Andrzej Miedziński nagrodzony Statuetką Starosty Częstochowskiego

Andrzej Miedziński – właściciel Zakładu Stolarskiego “Miedziński” w Kowalach został nagrodzony Statuetką Starosty Częstochowskiego “Za zasługi dla powiatu” w kategorii przedsiębiorczość. Uroczystość odbyła się wczoraj w gmachu Filharmonii Częstochowskiej.

Wśród osób wyróżnionych był również Wójt Konopisk – Jerzy Żurek.

Zakład Stolarski „Miedziński” powstał w 2003 roku. Dzięki doświadczeniu i pasji właściciela – Andrzeja Miedzińskiego, przedsiębiorstwo szybko się rozwija, zatrudniając w chwili obecnej ponad 130 osób. Specjalnością zakładu są wysokiej klasy domki ogrodowe. Ponadto wykonywane są elementy małej architektury ogrodowej takiej jak: altany, place zabaw i zadaszenia. Obok staranności wykonania zakład kładzie nacisk na jakość surowca używanego do produkcji. Z tego względu w 2014 r. powstała hala do składowania przetworzonego i wysuszonego drewna oraz innowacyjna i nowoczesna suszarnia wraz z kotłownią zasilana biomasą. Dzięki udanym inwestycjom zakład przetwarza obecnie 12 000 m3 drewna rocznie. Firma współpracuje z samorządami lokalnymi, realizując wiele inwestycji służących podnoszeniu walorów wiejskiego krajobrazu. Wśród gmin z terenu powiatu częstochowskiego zrealizowano inwestycje dla: Konopisk, Poczesnej, Janowa i Kłomnic. Dynamiczny rozwój doprowadził do ekspansji na rynek europejski. Charakterystyczne domki i altany stoją już m.in. w Austrii, Niemczech, Czechach, Francji i Norwegii. Andrzej Miedziński wspiera finansowo i organizacyjnie imprezy organizowane na terenie gminy Konopiska, m.in.: Mistrzostwa Polski w Triathlonie, zawody balonowe, Dni Gminy Konopiska i festiwale orkiestr dętych. Na wsparcie właściciela firmy mogą liczyć również osoby niepełnosprawne uczestniczące w wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie “Prometeus”.Kategorie:

27 odpowiedzi na “Andrzej Miedziński nagrodzony Statuetką Starosty Częstochowskiego”

 1. Antek pisze:

  Gratulacje dla Pana Andrzeja Miedzińskiego za zdobycie statuetki starosty częstochowskiego. Natomiast za co wyróżniono wójta Żurka ? Pewnie za wybudowanie przystanku w Konopiskach.

  0
  0
 2. Górniak Stanisław pisze:

  Ogromne gratulacje dla Pana Miedzińskiego , wielkie brawa.

  0
  0
 3. Miedziak pisze:

  Za co go wyróżnić ? Wiecie jak ludzie tam pracują i za ile?
  Jak nie to sie dowiedzcie a potem komentujcie i składajcie gratulacje

  0
  0
 4. Pracownik pisze:

  Jak ktoś chce pracować i ma zapał to zarabia tam naprawdę dobrze , wiem ze nagroda sie należała więc gratulacje i życze dalszych sukcesów.

  0
  0
 5. Ruda pisze:

  Ogromne gratulacje dla Pana Miedzińskiego .

  0
  0
 6. Ruda pisze:

  Ja wiem jak tam się pracuje ,ponieważ jestem zatrudniona już kilka lat i nie narzekam,jest bardzo miła atmosfera i bardzo dobre zarobki.A tobie jak nie pasuje praca to sie możesz zwolnić , tylko gdzie znajdziesz lepszą.

  0
  0
 7. Antek pisze:

  Wójt Kaligula był wyróżniony ,bo było tylko 3 samorzadowcow zgłoszonych do statuetki.Żadne to osiągnięcie ,nie wiem czym tu się chwalić. Drugim wyróżnionym w dziedzinie sportu z gminy był zasłużony dla ,,Lot,,Konopiska Andrzej Szymanek. Szymanek to chodzącą ikona piłki nożnej,kiedyś wspaniały zawodnik m.in.Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok.Taka osoba zasłużyła na statuetkę i wyróżnienie.

  0
  0
 8. Pracownik pisze:

  Ruda w y w biurze to moze fajnie macie… Ale ludzie na placu to juz tak fajnie nie maja… Nawet jak 20 godzin robisz to slowa pochwaly nieuslyszysz ale zjebe to za bylem co… Troche to smutne lecz prawdziwe…

  0
  0
 9. Montażysta pisze:

  Zawsze jest taki co chce nic nie robić i zarabiać 5000 zł . A jak drugi pracuje uczciwie to go wyzywa ze po……..any.
  Nagroda się należała nie znam kogoś co w takim tempie doszedł do czegoś.

