Aleksandria vs Jerzy Żurek. Konflikt narasta!

Temat hali sportowej w Aleksandrii wzbudza olbrzymie emocje. W listopadzie Mieszkańcy Aleksandrii wystosowali protest do Wójta Konopisk – Jerzego Żurka w tej sprawie. Kilka dni temu odbyło się także spotkanie w Aleksandrii w tej sprawie. Niestety, Wójt się na nim nie pojawił.

Oznacza to coraz większy konflikt pomiędzy Aleksandrią a Żurkiem. Kto go wygra? Kto ustąpi?

Poniżej protest Mieszkańców.

PAWEŁ GĄSIORSKI

protest-aleksandriaKategorie:

63 odpowiedzi na “Aleksandria vs Jerzy Żurek. Konflikt narasta!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Tak się zastawiam jak można tak być przeciwko mieszkańcom? Czy ten wójt wie w ogóle co robi?

  0
  0
  • z odległej galaktyki pisze:

   Myślę że wójt wie co robi i mam nadzieję że otworzy tą plantację marchwi.

   0
   0
  • foru-owicz pisze:

   Podpis pana M.Ch. wygląda jak podpis dziecka z przedszkola – chyba że to jakaś kolejna zagadka do rozwikłania przez super redaktora …..

   0
   0
 2. Niewiadow pisze:

  Wójt wyrzucil czy rada zagłosowała. Z tego co pamięam to było głosowanie w tej sprawie i jak to się zakończyło każdy wie. Pretensje do rady panie redaktorze – czy moze ponownie wykasujesz moje wpisy??

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Niewiadow, mącicielu, znów chcesz wybielić wójta i zrzucić na radę. Radni przygotowywali uchwałę o WPFie czy wójt? Radni głosowali nad uchwałą jaką przygotował Wójt. Każdy z radnych głosuje przede wszystkim w imieniu swoich wyborców. Gdyby wójt umieścił w WPFie halę zgodnie z życzeniami mieszkańców Aleksandrii to przypuszczam że radni by ją przegłosowali.
   Widać że jesteś laikiem, i nie wypowiadaj się w sprawach o których nie masz pojęcia.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Laik to sam jesteś. Nie pamiętasz już jak się tłumaczyłeś dlaczego zagłosowałeś za przesunięciem kasy z hali na kanalizację. Elaborat był taki ze mało kto doczytał do końca. Każdy głosuje jak chce. Wójt stał z karabinem przy głowie podczas głosowania? Nie wymykaj się teraz tylko odpisz jak wtedy chyba że zawialo z innej strony.

   0
   0
  • Uczen pisze:

   Panie niewiadow swoja wypowiedzia przypomina mi pan wojta Zurka I niech tak zostanie, przestanie pan chowac glowe w piasek. Uwierzylismy w pana slowa przedwyborcze, rozbudowal pan nasza nadzieje I teraz stal sie pan zakladnikiem Dynera, ktory juz dzisiaj z pana zrobil przegranego.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Elaborat stolarza był na tym forum.

   0
   0
 3. Znajomy pisze:

  Z tego co wiem to radni powoli zaczynają zmieniać zdanie,20 wszystko się okaże.
  Ale wójt też macza paluchy w tej sprawie…

  0
  0
 4. Agnieszka pisze:

  ” Z każdym rokiem zwiększa sie ilość uczniów” Czy ktoś ma jakieś dane z lat poprzednich??????

  0
  0
  • z odległej galaktyki pisze:

   Właśnie nie podano danych z lat poprzednich!

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Myślę że takie dane są dostępne. Kiedyś oddano tutaj fajny link do danych statystycznych. Nie spodziewam się że w rok czy dwa przybyło 100 dzieci.

   0
   0
  • Agnieszka pisze:

   Właśnie szukałam ale nie mogę nigdzie znaleźć, niż demograficzny ale uczniów przybywa..rozumiem ze np 3 uczniów rocznie to już można napisać ze z roku na rok uczniów przybywa ale chętnie Zobaczę nawet takie dane

   0
   0
 5. RAKUW pisze:

  CO WY CHCECIE W TEJ HALI MARCHEWKE POKAZYWAC?

