Aleksandria dziękuje za drogę
Z inicjatywy radnych i sołtysów wsi Aleksandria (gm. Konopiska) wczoraj (7 października br.) odbyła się uroczystość związana z zakończeniem remontu i oddaniem do użytku drogi powiatowej – ul. Gościnnej w Aleksandrii. Było przecięcie symbolicznej wstęgi, poświęcenie drogi przez ks. Jacka Szczecinę– proboszcza miejscowej parafii, były kwiaty dla inwestorów, podziękowania i życzenia, by droga dobrze służyła ludziom i ich bezpieczeństwu.

 

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatu: przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kubat, członek Zarządu Powiatu Krzysztof Smela, radny powiatowy Mieczysław Chudzik, a także wójt gminy Konopiska Jerzy Żurek wraz z wicewójt Zofią Kuśmierską, przewodniczący Rady Gminy Konopiska Edward Bałdyga, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Anna Świtek, radny gminny Marcin Oleszczuk oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Bożena Zalewska ze swym zastępcą Romanem Pakułą.
Inwestycja objęła prawie kilometr (998 mb) głównej ulicy Aleksandrii. Na całym odcinku jezdni położono nową nawierzchnię bitumiczną (szerokość 5,5 m} i wybudowano ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 m. Zadbano także o odwodnienie drogi: zbudowano rów kryty o długości 915 m i 20 studzienek ściekowych. Całość prac kosztowała 921 tys. zł, z czego 300 tys. wyłożyła gmina Konopiska, zaś pozostałe 621 tys. to środki z budżetu powiatu.
zródło : http://www.czestochowa.powiat.pl


Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).