  0
  0
 10. Montażysta pisze:

  Takie opinie są i będą komentowane , to dowodzi ze zawsze komus coś nie pasuje , takie źycie.
  Nagroda jak najbardziej zasłużona .

  0
  0
 11. Racjonalista pisze:

  Gratulacje dla p. Miedzinskiego tylko ja nie rozumiem o co mają pretensje ci mistrzowie na “nie”. To może lepiej aby takiego zakładu nie było i bezrobocie zamiast +24 byłoby +60 lub więcej i pierwsze miejsce już jest. Jeśli chodzi o Wójta to kadencja trwa więcej niż dwa lata i zaczął bym rozliczać po 4 latach a nie po dwóch.

  0
  0
 12. Karol pisze:

  Po 4 latach rozliczac wójta,to jak musztarda po obiedzie.Co się nie tknie ,to niewypał,no może wyjątek jest zakup nowej fury.

  0
  0
 13. Racjonalista pisze:

  Użytkowniku Karol ja się jednak wstrzymam z oceną a “fura” to tylko fura.

  0
  0
 14. Karol pisze:

  Fura to taka tylko zabawka za ponad 130 000,00zlotych,szkoda gadać. Ale gmina to nie przedszkole i lepiej niech ten gosciu zabierze sobie tę zabawkę i nie niszczy swoimi ,, mądroścami ,, gminy, która za jego panowania przypomina śnieżną kulę,każdy dzień to gorzej.

  0
  0
 15. AD pisze:

  Karol czemu ty niestartowales na wojta. Auto sobie kupil chyba za swoje zarobione pieniadze a nie gminy. Ludzie kupuja jeszcze lepsze drozsze auta I jest ok. Najlepiej krytykowac siedzac przed komputerem.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Proponuję zostawić kwestię zakupu fury przez Wójta, bo to Jego prywatna sprawa, mnie przerażają mądrości Wójta zawarte w odpowiedziach na moje interpelacje. Na moje pytania: dlaczego projekt przebudowy drogi Hutki – Rększowice nie przewiduje usunięcia ok70 szt drzew rosnących w rowach odwadniających które uniemożliwiają odwodnienie drogi? otrzymałem odpowiedź że, nie uzyskano na czas pozwolenia. Dalej w odpowiedzi> w trakcie realizacji zadania w wyniku odtworzenia rowów zaistniała konieczność wycinki również drzew wymagających uzyskania stosownego pozwolenia<. W opisie technicznym do projektu w pkt.III/ 1 widnieje: inwentaryzacje i pomiary wykonane przez zespół projektowy,- Gdzie powinny być naniesione w/w drzewa. Czego nie wykonano, a w konsekwencji nie umieszczono w przedmiarze. Dlaczego nikt nie zweryfikował projektu? Gdzie był inspektor nadzoru? Dlaczego odebrano niekompletny projekt? I oczywiście zapłacono.Mimo powyższego ustosunkuję się do odpowiedzi Pana Wójta w kwestii nie uzyskania na czas pozwolenia na wycięcie – dlaczego wystąpiono z wnioskiem dopiero 11.08.2015 skoro projekt był robiony w marcu, i dlaczego nie udzielono pełnomocnictwa projektantowi o wystąpienie o pozwolenie na usunięcie w/w drzew. Ostatnio Pan Wójt informuje że drzewa zostały wycięte bezpłatnie, Gmina nie przewiduje karczowania pni a w ramach prac publicznych pnie (o objętości ok 1,5m3) zostaną oczyszczone a korzenie w miarę możliwości wycięte przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy. Czyli jak w Średniowieczu z motykami na pnie. Czy takie rozwiązanie mam traktować jako odpowiedź na moje stwierdzenie że usunięcie drzew musimy sfinansować z naszego budżetu czyli pieniędzy podatników. Zastanawiające że Wójt tak boi się egzekwować wykonania usług zgodnie z zamówieniem. Najwygodniej atakować radnego który zadaje niewygodne pytania.

