50-lecie KGW w Hutkach
Dnia 29 sierpnia 2015 roku miał miejsce festyn podsumowujący 50 lat działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach. Na uroczystość przybyli liczni zaproszeni goście, w tym członkinie, które przed laty działały w Kole Gospodyń Wiejskich.

Ważnym punkt programu stanowiło wręczenie zasłużonym paniom dyplomów wraz z okolicznościowymi medalami. Obecnie w działania Koła zaangażowanych jest 30 pań. Na przestrzeni lat działania członkiń Koła Gospodyń Wiejskich wpisały się bardzo mocno w rozwój lokalnej społeczności. Kultywowanie polskich zwyczajów, współtworzenie licznych inicjatyw społecznych oraz zaangażowanie w propagowanie rękodzieł ludowych oraz sztuki kulinarnej jest ważną częścią działalności Koła.

Wyrazy głębokiego szacunku oraz życzenia z okazji jubileuszu przekazali również przedstawiciele władz samorządowych m.in : Prezes KZRKiOR Władysław Serafin, Stanisław Gmitruk Dyrektor Oddziału ARiMR w Częstochowie,Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek i wielu innych

50 lat działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach dowodzi o potrzebie istnienia i funkcjonowania organizacji spełniającej wśród mieszkańców wsi bardzo ważną rolę. Członkinie Koła angażują się w pielęgnowanie tradycji oraz rozwój polskiej wsi, dzielą się swoim doświadczeniem i umiejętnościami oraz współuczestniczą w procesie przeobrażeń oblicza wsi, nierzadko inspirując do wprowadzania nowoczesnych metod pracy w rolnictwie. Wieloletnia trwałość Klubu jest świadectwem aktywności i wytężonej pracy Działaczek. W trudnych dla społeczności rolniczej chwilach, były jedyną ostoją folkloru ludowego i tradycji, ożywiającą życie kulturalne wsi.

 

GALERIA ZDJĘĆKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).