Agitacja wyborcza w kościele w Konopiskach

Chyba nikt nie lubi tego, jak kościół miesza się do polityki. Zwłaszcza tej lokalnej. W niedzielę podczas mszy świętej w kościele pw.św. Walentego w Konopiskach ks. Sławomir Kaczmarek, tuż po ogłoszeniach parafialnych, wychwalał zasługi obecnego Wójta – kandydata w wyborach oraz członka zarządu powiatu – kandydata na radnego powiatowego.

Rozumiem, że podczas kampanii wyborczej robi się dużo. Ale żeby zejść to takiego poziomu? Żeby skompromitowany m.in. przez film “Kler” w ostatnim czasie kościół prowadził agitacje wyborcze?

Zniesmaczeni całą sytuacją parafianie wstali i wyszli z kościoła. To z pewnością zamiast pomóc, przeszkodzi obecnemu Wójtowi. Kościół nie powinien mieszać się do polityki!

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

50 odpowiedzi na “Agitacja wyborcza w kościele w Konopiskach”

 1. Wyborca pisze:

  dlatego kościół zniechęca do siebie ludzi. dobrze że proboszcz nie wyniósł go na piedestale ŻENADA!!!!!

  66
  16
  • Paweł Nowak pisze:

   Jestem tego samego zdania. Klery niech zajmą się lepiej sobą a nie naszymi głowami i dziećmi!

   42
   11
  • Wąsowiak pisze:

   Nowak, po co chodzisz do kościoła? Chrzcisz dzieci, wziąłeś ślub? Zostań ateista i nie będzie cię bolało co ksiądz mówi i robi:) jak się komuś w kościele nie podoba NIKt nie zmusza. Możesz naparzac czołem w dywanik

   14
   26
 2. obiektywny pisze:

  Super stanowisko wobec toczącej się kampanii zajął ksiądz z Aleksandrii i nie włancza się w nią. Za to należy mu się wielki szacunek.

  55
  3
 3. Parafianka pisze:

  Że niby ludzie z kościoła wyszli? Pierwsze słyszę. Byłam na mszy i nikt nie wychodził. Mało tego, ludzie brawo bili wójtowi! A pan wójt po prostu wie gdzie uderzyć, żeby się wypromować. A i ksiądz zadowolony, bo mógł w końcu dach na kościele naprawić. Czyli jednym zdaniem mówiąc i wilk syty i owca cała.
  I o co tyle szumu? Przed wyborami jak na wojnie: wszystkie chwyty dozwolone.

  37
  51
 4. Paweł Nowak pisze:

  To było po sumie, ksiądz wchodził w d żurkowi jakby nie wiadomo co mu zrobił. Co tam robił dyner i ten drugi? Całe szczęście że ludzie się pokapowali i wyszli. Czas iść na Kler

  50
  11
 5. Mieszkanka pisze:

  A ks.probioszcz ostatnio mówił na zebraniu że on w politykę się nie miesza

  21
  28
 6. Smakosz pisze:

  Proboszcz do zmiany.

  75
  13
 7. taż parafianin pisze:

  Parafianin tu piszą o agitacji politycznej w kościele, nie o dachu i odpadaniu tynku. Tak ma wyglądać nauka kościoła?

  39
  8
 8. Wąsowiak pisze:

  Ale Socha dachu nie zrobił więc chyba podziękował ksiądz Zurkowi, czyli osobie która o to zadbała. Dla mnie naturalne.

  20
  47
  • pamiętliwy pisze:

   Za wójta Sochy główna nawa została pokryta blachą miedzianą. Powierzchnia jest dużo większa niż obecnie nawy boczne.Nie przypominam sobie aby ksiądz Kaczmarek choćby jedno słowo podziękowania powiedział. Sorry takie mamy klimaty w parafii za obecnego księdza! Parafianie masowo uczęszczaja w nabożeństwach ale nie w naszej świątyni, tylko gdzie indziej. Powód- zachowanie Księdza.

   27
   10
 9. Parafianin pisze:

  Msza miała standardowy przebieg (nie będę wyliczał, bo chyba każdy wie, z jakich części składa się msza św.), a podziękowanie było częścią ogłoszeń, więc co jest nie tak z nauką Kościoła w naszej parafii?

  19
  28
 10. Julia pisze:

  „Żeby skompromitowany m.in. przez film „Kler” w ostatnim czasie kościół…”
  I kto tu się kompromituje? Bo mam wrażenie, że redaktor…

  20
  19
 11. Racjonalista pisze:

  Byłem na mszy i nikt nie wychodził. Jedyne co na razie wychodzi to robienie przez r z siebie…..