   0
   0
 16. Paulina Skowrońska pisze:

  Panie Stanisławie, to kto jest winny, że nie uzyskano na czas pozwolenia? Jeśli “zawalił” pracownik, to rozumiem, że otrzymał przynajmniej naganę i potrącono mu premię? Dlaczego zapłacono za niekompletny projekt? Dlaczego zapłacono (bo pewnie tak) inspektorowi nadzoru?
  Czyżby “znajomi kacyka”?
  Nie rozwiązuje sprawy karczowanie teraz pni siłami pracowników gospodarczych (???? gmina ma takich?) Oni mogliby wykonywać w tym czasie inne, niezbędne prace, zamiast poprawiać niedoróbki, pracowników, inspektora nadzoru, projektanta i wykonawców.
  Ma Pan rację, zadając niewygodne pytania. Od tego jest Pan radnym. Aż przykro, że wójt z tej samej miejscowości, a partaczy. Tylko krzyczeć w kampanii potrafił i krytykować poprzednika.

  0
  0
 17. Grzesiek pisze:

  Ciekawe spostrzeżenie p.Górniaka,że wójt boi się egzekwować wykonania usług zgodnie z zamówieniem. O co to chodzi?

  0
  0
 18. Racjonalista pisze:

  Rzeczy robi się dla ludzi aby żyło im się lepiej. Jeździłem ta droga przez 40 lat po tych dziurach. W te zimy kiedy były opady śniegu człowiek się zastanawial czy dojedzie czy nie. Przejechałem kiedy zrobiono asfalt i te wasze ze Droga źle zrobiona, że drzewa wycięte. Jeśli trzeba było poszerzyć na dwa auta to normalnym jest ze trzeba było wyciąć. To drzewo na środku drogi miało być? Tych niedouczonych na czele z p. Górniakiem odsyłam do dokumentacji projektowej modernizacji linii kolejowej Częstochowa Lubliniec lub podeślę jak się nie chce poszukać. Wycięto 874 drzewa bo przepis jest ze drzewo nie powinno stać w określonej odległości od torów. To samo jedli chodzi o drogę. Zatem nie chodzi tutaj o niekompletne projekt tylko o szukanie dziury w całym. Zamiast tropic przeszłość proponuje zastanowić się co jeszcze zrobić i na ewentualnie poprzez radnych zgłaszać. A może lepiej było po tych dziurach co?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Ad Racjonalista przeczytaj 3 razy bo nic nie zrozumiałeś ,a jak mało to jeszcze raz. Panie wyuczony racjonalisto, proszę przeanalizować projekt, jest na Bip Konopiska zapewne dojdzie pan do wniosku,że są zaniechania projektowe i nadzoru, nie dopilnowano wykarczowania drzew w trakcie budowy i teraz Gmina musi to wykonać własnymi siłami. A mogło być z pieniędzy Min. A.i C. Czy to się Panu podoba czy nie ale nie jest to szukanie dziury w całym lecz dbanie o właściwe wydawanie pieniędzy podatników ( między innymi Pana też)przez nasze władze.

   0
   0
 19. Adam pisze:

  Do Racjonalisty, a właściwie do wójta,wycinka drzew i remont torów cz-wa ,Lubliniec był wykonany w oparciu o spec ustawę . Czego nie można powiedzieć o remoncie drogi Hutki-Rekszowice .Racjonalisto mówi pan o niedouczonych,ale to powinno odnosic sie do decydentów , a autorytetu Pana Górniaka proszę nie podważać, bo panu jeszcze dużo brakuje.

  0
  0
 20. karol pisze:

  Gratuluję panie MIEDZINSKI bo to się panu należy .A ludzie którzy piszą o drodze między Rększowicami a Hutkami powinni się zapytać użytkowników czv wolą jezdzic po dziurach czy po równej drodze .Staracie się wszystko wyśmiać mali ludzie a mieszkancy tych wsi zapewne są .zadowoleni tak i z ulicy Jowisza .Jeszcze raz gratuluje statuetki.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Panie Karolu cieszą się wszyscy i ci co piszą i ci co jeżdżą. Ale bulwersuje to że przez zaniedbanie nie wykonano fragmentu robót ( usunięcia drzew z rowów) w trakcie przebudowy drogi z środków Min. A. i C. i teraz gmina musi to wykonać własnymi siłami.

   0
   0
 21. Jaś pisze:

  Panie Karolu,jakoś cienki ma pa ten pijar.Kampania na wójta udała się panu. Teraz to totalna porażka.Może dlatego ,że wójt okazał się cienki Bolek.Aco do statuetki,to wójt Żurek jedynie mógł sobie popatrzyć.Statuetkę starosty otrzymał bardzo dobry samorządowiec,wójt Olsztyna ,Pan Tomasz Kucharski.Za wybudowanie przystanku autobusowego nie dają jeszcze statuetki.

  0
  0
 22. karol pisze:

  ALE NA SZCZĘSCIE NIE BRAT

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).