7,7 mln zł za administrowanie 20. mieszkaniami!

643 039,65 zł brutto miesięcznie i łącznie 7 716 475,85 zł za roczny okres obowiązywania umowy – tyle Gmina Konopiska zapłaciła firmie Zespół Zarządców Nieruchomości Sp. z o.o. za administrowanie 20. lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni użytkowej 942,74 m2.

Za opiekę nad 20. mieszkaniami, zgodnie z umową, włodarze Gminy Konopiska dali zarobić firmie zewnętrznej ponad 7,7 mln zł! Wójt Jerzy Żurek podpisał roczną umowę w dn. 25 maja 2015 roku. Obowiązywała do końca maja 2016 roku.

Tu nawet nie ma co komentować, rozrzutność gminnymi pieniędzy jest niesamowita!

Poniżej umowa, o której wspomniałem.

PAWEŁ GĄSIORSKI

umowa-zarzadca21 umowa-zarzadca22 umowa-zarzadca23 umowa-zarzadca24 umowa-zarzadca25

BIP UG Konopiska

BIP UG KonopiskaKategorie:

35 odpowiedzi na “7,7 mln zł za administrowanie 20. mieszkaniami!”

 1. skarbnica pisze:

  i skarbnik kontrasygnowała taką umowę, a ściślej bubel prawny?!

  0
  0
 2. Wianek pisze:

  to skandal!!!! jak mozna podpisac taka umowe i wyplacic komus taka kase!!

  0
  0
 3. jarek pisze:

  NIE DO WIARY

  0
  0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Jak zobaczyłem tą umowę w centralnym rejestrze gminy to przecierałem oczy ze zdumienia, czytałem ją chyba z 6 razy, zanim przesłałem p. Gąsiorskiemu w celu upublicznienia. Czy wójt podpisuje wszystko co podsuną. Może podsunąć mu wniosek o rezygnację z stanowiska? A może się uda.

  0
  0
  • r pisze:

   Za podpisanie umowy w takiej formie ktoś powinien odpowiedzieć prawnie. To jest ewidentna działalność na szkodę gminy. Nie wiem jakie kwoty wypłaciła tej firmie gmina (czekam na odpowiedź z gminy na mój wniosek), ale z umowy wynika, że firma może żądać 7,7 mln zł! To skandal.

   pzdr
   PG

   0
   0
 5. Paulina Skowrońska pisze:

  no właśnie. Nie sądzę by gmina takie pieniądze zapłaciła, ale zgodnie z podpisaną umową Firma ma prawo żądać wypłacenia tej kwoty!
  Jak można podpisać coś takiego?!
  Kto coś takiego napisał?
  Gdzie prawnik?
  Skarbnik podobno ciągle się myli i radni muszą poprawiać uchwały, ale żeby nawet nie przeczytać co się podpisuje? to tylko paragraf 4, kilka linijek!
  Obojgu podsunąć rezygnację z pracy!

  0
  0
 6. Realista pisze:

  Wójt Żurek i skarbnik gminy natychmiast muszą odejść. Jak długo mamy jeszcze patrzeć na nonszlancje finansami podatników za panowania tego Wójta nieudacznika. To co się wyprawia w tej gminie zakrawa na wielki skandal. Wójt zarabia 200 tys. złotych,najwiecej w kraju pośród prezydentów i wójtów, a nic nie robi ,do tego niemota w każdym calu. Za co się weźmie to zaraz spierniczy.O gminie tylko mówi się Źle.

  0
  0
 7. gienia pisze:

  LUDZIE JAK MOŻNA ??????? Prokurator potrzebny na gwałt

  0
  0
 8. Ola pisze:

  Wójt powinien natychmiast podać się do dymisji! Kto przy zdrowych zmysłach tak zarządza publicznymi pieniędzmi. To jest kpina z mieszkańców co on wyprawia. Czy napewno o takiego wójta nam chodziło? Wstyd na cały kraj !!!!

