Aleksandria rozdzieliła pieniądze z funduszu sołeckiego

Wczoraj w Aleksandrii odbyło się zebranie sołeckie w sprawie rozdzielenia funduszu sołeckiego na 2018 rok. W zebraniu wzięła udział ok. 40-osobowa grupa Mieszkańców. Był również Wójt Jerzy Żurek.

Aleksandria do rozdzielenia miała ponad 67 tys. zł. Głosowanie było jednomyślne i pieniądze z funduszu na 2018 rok zostały rozdysponowane na:
– projekty oświetlenia ulicy Mostowej (18 000 zł), Granicznej (6000 zł) i Akcacjowej (10 000 zł),
– zakup strojów dla KGW – 3000 zł,
– zakup książek do biblioteki – 2000 zł,
– renowację placy zabaw ZSP w Aleksandrii – 5000 zł,
– doposażenie wozwoni OSP – 10 000 zł,
– zakup sprzętu sportowego dla ZSP – 5000 zł,
– utworzenie punkty dydaktycznego Wzógorze Fajdowa Góra – 2000 zł,
– stworzenie parku osiedlowego – 6400 zł.

Po głosowaniu przyszedł czas na pytania do Wójta. Nieliczni Mieszkańcy Aleksandrii mieli sporo uwag do jego pracy. Były pytania o oświetlenie, problemy ze ścieżkami, z drogami, wykoszeniem rowów, było pytanie o halę sportową. Według zapewnień Wójta, budowa hali ruszy jeszcze w tym roku, po przeprowadzeniu przetargu “zaprojektuj i wybuduj”, który ma być na jesień tego roku. Hala zostanie oddana za dwa lata. Na moje pytanie w kuluarach, skierowane do obecnych na sali radnych o finansowanie tej inwestycji, usłyszałem wprost. – Albo Wójt te pieniądze wyczaruje, albo weźmie kredyt. My nic o tych środkach nie wiemy.

Ciekawe było też pytanie o kanalizację, na które Wójt w ogóle nie odpowiedział. Była też sprzeczka dotycząca marnotrawienia pieniędzy przez Żurka. Żurek kłócił się z dwoma Mieszkańcami oraz byłym Wójtem. Ci zarzucali mu, że wyrzucił pieniądze w błoto (odnośnie ocieplenia sali sportowej w Konopiskach). Żurek bronił się jak mógł, ale na nic zdały się jego tłumaczenia.

Wójt wspomniał również o GminaKonopiska.pl. Był bardzo dobrze zorientowany w artykułach na stronie oraz w treściach komentarzy.

Na tym zebranie zostało zakończone.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

24 odpowiedzi na “Aleksandria rozdzieliła pieniądze z funduszu sołeckiego”

 1. Paulina Skowińska pisze:

  Nie bronił tylko atakował i były wójt wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle a po co on tam pojechał z tym radnym z ksera smiechu warte no i co zbuduje sale po uzgodnieniach z mieszkańcami nie zuca słow na wiatr brawo a jacy radni tak mówili nazwiska proszę a słyszałam ze Pinokio ma duzy bardzo nos od kłamstwai rosnie w zastraszającym tempie .

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  żurek i tak na Aleksandrii nie ma czego szukać ! ! !

  0
  0
 3. TWAgent pisze:

  “Nieliczni mieszkancy mieli sporo uwag” – jak widac z artykulu wiekszosc mieszkancow nie.miala uwag. Czyli wszystko gra. Ciekawy jestem co na spotkaniu robil byly wojt ktory na aleksandrii nie.mieszka i wiceprzewodniczacy ktory dla Konopisk nic nie robi a po Aleksandrii sie włoczy. Pewnie wiernie podaza za swoim idolem.

  0
  0
 4. Kopamnia pisze:

  Żenujący wójt

  0
  0
 5. swojak pisze:

  Nieudacznik na na kazdym zebraniu i na rozpoczęciu roku szkolnego tłumaczy sie ze styropianu, który zerwał . Tak postępuje osoba która chce max zarobić na termomodernizacji Można było uzupełnić tylną sciane , ktora nie miała styropianu, frontową dokleic np. 2lub 4 cm styropianu i starczyło by na nowe pokrycie dachu na szkole. dla nieudacznika to mija sie z ideą, trzeba było iść na wysokie koszty remontu, to normalka dla nieudacznika. Teraz to powinien wejśc prokurator i rozliczyć go za zniszczenie ocieplonych ścian , a gmina wyłudziła pieniądze pochodzące z projektów unijnych. ta kasa mogła iśc dla porrzebujących gmin. Ma się czego teraz bac. Nauki jak zarabiac pieniądze pobierał w Techmecie . Efekt tego wszyscy znamy.

  0
  0
 6. iks pisze:

  byly Wojt przyczepil sie do Zurka jak mucha do lepy wszedzie jezdzi na zebrania moze mu sie w glowie przewrocilo i mysli ze nadal jest wojtem troche ambicji i honoru by sie przydalo histori nie da sie zatuszowac i nalezy sie pogodzic ze wojtem sie nie rodzi czas na emeryture

  0
  0
  • Paradoks pisze:

   Dlaczego ma nie jeździć? Był dobrym gospodarzem całej gminy czy się to komu podoba czy nie. I dalej go jak widać sprawy gminy obchodzą a to tylko dobrze o nim świadczy. Takim gospodarzem obecny wójt nigdy nie będzie! On tylko dba o swoje.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Dobrym gospodarzem byl wg Ciebie i oplacanych sowicie trolli z forum. Dla mnie byl wojtem, ktory pobieral 150 000 zl pensji, zadluzyl gmine na 16 mln, na koniec skompromitowal siebie i gmine wpadka z przeszlosci. Nie pisz za innych. Temu Panu podziekuje, czas na nowe.