  20
  12
 12. Janek pisze:

  A czemu niema nic o GTV….podobno mają Nowy tabor z Niemiec Simson SR50 a redaktor nic o tym niepisze

  6
  14
 13. Jurek pisze:

  Jak GTV parkuje na parkingu przy kościele to dach był tylko podziękowaniem. Coś za coś. Zdejmijcie klapki z oczu.

  12
  3
 14. Wink Wink pisze:

  Czytam… i jestem pełna zdumienia. xD Tak się zdarzyło, że byłam na dwóch mszach niedzielnych i podczas obydwu wygłoszeń o wójcie nikt nie wychodził z kościoła. Poza tym ksiądz często mówi o zasługach głowy gminy – zwłaszcza, gdy były jakieś uroczystości lub te się zbliżają. To jedno, a drugie… Serio? Wspominanie o filmie? xDD To jest tak żenujący argument, że autentycznie w tym momencie dochodzę do wniosku, że artykuł pisał jakiś zacofany człowiek z k*rwikami w oczach, byleby coś napisać. Nie, żeby coś, ale “Kler” jest ogólnie rzecz biorąc… wyśmiewany za przejaskrawioną formę i porównywany do “Botoksu”. Polecałabym najpierw wybrać się na film, zanim zacznie się go uważać za dobry i bliski prawdy. ;)

  24
  26
  • myślaca pisze:

   Dlatego, że byłaś na dwóch mszach i wszystko pomyliło ci się.

   21
   3
  • Wink Wink pisze:

   O jakiż wartościowy i błyskotliwy komentarz przypominający składnię Mistrza Yody. Zapewniam, że z moją pamięcią wszystko w porządku. Poza tym, Myśląca, pomyśl – gdyby taka sytuacja miała miejsce, miejscowe przekupki bawiłyby się teraz w głuchy telefon i dopowiadały kolejne wątki tej historii, a tu cisza. Żadna telewizja tego nie rozgłasza. xD

   1
   6
 15. Janosik pisze:

  Czy co łaska było dawne. Za info o mojej rocznicy ślubu 5ō zł, za chrzest 30ō, za pogrzeb 200ō, a za reklamę ile? Dyne i zuras z jakiej kasy zapłacili za reklamę, ujmą to w kosztach wyborczych?

  19
  3
 16. obiektywna pisze:

  W tej gazecie reklamowej wójtowie i burmistrzowie opisuja swoje osiągniecia w obecnej kadencji. Wójt nie ma sie czym pochwalic co dla mieszkańców zrobił, tylko jak wsciekły pies ujada na poprzedniego wójta. A może pochwali sie jak to brał udział w aferze paliwowej w Techmecie -Metalzbyt kiedy był tam członkiem zarządu firmy. Pokaż w końcu kim jesteś. Pan dziennikarz lubi grzebac w życiorysach od zarania dziejów, to będzie miał ciekawego newsa.

  22
  7
 17. Energia pisze:

  Dla kościoła w konopiskach jeden z kandydatów na wójta opracował wniosek na ogrzewanie świątyni i Obecnie ksiądz tylko czeka na otrzymanie paru milionów kasy. Dziwnym trafem panu księdzu zapomniało się złożyć podziękowania jak czyni to wobec Żurka! Dlaczego tak dzieli parafian!

  20
  10
 18. Obserwator pisze:

  Pani “obiektywna” ma rację . Pan Żurek nie ma się czym chwalić przez swoje lenistwo i nieudolność więc prowadzi brudną, wstrętną kampanię , . Jedzie ciągle na tym samym wózku, co rozrobił kiedyś Pana Jurka. Wstyd czytać te jego zajadłe, nienawistne komentarze pisane w kółko na ten sam temat pod różnymi nickami i w gazetach. Stek kłamstw za które ktoś powinien go pozwać do sądów o zniesławienie.
  Poprzedni wójt złożył podobno nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne za co został ukarany na trzy lata i CZAS TEN JUŻ DAWNO MINĄŁ!!! Panie Żurek.
  Z braku jakichkolwiek osiągnięć własnych będzie pan do us..anej śmierci chciał jechać na wywlekaniu tej sprawy.
  Tfu! wstrętne, obrzydliwe i nie po chrześcijańsku proszę księdza Kaczmarka!! Ksiądz już zapomniał, że to wójt Socha fundował kielichy? że to Socha bronił twojej d…y jak bezprawnie powycinałeś drzewa na cmentarzu? że to Socha pisał wnioski na pieniądze z Unii na dach na kościele? Zaiste “po chrześcijańsku” ….

  27
  7
 19. Mieszkanka pisze:

  O ile pamiętam dach został zrobiony z funduszy unijnych

  16
  3
  • Leniwiec pisze:

   I z zebranych 400 zł od każdej rodziny z gminy, które miały być przeznaczone również na kaplice

   10
   0
 20. Wyborca pisze:

  Do Obywatel,trzeba umieć czytać i oglądać ze zrozumieniem ale widzę że tego nie potrafisz i jakieś wypociny piszesz ,bez składu i ładu .