  0
  0
  • Manuela pisze:

   Ola, ani wójt nie poda się do dymisji ani skarbnika nie zdejm,a, ani Prezio nie zrzeknie się funkcji. Niedo-rzecznik napisze,że sie pomylił ktoś tam, zwykły pracownik który może nawet nagany nie dostanie, bo…swój.
   Jak w kilkunastu już sprawach tu opisywanych, którymi winien się zająć prokurator, organy nadzoru czy inne służby.
   Ta ekipa przynosi gminie tylko wstyd!
   Można było nie lubić i nie popierać poprzedniej ekipy, ale solidnie pracowali dla dobra gminy i ludzi, duuużo zrobili, przynosili nam dobrą sławę na całą Polskę.
   Mieszkam teraz poza gminę ale zawsze się interesuję co się tam dzieje, i to co było a to co jest to niebo a ziemia.
   Poprzedników cechowała dbałość o gminę, o finanse, o dobre imię Konopisk, oszczędność i duży rozmach inwestycyjny.
   Tych co teraz dorwali się do władzy można określić jednym słowem: nieudacznicy.
   Hulanki, popijawy, wysokie zarobki, niemal brak inwestycji, a pieniądze się “rozpływają”, wycieczki za nasze pieniądze i…nic w zamian.
   Buble przy remontach, ciągłe pomyłki, brak reakcji poważnej na słuszne zarzuty społeczeństwa.

   Zastanawia jedno – dlaczego na ten bałagan i marnotrawstwo nikt nie reaguje?!
   k

   0
   0
 9. gienia pisze:

  Chciało by się powiedzieć” CO DO RĘKI WEZMIE W ZŁOTO ZAMIENIA ” niestety nie w naszym przypadku. Jeśli chodzi o ten artykuł to dla porównania jeden KOMPLEKS ORLIK kosztował nas mieszkańców 333tyś zł ,hala sportowa w Konopiskach około 6 mln zł ,a kanalizacja prawie całej gminy 50 mln zł , jak to się ma do pieniędzy wydanych na administrowanie 20 mieszkań?????????????????
  TEMU panu potrzeba kaloszy i kozy , może wtedy ktoś będzie zadowolony

  0
  0
 10. PO pisze:

  PO żądzi ????

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Ale burdel w tej gminie, tfu bajzel bo w burdelu jest porządek. Jak można nie wyłapać czegoś tak podejrzanego płacąc co miesiąc faktury

  0
  0
 12. Edek pisze:

  Tą gminą zarządzają jacyś anormalni ludzie ! Co pokaże się jakiś artykuł ,to tylko pogrąża obecną władzę. Czy naprawdę takich niedorobionych urzedasow musimy trzymać na takich stanowiskach , płacąc im niesamowicie dużą kasę. Ta gmina stacza się jak kula śniegowa, im dłużej tym więcej niegospodarnośći, bajzlu,niehlujstwa i braku odpowiedzialności za finanse gminy.Wojt i skarbniczka powinni natychmiast opuścić ten urząd przed ogólnym pośmiewiskiem. Do tego należy jeszcze dodać Prezia ! Gmino Konopiska dokąd zmierzasz?

  0
  0
 13. aia pisze:

  Ewidentne działanie na szkodę zakładu pracy każdego prywaciarza DYSCYPLINARKA

  0
  0
 14. nikt ważny pisze:

  Jak dla mnie 30 groszy za metr to całkiem przyzwoita cena. Szkoda, że nikt nie czyta przed podpisaniem i z miesiąca robią metry kwadratowe

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Ta umowa jest tak skonstruowana, ze aby ją rozszyfrować trzeba mieć doktorat. Wg. mnie to te 0,3 zl za m2 od powierzchni wyszczególnionej w pierwszej tabeli, czyli 905,75 m2x 0,3zł/m2 = 271, 7+ 23%VAT= 334,22zł x12 mies.= 4011zł za cały okres obowiązywania umowy. Czyli jest to kwota dodatkowa za lokale mieszkalne w budynkach nie mieszkalnych, w sumie wg moich wyliczeń umowę zawarto na kwotę7,720486 mln zł za cały okres obowiązywania umowy.

   0
   0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  Fakt jest faktem. podpisano co widnieje.

  0
  0
 16. Janusz pisze:

  Faktem jest ,że obecnej władzy nawet przeczytanie umowy ze zrozumieniem istotnych warunków w niej zawartych graniczy z cudem. Lenistwo ,bałagan i nieodpowiedzialność cechuje obecną władzę na czele z wójtem. Nie pozwól my aby ta władza dalej nasza gminą kierowała.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Podpisuj sie Górniak a nie nowy unikalny użytkownik. Gadanie ze sobą.

