70-letni wójt “na odchodne” weźmie 4 500 000 zł kredytu na deficyt w 2023 roku

70-letni Wójt Jerzy Żurek na koniec swojej przygody z wójtowaniem weźmie 4 500 000 zł kredytu z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Konopiska w 2023 roku. Sposób zarządzania gminą przez Żurka jest mało ekonomiczny, wiecznie brakuje pieniędzy. Teraz, żeby domknąć budżet, potrzebny jest kredyt właśnie na 4 500 000 zł.

Za udzielenie takiego kredytu, gmina chciałaby dodatkowo zapłacić 1 555 344,64 zł.

Ofertę złożyły dwa banki: KONSORCJUM: Lider: Bank Spółdzielczy w Konopiskach ul. Częstochowska 28 42-274 Konopiska NIP: 5730104683 Partner: Częstochowski Bank Spółdzielczy JURA BANK oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna Południowy Regionalny Oddział Korporacyjny w Katowicach, regionalne Centrum Korporacyjne w Katowicach ul. Puławska 15 02-515 Warszawa NIP: 525000773.

Obie oferty są znacznie poniżej budżetu gminy na ten cel.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

15 odpowiedzi na “70-letni wójt “na odchodne” weźmie 4 500 000 zł kredytu na deficyt w 2023 roku”

 1. Obywatel pisze:

  Co tak mało, a może na odchodne wybudować jeszcze kilka domów sołeckich, jak ten w Hutkach ?
  Przewodniczący jest jeden, to fakt, ale pewnie w każdej wsi gminy Konopiska, chcieliby taki dom, taki nowoczesny, z paczkomatem obok, no ?

  16
  0
 2. Konopiska pisze:

  Niszczenie gminy najlepiej wychodzi wojtowi emerytowi. Po nim zostaną tylko do splacenia długi, tak samo jak po ustępującej PIS. Wojt emeryt zakpil sobie z mieszkańców doprowadzajac gminę na skraj bankructwa.

  15
  0
  • Maria pisze:

   to po co go wybieraliście na drugá kadencję jak juź po pierwszej było wiadomo że leń i dba tylko o siebie?! no?! po co ? i teraz teź wybierzecie jego kumpla!

   9
   0
  • Z Rększowic pisze:

   Tak wygląda prywatny folwark wojta. Ciągnik z plugiem jedzie do dziedzica patrz wójta emeryta i odśnieża cale podwórko. I co , uważacie że wszystko jest w porządku? Takiego wójta mamy popierać i wybierać na następną kadencję ?.

   8
   0
 3. Karol. pisze:

  Przecież na ostatniej sesji LXIV (wtorek 28 listopada 2023 r.) nagle znalazło się 4,5 mln i nie będzie już kredytu;-)??? A budżet na 2024 rok to kiedy zostanie przedstawiony mieszkańcom??? Bo publikacja zarządzeń wójta utknęła na 9 maja br.?

  11
  0
  • Aniol pisze:

   Dla wójta emeryta gmina to jego prywatny folwark, robi co chce a radni są jego wyrobnikami.
   Karol masz racje, nawet prowizorium budżetu na 2024 r. nie ma dostepnego. Czyżby jakaś mafia rządziła w Konopiskach?

   10
   0
  • Paradoks pisze:

   jak to ” nagle się znalazło”?! to skarbnik natychmiast do wyrzucenia!!!!

   8
   0
 4. Mikołaj pisze:

  Anioł masz rację to jest rodzinna mafia
  hala sportowa też jest traktowana jak prywatny folwark.

  9
  0
 5. Mieszkaniec K pisze:

  Czekamy na propozycje kandydatów.
  Jest ktoś, kto ma plan na rozwój gminy?
  I obecni “bezradni” “dziękujemy” za popieranie bezradności. Wstyd!!!

  4
  0
 6. podatnik pisze:

  ZIMA- oczywiscie zaskoczyla nasza gmine, umowa na odsniezanie jest ale chyba tylko dla wybrancow, jestem swiadkem jak gminny plug odsniezal wejscie na posesje pani soltys z Wygody a reszta mieszkancow / -platnikow podatku/ do lopaty , nasza gmina ma rowniez boczne uliczki a nie tylko drogi glowne , naszemu wojtowi to chyba odsniezyli cale podworko. SKANDAL TAK GMINA DBA O SWOICH MIESZKANCOW. no i wojtowi oczywiscie nalezy sie premia / a moze jakas dzialka na wlasnosc/

  6
  0
  • Z Rększowic pisze:

   Tak wygląda prywatny folwark wojta. Ciągnik z plugiem jedzie do dziedzica patrz wójta emeryta i odśnieża cale podwórko. I co , uważacie że wszystko jest w porządku? Takiego wójta mamy popierać i wybierać na następną kadencję ?.

   5
   0
 7. podatnik pisze:

  A chodniki to kto ma odsniezac, ludzie chodza ulicami , brawo nasza ‘kochana ‘ gmina

  6
  0
  • Majka pisze:

   W Rększowicach chodniki odśnieżają strażacy. Każda jednostka OSP powinna mieć takiego Quada i odśnieżać chodniki w swoich miejscowościach. Ale lepiej wydać pieniądze gminne na GALĘ w teatrze…

   6
   0
  • Maria pisze:

   chodniki? każdy na długości swojej posesji powinien odśnieżyć, tak jak kiedyś podlać róże przed swoim domem. Ale wszyscy by chcieli żeby ” KTOŚ…zrobił za nich, no i pewnie za darmo, bo podatków i opłat nie należy podnosić czyli w budżecie ma się ” urodzić”….

   0
   0
 8. Obserwator pisze:

  4500000 zł zostawi do spłacenia swojemu następcy! Plus zrujnowaną, zaniedbaną gminę! Ale to nie tylko jego wina. Gdzie jest skarbnik tej gminy? Dlaczego radni wyrażają na wszystko zgodę? Podać do wiadomości nazwiska tych co głosowali za! Ale ktoś tu tylko wciąż wypisuje uwagi do “wójta emeryta”….bardzo go kłuje w oczy wiek żurka nie poczynania jego i jego radnych! A to nie o wiek chodzi. Wójt Socha ma tyle samo lat co leń żurek, a jednak potrafił lepiej zarządzać gminą, zdobywać środki żeby nie tylko podatków. Do tych wszystkich zaniedbań faktycznie drogi w gminie śliskie i zasypane!! Strach jechać po takim śniegu! Ręce opadają na zarządzanie tą gminą przez dwie kadencje żurkowe! I zanosi się na takiego samego. …i taką samą kolesiową radę.

  7
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).