebe to mozna dziewczyne z agencji towarzyskiej umowic.

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   To nie jest kwestia zakazu, tylko braku pozwolenia – kłania się znajomość ustawy o samorządzie terytorialnym oraz ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Jeżeli komunikację organizuje gmina, to gminie nie wolno decydować o tym, co się dzieje na terenie sąsiedniej gminy, czyli na przykład o cenach biletów. To wójt musi wystąpić do prezydenta miasta Częstochowy o zawarcie porozumienia. Następnie operator komunikacji musiałby się zwrócić do właściciela przystanków w Częstochowie o zgodę na korzystanie z nich oraz za to zapłacić (!) około 5 groszy za jedno zatrzymanie.
   Jako dziennikarz badałem sprawę i nikt z gminy Konopiska nie występował z wnioskiem o zawarcie porozumienia. A bez porozumienia międzygminnego gminie Konopiska nie wolno organizować swojej komunikacji na terenie sąsiednich gmin, czyli w tym przypadku – na terenie Częstochowy. Stąd takie rozwiązanie na skróty, czyli dowóz do granicy.
   Takie porozumienie to kwestia dobrej woli, co pokazuje przykład gminy Rędziny.

   0
   0
  • wyborca pisze:

   P K S chciał 60 tyś miesięcznie dopłat ,wychodzi 720 tyś rocznie,

   0
   0
 12. Brygida pisze:

  szkoda tylko, że słyszalność tych nagrań jest żadna! przy maksymalnych ustawieniach poziomów głośności nie da się usłyszeć słów.

  0
  0
 13. Pasażer pisze:

  Najgorsza kadencja Rady Gminy i Wójta. Sami nieudacznicy. Nic nie robią, głosują za czymś czego wcale nie rozumieją. Ludzie oprzytomnijcie podczas wyborów! To,że przewoźnik gtv nie dostał zezwolenia na wjazd do Częstochowy oznacza jedno- miasto chciałoby, żeby jeździło MPK na terenie gminy Konopiska. Częstochowa nie ma żadnego interesu w tym by wpuszczać kolejnego prywatnego przewoźnika na teren miasta.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Na czele z radnym Gorniakiem i Kolodziejczykiem . Ich praca w radzie polega na sluzbie bylemu wojtowi i krytyce wszystkiego co sie robi:)

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   Krytyce czy patrzeniu na ręce?

   0
   0
  • JeŻ pisze:

   Taak najlepiej aby ich nie było od zaraz, nikt by wam już nie przeszkadzał.

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Oni nie patrza na rece. To walka o koryto dla nich i bylego wojta. Pytanie kto placi Gasiorskiemu za pisanie? Odpowiedz zna kazdy w gminie.

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   Gmina mu płaci za krytykę?

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Sęk w tym, że z Waszej gminy nikt nie pytał w Częstochowie o ten temat

   0
   0
  • wyborca pisze:

   Miasto nie chce wpuścić nowego przewoźnika ,ponieważ nie jest zarejestrowany w Częstochowie i wszystkie podatki poszły by do innego miasta

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   @Wyborca
   Co Ty piszesz za głupoty? GTV będzie obsługiwał komunikację gminną, czyli ten nie jest już przewoźnikiem a operatorem. Konopiska nie mogą sobie ot tak wypuścić swojej komunikacji na teren Częstochowy, bo PRAWO TEGO ZABRANIA. Aby autobusy komunikacji gminnej mogły wjechać na teren Częstochowy, to wójt Konopisk musi wystąpić do prezydenta Częstochowy o zawarcie porozumienia międzygminnego. A nikt z Konopisk nie fatygował się o to. Szkoda, bo w Rędzinach potrafili

   0
   0
 14. JeŻ pisze:

  Ty już siedzisz przy korycie, i masz zadanie oczerniać bo tak kazał pryncypał. Nie dawno był pierwszy
  więc goń po swoją dolę.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   I tu sie mylisz. Nie siedze i nigdy nie bede. Zal mi tych ktorzy tylko chca doic gmine z kasy.

   0
   0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  Jurek Moczygęba Sucha Morda. Jak nie wiesz, nie pisz. Sesja była na wniosek wójta i jego obowiązkiem było przygotować materiały a przewodniczącemu dopilnować zgodnie ze statutem Gminy. Piszesz: tak chyba wyglada urzedowa komunikacja? I tu się mylisz bo pisząc chyba, przyznałeś że nie wiesz, Widzisz na sesji można na tzw. gębę jak piszesz złożyć interpelację, wniosek itp. Napisałeś : Na gebe to mozna dziewczyne z agencji towarzyskiej umowic. powiedz to wójtowi aby tak nie robił bo załatwianie spraw dla gminy to nie handel królikami i należy mieć na piśmie co się załatwiło i w jaki sposób.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Jedz na Mala, zapytaj czy mozesz i pozniej zapytaj wojta. Ja nie mam z nim kontaktu!