  0
  0
 6. z odległej galaktyki pisze:

  Podoba mi się to że Żurek nie chce przeznaczyć pieniędzy na tą budowę tej hali. Według mnie pieniądze powinny być przeznaczone na wytworzenie plantacji marchwi.

  0
  0
  • RAKUW pisze:

   EWENTUALNIE BURAKOW CUKROWYCH DLA GMINY BYŁ BY TO STRZAŁ W 10 DOTACJE Z UMI NIE BYŁY BY JUZ POTRZEBNE I BYŁY BY NOWE MIEJSCA PRACY!!

   0
   0
  • z odległej galaktyki pisze:

   Może hodowla jedwabników? :)

   0
   0
 7. Przemek Makrela pisze:

  I trasę kolejową tak samo ! pendolino mam mieć przed domem.

  0
  0
 8. Agga pisze:

  Jak dla mnie było wiadome że taka Sala Sportowa nie powstanie, były Wójt J.S. obiecał zastawiając tym pułapkę na obecnego a ten nie chcąc stracić jedynego co było dla niego ważne GŁOSÓW potwierdził że wybuduje. Głosy dostał stanowisko objął i teraz już nie musi nic budować tym bardziej że szans na ponowny wybór nie ma. Mieszkańcy Aleksandrii dali się wpuścić w “kanał ” głosując na niego.

  0
  0
  • z odległej galaktyki pisze:

   Wszyscy coś obiecują i tego nein spełniają tylko wójtowi któremu opierdalacie dupe przy każdej możliwej okazji to wypominacie xD

   0
   0
  • HD pisze:

   Aga – dokładnie tak jest. Aleksandrii jest potrzeba rozbudowa sali gimnastycznej przy szkole, a nie hala sportowa . Miejmy na uwadze to że reforma szkolnictwa stała się faktem i zostanie tylko szkoła podstawowa czyli zmniejszy się ilość dzieciaków .
   Hala sportowa to zabieg wyborczo/PR-owski poprzedniego wójta nie mający szans na realizację w obecnej sytuacji finansowej Gminy Konopiska, wszyscy o tym dobrze wiedzieli > obecny wójt jako jedyny z kandydatów, obiecał HALĘ w kampanii wyborczej i wchodząc w koalicję z / obecną w/c wójt / protegowaną Aleksandrii wygrał wybory. Nie chcę Aleksandrii porównywać do ” lemingów ” ale szanowna braci – mając siłę wyborczą daliście się ( cytując Agę ) WPUŚCIĆ W KANAŁ !

   0
   0
 9. Lipa pisze:

  Lipa to drzewo ktore kojarzy mi sie z wojtem Zurkiem, poniewaz on odwazyl sie wydac nakaz wyciecia lip stanowiacych pomniki przyrody. Przyslowie mowi, ze dobro albo zlo powraca I tutaj mamy akademicki przyklad powrotu zla.Lipa w lipe zrobila mieszkancow Alekdandrii.

  0
  0
  • z odległej galaktyki pisze:

   Całe szczęście lipy zostały wycięte ponieważ były zagrożeniem życia ludzkiego. Gdyby się przewróciły byłabyś/byłbyś ostatnią osobą która by się tym przejęła!

   0
   0
  • z odległej galaktyki pisze:

   Nie ma lipy!

   0
   0
 10. Albert John Cena pisze:

  Kiedy wybudują stację dokującą dla statków kosmicznych ?? Jest ona tak samo potrzebna jak ta hala ! BARDZO !

  0
  0
 11. z hutek pisze:

  Teraz pytanie: tam chcecie hale taka jak w Konopiskach? Jeśli tak to jest to totalna głupota. Budowa hali pochłonęła ogromną kasę i każdy ma prawo korzystać. Za mała gmina na dwie takie hale, lepiej tam już basen zbudować!! Sala gimnastyczna dla dzieci taka jak na Hutkach? To jest pomysł dobry. Ktoś, coś? Panie radny Górniak (bez złośliwości)- za którą opcja Pan by optowal jako radny? To jest ważne bo coś zrobić trzeba ale nie w wyborczym amoku i za głosy, a rozsądnie i na lata.

