40-lecie parafii w Aleksandrii

18 września 2022 roku parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrii świętowała 40-lecie swojego istnienia. Ten wielki jubileusz stał się okazją, by dziękować Bogu za 40 lat wspólnej pracy i modlitwy.

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, w czasie której poświęcono chleb i wino. Po mszy nastąpiło poświęcenie ołtarza głównego z obrazem przedstawiającym Jezusa Miłosiernego oraz ołtarza bocznego z figurą Matki Bożej.

Po skończonych uroczystościach wszyscy zaproszeni goście oraz mieszkańcy zostali zaproszeni przez proboszcza parafii Jacka Szczecinę na poczęstunek do świetlicy wiejskiej „Nasz dom pod Lipą”, który przygotowały Panie z KGW Aleksandria. /UG Konopiska/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).