   0
   0
 16. Mieszkaniec pisze:

  Mam pytanie – w pierwszej wersji GTV miał wozić nas do miasta i po podpisaniu umowy na dostać prawie 1,5mln, teraz wozić ma nas tylko do dźbów i za tą samą kwotę? Czy księgowość za brak wykonania usługi od 1 marca naliczy noty karne za cały marzec? Wogole ujęte jest to w umowie/aneksie?

  0
  0
  • nikt pisze:

   Pierwsza wersja cenowa do miasta była inna ta jest tańsza o 900 tyś. Wtedy jak miala gmina dać 2,1 mln nikt jakoś nie krzyczał drogo.

   0
   0
 17. nikt pisze:

  Pytam ile było ofert w zapytaniu ofertowym?
  GTV BUS zgłosiło czy PKS też dał ofertę?

  0
  0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Pytałem o to, jako dziennikarz i też nie uzyskałem odpowiedzi

   0
   0
 18. Trelemorele pisze:

  Kochany redaktorku, sam napisałeś, ze to urząd miasta nie zgodził się na wpuszczanie obcego transportu, nie jest to decyzja ani Wójta ani rady. Sam Matyjaszczyk nie zgadza się na ten transport wiec po co ta nagonka? PKS nie wykonuje już wszystkich kursów i niektóre miejscowości posiadają tylko cztery kursy dziennie, wiec o wiele lepszym rozwiązaniem jest nowy przewoźnik, który mimo przesiadki,umożliwi płynniejszy transport. To co się tutaj dzieje jest śmieszne,bo podpuszczasz ludzi, a sam do końca nie wiesz co się dzieje. Gratuluje rzetelności i zdrowego rozsądku ;)

  0
  0
 19. miłośnik pisze:

  Mam pytanie : Kto układa rozkłady jazdy dla gminy, jeśli gmina zawarła porozumienie z MZDiT i będzie wspólna polityka transportowa, organizacja przesiadek i honorowanie biletów u obu przewoźników GtV i MPK?
  Jeśli pod rozkładami podpisuje się MZDiT a bilet jest ważny w komunikacji miejskiej to wyjaśnia dlaczego autobusy “nie mogą” dojechać do centrum miasta. Coś za coś.

  0
  0
 20. miłośnik pisze:

  Sprzedaż biletów miesięcznych będzie prowadzona w Konopiskach. W MPK jest to bilet elektroniczny (karta chipowa) bilet papierowy to historia .Kto otworzy i wyposaży w urządzenia punkt w Konopiskach aby taką kartę “zaprogramować” MPK(MZDIT) ?

  0
  0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Ale po co? Komunikacja miejska organizowana przez MZDiT i wykonywana przez MPK formalnie nie obsługuje gminy Konopiska. Gminę Konopiska obsłuży GTV Bus

   0
   0
  • miłośnik pisze:

   To jak “zarejestrują się ” biletem honorowanym w komunikacji miejskiej jeśli zamiast Karty “Konopszczanina czy Konopiszczanina” (przepraszam jeśli źle odmieniam:) dostaną tekturowy blankiecik?
   To że MPK nadal dystrybuuje bilety a nie MZDiT też nie ułatwia sprawy… GTV na terenie miasta nie może być konkurencją dla MPK.

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Ta karta rabatowa, czy co to to jest, to usługa gmina, która nie ma zastosowania na terenie innych gmin. Ustawa o samorządzie się kłania

   0
   0
  • miłośnik pisze:

   Rzekomo mają być bilety na “terenie gminy ” a kto dalej to bilet na przesiadkę zsynchronizowaną w Dźbowie/Wąsoszu i bilet na linie miejskie, tylko kto im ma ten bilet wydać ? Kasa w Konopiskach i kasa MPK w mieście czyli się trzeba będzie fatygować? Czy też jakieś podwaliny pod wspólny bilet oraz wspólną organizację połączeń ,wersja częstochowska czyli pionierska …

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Pozostaje nakupić biletów na zapas ;) Albo modlić się o autobus z biletomatem

   0
   0
  • miłośnik pisze:

   Mówimy o miesięcznych z jednorazowymi nie byłoby problemu na obu etapach podroży, wg. tego co pisano miesięczny na OBU przewoźników miałby kosztować 140-150zł., a z filmików z sesji wynika że to Prezydent ”nie zezwala” na dojazd do Orzechowskiego… Więc pytano kogoś w Częstochowie czy nie pytano , nie żądano “porozumienia” czy czegoś jeszcze… Blachownia też ma dojechać do centrum bo chyba boją się o głowy przed wyborami… Gminy się organizują każdy osobno bo wyborcy straszą widłami , a starostwo śpi. Jeszcze jest wybawiciel , PKS nadal żyje.