  0
  0
  • Fanatyk wędkarstwa pisze:

   Zamiast basenu lepsze było by zarybione jeziorko do łowienia ryb. Wszyscy byliby szczęśliwsi!!!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Pytam poważnie!!!

   0
   0
  • Straszak pisze:

   Tego z hutek co ryjem wszystko wywraca nie suchajcie ,to prowokator i czlowiek niecnych idealow.

   0
   0
  • Agga pisze:

   Basen w Aleksandrii bardzo ciekawe, pamiętając że były plany na budowę basenu w Konopiskach i to była nie opłacalna inwestycja same koszty zero zarobku dla gminy ( patrząc ile zarobku przynosi hala w konopiskach heheh to zrozumiałe ) dla dociekliwych warto sprawdzić ile kosztował sam plan budowy basenu który jest podobno w archiwum. A sala gimnastyczna w Aleksandrii jest mała i nie ważne ile będzie klas większa by się przydała .

   0
   0
  • Albert John Cena pisze:

   Łopata, i do roboty.

   0
   0
 12. Kamil pisze:

  HD – pomysł budowy HALI w Aleksandrii to nie pomysł poprzedniego wójta tylko pana MCh, który ciągle manipuluje mieszkańcami Aleksandrii zza cudzych pleców, czyli samemu nie ponosząc żadnej odpowiedzialności.
  Szkole jest potrzebna rozbudowa sali, to z pewnością!Nawet gdyby dzieci nie przybywało aż tak dużo. W Aleksandrii sprzedają się działki, osiedlają się młodzi ludzie, chcą mieć salę sportową dla dzieci i dla siebie w wolnym czasie.
  Tyle tylko, że co niektórzy rozrabiają w myśl od2iecznej zasady; Jest w Konopiskach MUSI być w Aleksandrii!
  Natomiast propozycja wójta przegłosowana przez radnych, przesunięcia rozbudowy sali na 2020 rok oznacza “zwalenie” tego zadania na barki następnej kadencji. Oczyszczalni też nie zbuduje przecież, co najwyżej zleci projekty, zrobi jakieś działania przygotowawcze i to wszystko. Budowa -wymuszana potem ważnością planów też spadnie na następców!

  0
  0
  • foru-owicz pisze:

   No już kiedyś temat był poruszany :
   1- metro jest w Wa-wie musi być w aleksandrii.
   2- stadion w Wa-wie musi i być na aleksandrii
   3- wieża w Paryżu – w aleksandri też trza budować – co gorsi mają być
   4- smok na wawelu – u nich w aleksandri akurat smoków nie brakuje :)
   5- Jasna Góra – jak by dobrze mapy porobić po aleksandryjsku to wyjdzie że u nich jest
   no i tak ze wszystkim zazdrość ludzi z aleksandri na pierwszym miejscu ale jest na to sposób:
   WONT Z GMINY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   0
   0
 13. Aleksandryj pisze:

  Dzisiejszy wieczór jest ciekawy, czy tak będzie też wyglądać najbliższa sesja RG Konopiska? Żurek podczas kampanii wyborczej na wójta aby zyskać głosy Aleksandii oddał by wszystko, teraz przyszedl czas zapłacić za to, ale pewnie Dyner nie chce mu pozwolić! Ale heca , Zurka z torbami puszczą !!!!

  0
  0
 14. Górniak Stanisław pisze:

  W piśmie które otrzymaliśmy,akcentuje się bardziej brak pomieszczeń na bibliotekę czytelnie , gabinet lekarski, oraz za małe pomieszczenie kuchni,jadalni, pomieszczenia przedszkola. Moim zdaniem Aleksandrii bardziej jest potrzebna rozbudowa czy przebudowa szkoły, jak zwał tak zwał. Budując halę trzeba będzie adaptować salę gimnastyczną na pilnie potrzebne pomieszczenia. Co się wiąże z przebudową wszelkich instalacji. Tym bardziej w sytuacji likwidacji gimnazjów ubędzie jedna klasa, co przy dobrej organizacji pozwoli na racjonalne wykorzystanie obecnej sali. A do budowy hali można zawsze powrócić.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Zastanawia mnie dlaczego radni z Aleksandrii tak ślepo prą za hala skoro ludziom potrzeba czegoś innego. Jak duża jest sala gimnastyczna na Aleksandrii? Taka jak stara w Konopiskach, jak na Hutkach to wątpię.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Tutaj muszę oprzeć radnego Górniaka bo to tłumaczenie przemawia do mnie.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   A co za tym przesunięcie kasy na kanalizację.