  11
  3
 21. Rybak pisze:

  Na kaskę większą niż emerytura.

  6
  4
 22. Dzialkowiec pisze:

  Przy takim dlugu to mozna miec tylko plan na wlasna wyplate i na ewentualnie sprzedaz jakis dzialek albo obrywke przy przetargu.

  19
  2
 23. Znawca pisze:

  Obecny wójt ładny dług szykuje następcy. Zarządzanie nic tu nie pomoże , o którym piszwe obecny wójt. On prawie żadnych funduszy nie pozyskał. Ostatnio z kasy gminy poszło około pół miliona do kosza , bo wójt skandalicznie przygotował wnioski na kanalizację i oczyszczalnię ścieków. Ten człek już dawno powinien być usunięty z gminy.

  23
  5
 24. Pani pisze:

  Żurek przestał się juz liczyć w tej kampanii. Teraz do księdza przyszedł szukając koła ratunkowego. Tylko prowokacjami chce ograc konkurencję. Większość wyborców zna jego kłamstwa i drugi raz nie nabiorą się. Do widzenia, takiej osoby nie potrzebujemy.

  5
  4
 25. Pluje na was. Jan Paweł II pisze:

  Ta strona jest śmieszna nie ma to jak usuwanie komentarzy niewygodne prawdy

  8
  15
 26. Cyc pisze:

  Nie byłbym taki pewien. Socha za bardzo sobie napsuł na Aleksandrii i gdyby w drugiej turze był Socha i Żurek to ludzie pójdą za Zurkiem. Konopiska może być różnie, ale Kordonek, Lesniaki, Hutki to za Zurkiem są. Socha może tylko na Kopalni i ewentualnie na Wygodzie ale kim nie rozmawiać na Wygodzie to Żurek. Szkoda mi tylko Sochy ale każdy może mieć marzenia.

  2
  3
 27. Koniec pisze:

  Panie Zurek co z tymi przetargami. Dlaczego sa takie drogie? Może pan nam to wytłumaczyc, bo różne wersje o tym krążą.

  15
  2
  • Obserwator pisze:

   dokładnie tak! Jak już nie mają żadnych argumentów to robią brudną robotę, wypisują kłamstwa albo półprawdy, prowadzą brudną kampanię. Tacy to już ludzie.
   Jak mówi Ewangelia :”Aby być uczniem Chrystusa, trzeba mieć odwagę dawania świadectwa prawdzie. ”
   Często krytyka innych służy uzasadnieniu własnego nieposłuszeństwa, nieudolności i pokazania się lepszym, mądrzejszym… To nie ma nic wspólnego ani z prawdą ani z Ewangelią.
   U nas, niestety, najczęściej zaczyna się od mówienia o innych pod ich nieobecność. Musimy pamiętać, że jest to grzech obmowy i to czasem ciężki.

   12
   0
 28. gienek pisze:

  Witać zbyt mocno trzepią portami “chłopaki” więc sięgają po najgorsze co może być księdza, który politycznie sprzedał się.

  Warto by przytoczyć: „Zabierzcie to stąd i z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!” Ewangelia według św. Jana (2, 13-25)

  20
  2
 29. katoliczka pisze:

  Ewangelia swoje a ksiądz swoje! Mozna sie sprzedac za 30 srebników! To juz sięga dna.

  16
  2
  • Rona pisze:

   Rozwalacie mnie, ludzie. Aż jestem ciekawa, czy przy poprzednich wyborach było podobnie i wszyscy wylewali pomyje na księdzu, że mówi cokolwiek o wójcie Sosze. Skoro jest za co chwalić, to się chwali i tyle.

   7
   10
 30. A.A pisze:

  Socha niby Brat. a Dyner jaką ma PRZESZŁOŚĆ I CO ON OK???l

  13
  1
 31. XXX pisze:

  Niech Żurek powie jak to było w Techmecie -Metalzbycie z tą aferą paliwową na miliony złotych, kiedy był tam we władzach spółki. Czy to prawda ,że oprócz niego wszyscy członkowie Zarządu spólki byli zamknięci, tylko pan był na wolności. Wiadomo, że za spółkę odpowiada cały Zarząd. Dziwne okoliczności?

  14
  2
 32. Facezbuk pisze:

  Dzis na mszy podobno byli kandydaci z dojrzalosci i nagrywali dyktafonem proboszcza aby ten przypadkiem nie powiedzial zlego slowa na Jureczka

  1
  6
 33. Z rady parafialnej pisze:

  Od nas byli wszyscy co to przedtem do Zomo, słuzb specjalnych i Tw przypisani byli, a teraz tworzą służbę kościelną. Tak wygląda otoczka spec ludzi w zarządzie parafi obok wielebnego.

  9
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).