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Nie zezwala… Na dziko nikomu nie zezwoli. Ale żeby wójt takie bzdury opowiadał? Tuż to podstawy prawa o samorządach! Za wjazd trzeba zapłacić. Owe opłaty, to opłata za korzystanie z przystanków (MZDiT bierze maksymalną stawkę) oraz przekazanie miastu Częstochowa środków na pokrycie rekompensat za ulgi udzielone na terenie Częstochowy, bo przecież miasto nie będzie dokładać do komunikacji obcej gminy.
   Inna sprawa, to koszt komunikacji, gdyby Konopiska zawarły porozumienie międzygminne, bo zgodnie z prawem znaczenie miałby status Częstochowy, co komunikację gminną Konopisk zamieniłoby w komunikację miejską, co oznacza konieczność udzielania ulg 50% i 100%, które Konopiska musiałyby pokryć w pełni ze swojego budżetu.
   Komplikacje, komplikacje, komplikacje… A trzeba było zapłacić PKS-owi ;)

   0
   0
 21. Mieszkaniec pisze:

  Dla mnie to jakaś wielka ściema z tymi uznaniami. Jak inny przewoźnik jak MZK może uznać jakieś bilety wydawane przez GTV. A co w przypadku kontroli – mamy potem jakieś mandaty jeszcze płacić. Jaki w tym interes będzie miało MZK. A my jak się nie zmieścimy w dźbów do MZK to co na następny mamy czekać. Panie Gąsiorowski bardzo proszę o zweryfikowanie informacji czy wogole jest jakieś porozumienie z mzdit.

  0
  0
  • miłośnik pisze:

   Zachęcam do przyjrzenia się “jak się robi” wspólny transport publiczny w innych miastach i ich okolicznych gminach . Wspólna organizacja z wieloma przewoźnikami drogowymi prywatnymi i państwowymi, a nawet i kolejowymi. Jeden Organizator i jeden bilet.

   0
   0
  • miłośnik pisze:

   ps. MZK od wielu lat nie istnieje :) od 2000 r działa jako MPK, a to różnica.

   0
   0
 22. janek pisze:

  Co do przychodów to brednie uczeń podstawówki jest w stanie policzyć jaki jest przychód w tej chwili bez zadnych danych:
  sama aleksandria 21 kursów po 44 km x 25 dni (średnio z sobotami i niedzielami) x 10 miesiecy x 2,5 zł to juz jest kwota poniżej której nikt nie jest w stanie jeździć nawet dokładający pks i jeśli by miał mniej to by niejezdził. (Cena wynajmu busa 20 osób to 2,5 – 2,8zł ). Czyli 2310 zł dziennie, 57750 miesiąc i 577500 za 10 miesiecy. To sama aleksandria liczona juz po super minimalnych cenach a gdzie jeszcze inne linie? Także mówienie o 1/4 z 800000 to śmiech.

  0
  0
 23. Pudel z ciasnej mordy pisze:

  Kto kogo chciał uderzyć pan Robert wójta czy wójt pana Roberta?

  Według mnie nic takiego nie miało miejsca może to tylko wymyśl redaktora?

  0
  0
  • Sos pisze:

   Nikt nikogo nie dotknął , to była tylko ostra wymiana zdań ” TRAFIŁA KOSA NA KAMIEŃ”

   0
   0
 24. Pudel z ciasnej mordy pisze:

  Na pytanie pani Anny czy jest jakakolwiek szansa że autobusy będą jeździć do centrum Częstochowy Pan wójt powiedział że szansa zawsze jest , na wyjazd autobusów na teren Częstochowy
  Może jeszcze wszystko się zmieni

  0
  0
  • miłośnik pisze:

   Jest szansa na przejazdy bez przesiadek ale pewnie będzie drożej bo i więcej kilometrów, a mniej kursów na terenie gminy, nie sadzę żeby miastu zależało na tym żeby synchronizować przesiadki chyba że będą z tego zobligowani bo będą ich organizatorami i beneficjentami wpływów za wspólnie honorowane bilety. Trzeba będzie opłacić korzystanie z przystanków na terenie miasta, no i kupić osobny bilet jeśli ktoś ma zamiar korzystać z linii miejskich. Jeśli to miałby być tzw. wspólny bilet, to Konopiska byłyby pionierami w powiecie.

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Skoro nie było zakazu władz miasta na wjazdu autobusów do centrum to być może że wszystko się zmieni. Wtedy Wójt ogłosi znów swój sukces, przed wyborami,może o to chodzi w tym zamieszaniu.