   0
   0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  Pisz dalej te głupoty i zwalaj na mnie.

  0
  0
 18. Kamil pisze:

  nie wiem czy też tak odbieracie ale pisanie (nie-)Racjonalisty przypomina mi do złudzenia chaotyczny, niespójny bełkot naszego wójta? za grosz sensu i logiki, ciężko rozkminić o co mu chodzi. ..

  0
  0
 19. Wolna od żartów pisze:

  Wójt Żurek i Prezio powinni natychmiast opuścić stanowiska.To co wyprawiają to blazenada. Cały kraj z nich się smieje. Niech rujnują inne gminy, a nasza zostawią w spokoju.

  0
  0
 20. Kamil pisze:

  PKP o co ci chodzi?!

  0
  0
 21. PKP pisze:

  Niech doprowadzają do ruiny swoje a nie nasze.

  0
  0
 22. Kamil pisze:

  aaa! bardzo zawile to wykombinowałeś. To trza było samemu założyć taką stronkę, jeździć, zdobywać materiały, pisać pisma o informacje z różnych urzędów, i dać ludziom możliwość czytania i krytykowania władzy za nieróbstwo i prywatę. No? czemu tego nie zrobisz? za trudne…rozumiem…

  0
  0
 23. PKP pisze:

  Kamil, myślę że to proste uzupełnienie wpisu pani: Wolna od żartów, na temat rujnowania innych gmin.

  0
  0
 24. Racjonalista pisze:

  Sprostowanie: http://gminakonopiska.pl/ogloszenia-ug/sprostowanie/
  Pisze ponieważ jakimś cudem trzeba go szukać i dziwnie w ogłoszeniach się znalazło. Zapytam jak redaktorek: czyżby specjalnie?

  0
  0
 25. Myśliciel pisze:

  no i co dalej? prosimy o informacje!
  Kto zawinił (a kogo ukarzą? czyli jakie konsekwencje wyciągnięto wobec winnych zaniedbania? co ze skarbnikiem podpisującym takie buble?
  Jak naprawiono tą umowę?
  Może ten wasz rzecznik się odezwie? za coś przecież bierze kasę?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Myślą , jak to zamącić , żeby nikt nic nie zrozumiał i pod dywan.

   0
   0
 26. Filip pisze:

  No i cisza.gdzie ten ich rzecznik?! Nikt nie odpowie nam, podatnikom?

  0
  0
 27. Myśliciel pisze:

  papuga już na urlopie?

  0
  0
 28. ktoś pisze:

  słucham relacji z XXIV sesji rady gminy i uszom nie wierzę! radny i wójt pokrzykują na radnego Górniaka sprowadzając ogromny swój błąd do drobiazgu, “pośpiechu”, nie do końca sprawdzone” kłamstwa itp.!!!
  Jak można w majestacie prawa i powagi posiedzenia rady mówić takie głupoty!
  NIE JEST WINIEN WÓJT I SKARBNIK (i pracownik sporządzający umowę),KTÓRZY BEZ CZYTANIA PODPISALI BZDURĘ, tylko zarzuca się Radnemu Górniakowi że nie doczekał do ostatniej faktury!!!
  PRZEZ CAŁY ROK! NIE ZAUWAŻYLI BYKA W UMOWIE, KTÓRY MÓGŁ NARAZIĆ GMINĘ NA OGROMNE STRATY, NIE SPRAWDZILI FAKTUR pod względem rachunkowym! a teraz wypisują pisma nie na temat i czepiają się jedynego uczciwego gościa o jakieś 3 grosze!
  ROZMYWAJĄ PROBLEM! kosztem Pana Radnego.
  Ciekawe jakie daty (napisania, wpływu do urzędu, stempli pocztowych) i numery n osi to oświadczenie, które załatwiła gmina żeby uniknąć płacenia siedmiu milionów?!
  Kłamstwo za kłamstwem i zamiatanie pod dywan!
  Gdzie byli przez cały rok?!
  Śmieszne są takie tłumaczenia i nikt normalny w nie nie uwierzy. Lepiej było przyznać, że pomyłka, że nie zauważyliśmy, dziękujemy Panu Radnemu za uwagę już naprawiliśmy.
  Nie! jak zawsze chachmęctwo i czepianie się nie tego czego sprawa dotyczy.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).