61-latka z gminy Konopiska kierowała bez uprawnień

W poniedziałek, 9 stycznia, podczas prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego pomiarów prędkości, “wpadło” dwoje kolejnych, lekkomyślnych kierowców. W miejscowości Kochanowice, dopuszczalną prędkość przekroczyła 61-letnia kobieta, która jak okazało się w toku kontroli, również nie posiadała uprawnień do kierowania. Mieszkanka Gminy Konopiska odpowie teraz za to przewinienie przed sądem. Dodatkowo za zbyt szybką jazdę mundurowi ukarali kobietę mandatem karnym oraz punktami. W miejscowości Psary o godz.18:30 ul. Poznańską podróżował kolejny amator jazdy “bez prawka”. Kierujący Volkswagenem 51-letni mężczyzna przekroczył prędkość, za co został nałożony na niego mandat karny, a do jego konta zostały dopisane punkty. Policjanci sprawdzili mieszkańca Gminy Woźniki w systemie i okazało się, że jego prawo jazdy zostało zatrzymane, dlatego cała sprawa również znajdzie swój finał przed najwyższym organem wymiaru sprawiedliwości.

Za jazdę bez uprawnień grozi kara grzywny od 1 500 zł do nawet 30 000 zł. Poza tym sąd orzeka o zatrzymaniu prawa jazdy. /KPP w Lublińcu/Kategorie:

Jedna odpowiedź do “61-latka z gminy Konopiska kierowała bez uprawnień”

  1. Mieszkanka pisze:

    Jak mogli ja ukarać punktami skoro nie miała uprawnień ?

    12
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).