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Wasz wójt musi wystąpić do prezydenta Częstochowy z wnioskiem o zawarcie porozumienia międzygminnego. Ta procedura chwilę trwa, ale jest możliwa, co pokazuje przykład gminy Rędziny

   0
   0
 25. Struś Pędziwiatr pisze:

  zdecyduj się czy jesteś pudel z czarnej mordy czy Jurek Moczygęba sucha morda czy jeszcze inaczej? Twój styl pisania jest baaaardzo charakterystyczny…

  0
  0
  • Pudel z ciasnej mordy pisze:

   Pisze z 5 nicków mój mąż z 21 nicków
   Usatysfakcjonowany jesteś odpowiedzią
   Zapomniałam a sąsiadka korzysta Z4 nicków

   0
   0
 26. Kamil pisze:

  Panie Radny, to wszystko jest jakieś….śliskie. Począwszy od rozstrzygnięcia przetargu (przecież ten przewoźnik nie spełniał wymogów, albo przedstawił inne niż w zamówieniu i niż przedstawia teraz! powinien być unieważniony przetarg). Jak można podpisywać umowę inną niż była przedstawiana radnym? Pewnie Regionalna Izba wypowie się czy było czy nie naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ale….padło tu już wiele słusznych argumentów za zdaniem Pana Radnego, ze jest to naruszenie. Wszyscy rozumiemy, że sytuacja jest nowa i trudna, ale…dlaczego na prośbę Radnego wójt nie chce udostępnić kserokopii dokumentów tylko ubliża Radnemu!!! Samowola i chamstwo wójta chyba już osiągnęło szczyty! ponownie coś w rodzaju “siad!”. Temu panu brak kultury.
  Przewodniczący nie panuje nad posiedzeniem, myli się, myli nazwiska radnych (alergia na Pana Górniaka?)
  Jednym słowem: SZOPKA!

  0
  0
 27. Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

  Hehehehe… Gasiorski zamiast usunac wpis niezgodny z regulaminem jego strony, usunal wpis goscia ktory prawde napisal. Za.podszywanie sie pod Zurka jest KK, czekam kto sie kryje pod.nickiem. Gąsiorski jestes lepszy niz bialoruskie media. Kiedy jestes na Małej? Paparazzi moze cos napisza o waszej przyjazni:)

  0
  0
 28. Pudel z ciasnej mordy pisze:

  Czy widziałeś już rozkładzie jazdy nowego przewoźnika.
  Uczniowie jest mi was szkoda ?

  0
  0
 29. mieszkaniec gminy pisze:

  brak słów na to co ma być od kwietnia z transportem publicznym,15 km do Częstochowy i z przesiadkami żenada i wstyd dla gminy,nawet z Helu do Czwy jedziemy bez przesiadek

  0
  0
 30. Pasażer pisze:

  Proponuję zebrać podpisy, za tym by jeździło do nas MPK. Jeden bilet miejsko-podmiejski i bez przesiadania.

  0
  0
  • mieszkaniec gminy pisze:

   ja też i nie tylko jestem za MPK 1 bilet i bez przesiadek plus więcej połączeń ,trzeba to jakoś rozwiązać dla tych co nie korzystaja z transportu publicznego dotychczasowy pomysł jest dla nich obojętny

   0
   0
  • Mieszkanka Konopisk pisze:

   Jestem za pks

   0
   0
  • Pudel z ciasnej mordy pisze:

   Coś ty za dziennikarz typu bloker z Cisia
   Śmiechu warte
   Ręka rękę myje ?

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   No widzisz tchórzliwy anonimie? Musisz mieć świadomość, że moje artykuły konfrontują rzeczywistość z realiami prawnymi, a nie z pospolitymi wiejskimi no postulatami wyssanymi z odbytu. Witaj w dorosłym życiu – tutaj marzenia się nie spełniają ;)

   0
   0
 31. Weronika pisze:

  Nie bede jezdzila zadnym GtV Busem prosze mi tu dac pks do Konopisk

  0
  0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Kris za ten PKS musi zapłacić. A Wasz wójt najwyraźniej tego nie chce i zapłaci GTV. Może nie będzie tak źle…

   0
   0
  • Wioletaa pisze:

   Widzial pan ankiete ile ludzi za pks ile za gtw bus? To niech pan zobaczy tu nikt nie liczy sie ze zdaniem ludzi juz zwierzęta sa lepiej traktowane

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Nie wierzę w elektroniczne ankiety i petycje. W sąsiedniej Blachowni zbierano podpisy pod petycją – taką prawdziwą. Poparło ją ponad 700 osób. To dzięki niej wójt Blachowni ciągle prowadzi analizy. Czy Państwo podjęliście się realnych działań, czy tylko bawicie się w Internecie?

   0
   0
  • Wioleta pisze:

   Panie Dominiku prosze napisac petycje z checia sie podpiszemy na razie moze jakas grupa na fb zeby sie zebrac trzeba dzialac szybko

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Droga Pani!
   Ja nawet nie jestem mieszkańcem gminy. Obserwuję sytuację po sąsiedzku

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).