   0
   0
 15. Fanatyk wędkarstwa pisze:

  Żurek jest bardzo dobrym wójtem, nie mam pojęcia dlaczego tak po nim jedziecie.

  0
  0
  • Max pisze:

   Masz racje , potrafi zlowic zlota rybke ale dla siebie I tylko dla siebie.Przy 200 tys. Pobieranej kasy z gminy cos tam zrobi, I nie potrafi dostajac taka kase rozbudowac szkoly w aleksandri. Dla mnie jest typowym cwaniaczkiem zerujacym na finansach gminy.Posiadajac takich slabych radnych jest w stanie wszystko co chce przepchnac. Przy Zurku gmina mocno podupada.

   0
   0
  • Fanatyk wędkarstwa pisze:

   Chyba nie wie pan o czym pan pisze.

   0
   0
  • Fanatyk wędkarstwa pisze:

   Pan Żurek stara się by każdemu żyło się wygodnie w najesz gminie

   0
   0
  • Max pisze:

   Żurek jako wójt jest do niczego potrzebny, mówca żaden- ryby głosu nie mają i tam może dla siebie miejsce znajdzie. Dla Aleksandrii nic nie zrobił, ale z głosow poparcia chętnie skorzystał, inaczej wójtem by nie był! Inwestycje są dla niego tylko ważne od strony finansowej, chociaż niezupełnie bo zadnej kasy z unii nie ugrał. Pod względem technicznym i nadzorczym to tez wielka wtopa, słynne na cale województwo pniaki w drodze Hutki – Rekszowice! Żurek nie rób wstydu i daj se na spocznij! Wybór twojej osoby na wójta to największe nieszczęście dla gminy!!!!!!

   0
   0
 16. Górniak Stanisław pisze:

  niewiadow, 21 .10 2016 pisałem, że głosowałem za przyjęciem zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej, a że w WPF-ie
  wójt wprowadził przesunięcie w czasie budowy hali sportowej, to nie moja wina. Gdyby wójt wtedy umieścił budowę hali na rok 2017 To też głosował bym za budową hali, gdyż nie ma możliwości głosować osobno za oczyszczalnią i osobno za halą, nawet gdybym był przeciw. Moim obowiązkiem było głosować w interesie moich wyborców i większości mieszkańców gminy, czyli za budową oczyszczalni ścieków. I tutaj może naraziłem się mieszkańcom Aleksandrii, ale może warto zweryfikować plany i zastanowić się nad projektem rozbudowy szkoły który w najtańszy sposób ujmie dobudowę potrzebnych pomieszczeń, bez niepotrzebnych przeróbek instalacji i adaptacji istniejącej sali gimnastycznej. Jako budowlaniec wiem ze wszystkie przeróbki są droższe od budowy nowych i zawsze występują jakieś ograniczenia z dopasowaniem wymaganych pomieszczeń do istniejącej części.

  0
  0
  • świąteczny pisze:

   zwłaszcza,że jak tu słusznie zauważono, budowa nowej wielkiej i drogiej hali czy rozbudowa sali? W przyszłym roku będzie jedna klasa mniej, gimnazjalna, w następnym już dwie. Czy szkołę i gminę stać będzie na utrzymanie hali? Zobaczcie jak dzisiaj wyglądają łazienki, prysznice, posłuchajcie pań, które muszą to sprzątać! a to trzeba ogrzać i oświetlić! I na to subwencji nie ma! subwencja jest tylko na pensje nauczycieli, w zależności od liczby uczniów. Cała reszta to gmina. Łatwo krzyczeć i buntować ludzi panie M? Bo pana firma miałaby zlecenie roboty?