   0
   0
  • Odważny pisze:

   Zgadzam się z agentem wójt powinien odejść na emeryturę! Jest dla mnie wójtem , który kasuje 200 tys. Zł. Co do przeszłości to poczytajcie o Techmet- Metslzbyt ! Wójt mi kogoś przypomina że świata …….! Po lekturze wrócimy do tematu!

   0
   0
 7. Paradoks pisze:

  Jakoś nie zauważasz,ja wiem,że nie możesz,jak dużo jest tu wypowiedzi ludzi co dobrze oceniają pracę! podkreślam pracę poprzedniego wójta dla gminy. Ino tobie agent się nie podoba PRACA!? Nie chcesz widzieć ile dróg zrobił,ile szkół odnowił,ile zrobił dla strażaków we wszystkich wioskach, ile świetlic, i tak dalej. Nie widzisz bo nie chcesz widziec,bo cie zżera zajadła nienawiść. A może zazdrość?że ani obecny wójt ani tym bardziej ty nigdy poprzednikowi nie dorównacie. Ot i cała prawda.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Przeciez na tym forum nie pisza 4 osoby z 50 nickow. Jacy ludzie? Nie wypisuj takich rzeczy! Ja mam to w dupie. Do niego nie.czuje nienawisci, ale jak ktos sobie tworzy portal w celu permanentnej krytyki wszystkiego to mnie.to przeszkadza.

   0
   0
  • Heheszek pisze:

   Ja myślę, że redaktorzy siedzą przez komputerami i tylko niki zmieniają, zresztą to widać po glosowaniach na radnych…

   0
   0
  • Strażak pisze:

   Chętnie się dowiem co poprzednik zrobił dla strażaków, bo nie przypominam sobie, aby była jakaś rewolucja pod tym względem… Obecny Wójt też pomaga strażakom, więc nie ma co wychwalać poprzednika. :)

   0
   0
 8. jan pisze:

  A gzie relacja z dozynek w Hutkach patrzac po zdjeciach to było super podobno najlepiej przygotowane dozynki i ludzi masa zgadzam sie z Agentem ten portal powstał a by krytykowac tylko i.PRZYKŁADEM BRAK RELACJI Z HUTEK A JONCZYK Z WOJTEM ZA PAN BRAT I PO CO BYŁO KŁAMAC ZE BYŁA KŁOTNIA W URZEDZIE SMIECHU WARTE RAZEM Z WÓJTEM IDYNEREM JONCZYK SIE PROWADZALI I CO TY NA TO REDAKTORKU

  0
  0
  • typ pisze:

   Jak pohlali to musieli razem chodzic. normalnie zaliczyli by glebe.
   Na hutkach w remizie wóda lała się litrami, broszka tym razem nie zgubił zuchwy tylko buty.

   0
   0
 9. Poborca pisze:

  jan widać, że koniecznie chcesz coś napisać o dożynkach w Hutkach, a Redakcja nie pisze artykułu. To pisz gdzie popadnie jak TWAgent! Pod byle którym tematem i byle co! On tak robi i sie nie przejmuje. Pisz se chłopie,ja nie byłem to nie napisze. Redaktora pewnie nie zaprosili ze strachu.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Hehehe… odkad to tego pana ktorego zwiesz redaktorem trzeba zapraszac? Wstep byl wolny dla wszystkich. Odwolanych sołtysòw tez wpuszczali.

   0
   0
 10. Paradoks pisze:

  TWAgent, zarzucasz mi że ktoś mi płaci za to że piszę co myślę. Pani Brygida też to zarzucałeś. Ja tak jak Brygida napiszę ci: nikt mi nie płaci. Nie sądź wszystkich wg siebie! Jak ci płacą to myślisz że innym też.

  0
  0
 11. Paulina Skowińska pisze:

  Gdzie ta redakcja boi się pisać o dożynkach był sponsor z małej i zakazał bo było super i to jest sprawdzone ten z małej ulicy wyszedł zaraz po występie Kgw w Kopalni bo został sam

  0
  0
 12. Poborca pisze:

  Do tej co się podszyła pod Paulinę Skowrońską i nazwała si3 Skowińska-aż za oczywiste! I jak widzisz Redaktor napisał artykuł o dożynkach choć nie na wasze zawołanie, widać że jesteście z jednej obory albo to ta sama osoba tylko różne nicki! To że było super jak piszesz to dobrze! To nie zasługa wójta tylko tych co to przygotowali zorganizowali i przeprowadzili. Czyli Pań z KGW, szkoły, i pewnie wielu innych. Jaka w tym zasługa wójta? Że był i chlał z broszką?a potem się prowadzali z byłym sprzedajnym niedorzecznikiem? To ze wójt jest do d…y nie znaczy że ludzie nie potrafią przygotować dożynek a robią to od lat, i bawić się!

  0
  0
 13. Dorzniety pisze:

  Czyli wojtowie nam niepotrzebni, bo nie widze roznic miedzy tym a innymi. Wszyscy wyslugiwali sie pracownikami gminy, a sami sie goscili.

  0
  0
 14. TWAgent pisze:

  I co?

  0
  0
 15. Zet pisze:

  Agent nie dostał ryczałtu za wpisy od nieudacznika! Żałosne!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).