86-latek z Konopisk stracił 10 tys. zł!

Oszuści bardzo często wykorzystują łatwowierność starszych osób i podszywając się pod pracowników różnych instytucji okradają ich ze wszystkich oszczędności. Tym razem ofiarą rzekomych przedstawicieli wodociągów padł 86-letni mieszkaniec gminy Konopiska. Mężczyzna stracił 10 tys. zł.

Wczoraj rano oficer dyżurny komisariatu w Blachowni otrzymał informację o kradzieży pieniędzy, Jak ustalili policjanci, do jednego ze starszych mieszkańców gminy Konospiska zawitało dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że są pracownikami wodociągów i przyszli zwrócić nadpłacony o 100 złotych rachunek za wodę. Oszuści wyciągnęli banknot 200 złotowy i poprosili o wydanie reszty. Kiedy 86-latek poszedł po portfel, fałszywi przedstawiciele wodociągów stwierdzili, że sprawdzą jeszcze szczelność kaloryferów. W tym celu udali się do piwnicy, aby dopuścić wodę do układu grzewczego. Starszy mężczyzna miał natomiast stać tylko w jednym pokoju i sprawdzać, czy kaloryfer wystygnie lub zacznie przeciekać. Kiedy po dłuższym czasie 86-latek chciał poinformować, że kaloryfer jest nadal ciepły, nikogo już nie zastał. Po sprawdzeniu miejsca, w którym trzymał portfel i oszczędności, okazało się również, że brakuje 10 tys. zł. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i poszukują mężczyzn, którzy podszywali się pod pracowników wodociągów.

Apelujemy do opiekunów, dzieci i wnuków osób starszych, aby rozmawiali ze swoimi bliskimi o metodach działania oszustów. Prosimy przekazać seniorom informację, aby w żadnym przypadku nie wypłacali pieniędzy obcym osobom, a zawiadomieni o jakimkolwiek zdarzeniu z udziałem ich bliskich najpierw sami zadzwonili do osoby, która miałaby mieć np. wypadek drogowy, aby upewnić się, czy ktoś nie próbuje ich oszukać. /KMP w Częstochowie/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).