   0
   0
  • Paul pisze:

   Tak czytam te wypowiedzi i myślę.Kogo wybraliśmy? Poprzednika wspólnie z ,,czarna mambą” mielismy dosyć. Zrobili ludziom tyle krzywd, że już wystarczy tych mścicieli , despotów i możnowładców. Chcieliśmy zmian, wybraliśmy Żurka i co? Zmian nie ma , czujemy się oszukani. Gdyby zmienił ludzi doradzających mu , coś by ruszyło. A tak klops. JJ i GD to doradcy duńskiego, a teraz go wycięli. Panie wójcie, jeszcze trochę, jak załatwią swoje interesy wytną i pana. Za głosy wyborców Aleksandrii już pan spełnił warunek, przyjął zastępcę. Znamy jej pracę, że szkoda gadać, palił się grunt pod nogami w starostwie, to mieciu już postawił warunek. Żurek zobowiązanie wypełnił. Czy hala potrzebna w Aleksandrii. Będzie wybudowany następny pomnik-stadion na Pająku, hala sportowa, pałac nad rozlewiskiem(tu się nic nie dzieje oprócz imprezek i salonów dla administracji). W Aleksandrii mają Orlika, boisko, salę gimnastyczną. Taka ciasnota? To zrobić lekcje na dwie zmiany, tak jak uczyły sie nasze dzieci w Konopiskach. Szkoda że radni z Konopisk tego nie pamiętają. Przestańcie budować pomniki! Zadbajcie o bezpieczeństwo -potrzebne oświetlenie,drogi, chodniki.Projekt hali to była przynęta wyborcza duńskiego. W Aleksandrii może lepiej coś rozbudować. Popieram Górniaka. Mija drugi rok od wyborów , jesteśmy bogatsi o doświadczenia poprzedników. Pracujmy nad nowym kandydatem w następnej kadencji. Rzucajmy propozycje, żebyśmy znów nie obudzili się z reką w nocniku. Zaraz będą komentarze. Wypowiedziałem swoje zdanie i zebranych opinii.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ja mam propozycje- uważam że na wójta powinien kandydować ktoś z poza układów gminnych, ktoś młody, niewskazony komuna, sbecja, myślący o przyszłości. Ktoś kto sobie sam pensje obniży po wyborach:) tak to jeden sobie ustawił kilkaset tysięcy a drugi pobiera w spadku po poprzedniku

   0
   0
 17. Dżentelmen pisze:

  Panie wojcie żurek, prawdziwego dżentelmena poznajemy po tym : jak mówi tak to potrafi dotrzymać słowa, a pan jest kto?……….
  Przypomnij sobie obietnice w kampanii na wójta!!!!
  Honor poza zasięgiem!!!!!

  0
  0
  • Pawel nienowak pisze:

   Prawdziwi dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach a ten temat jest tu cały czas poruszany xDD hurr O ile to Żurek zarabia durr

   0
   0
  • Naiwny pisze:

   Żurek w żadnej kategorii się nie mieści! Cokolwiek zacznie to zaraz spiepszy! Obiecywał halę dla Aleksandii i też jak widzicie spiepszyl! Czas na podziękowanie i wymianę !

   0
   0
 18. Szanujekobiety123 pisze:

  Moim zdaniem kobiety powinny mieć mniej praw. Popieram w tym założeniu Wójta Gminy Komopiska. Powinniśmy siestarać o dotacje na modernizację pokojuw dla kobiet. W tym nowe zlewozmywaki, pralki oraz pieluch dla dzieci w rodzinach bezdzietnych.
  Pozdrawiam Serdecznie.
  Wujd Gimny Komopiska.

  0
  0
 19. Zosia pisze:

  Żurek jest skończony jeżeli nie zacznie budowy hali sportowej w Aleksandrii w 2017 roku. Zegar tyka……….

  0
  0
 20. świąteczny pisze:

  Paul, jakież to krzywdy zrobił poprzedni wójt? to ciekawe.

  0
  0
 21. miś uszatek pisze:

  Ludzie, nie dajcie się podburzać “chudemu”! to on ciągle skłóca Aleksandrię z resztą gminy! Macie swój rozum to myślcie sami.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).