359. bezrobotnych w Konopiskach

Ośmioro Mieszkańców gminy Konopiska znalazło w 2017 roku zatrudnienie. To obok Mieszkańców gminy Olsztyn, najlepszy wynik w powiecie częstochowskim. Nie jest to powód do dumy, gdyż w gminie Konopiska wciąż jest 359. zarejestrowanych bezrobotnych, a w samym styczniu dołączyło do tego grona aż 18. osób.

W lutym bezrobocie w powiecie częstochowski spadło tylko w sześciu gminach: Kłomnice o 2 osoby, Konopiska o 8, Mstów o 3, Olsztyn o 8, Przyrów o 2, Starcza o 5. Najwięcej bezrobotnych przybyło w Rędzinach.

Liczba bezrobotnych mieszkańców z terenów wiejskich powiatu częstochowskiego wynosiła na koniec lutego 2017 r. 4 314 osób i w stosunku do stycznia 2017 r. zwiększyła się o 37 osób. Zamieszkali na wsi stanowili 84,4% wszystkich bezrobotnych z powiatu częstochowskiego. Udział bezrobotnych kobiet w ogólnej liczbie zarejestrowanych z terenów wiejskich wynosił 49,6% (2 140 kobiet).W lutym 2017 r. w PUP Częstochowa zarejestrowały się 1 504 osoby bezrobotne (w styczniu 2017 r. – 1 882 osoby). Z miasta Częstochowy zarejestrowało się 876 osób a z powiatu częstochowskiego – 628.

W Konopiskach pojawiło się aż 49 ofert pracy. W lutym nikt nie zarejestrował działalności gospodarczej, dwie osoby podjęły się pracy w ramach robót publicznych, jedna poszła na staż i jedna podjęła się pracy w ramach refundacji kosztów.

Mimo nieznacznego spadku bezrobocia, Konopiska są na szóstym miejscu pod względem liczby zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie częstochowskim.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 

PUP Częstochowa

 Kategorie:

43 odpowiedzi na “359. bezrobotnych w Konopiskach”

 1. Stróż pisze:

  Przy takim nieudaczniku ta gmina tylko popada w problemy między innymi bezrobocia też.

  0
  0
 2. bezrobotny pisze:

  Taki wójt co nic nie robi i zarabia 200 tys. złotych nigdy nie pomoże tym bez pracy. Do prac interwencyjnych zatrudnia osoby spoza gminy, a my to co jesteśmy dla niego ? Też płacimy i w zębach zanosimy podatki , aby pan wójt miał na pensję. Nigdy więcej takiego dyletanta nie wybierzemy na wójta.

  0
  0
 3. z hutek pisze:

  Nom, poprzednik zrobił bardzo dużo. Przez 12 lat żadna duża firma nie otworzyła u nas działalności. Co innego poczesna- tam w te 12 lat potrafili. Poza tym ogarnijcie się. Bezrobocie podaje się procentowo do ilości mieszkańców, ale redaktor widocznie ma braki w wiedzy bądź wykształceniu skoro nie zna zasad statystyki.

  0
  0
 4. Wolny pisze:

  To wszystko wina nieudacznika , który pod nickiem z hutek próbuje się wymiksować z odpowiedzialności jaką ponosi za gminę. Jemu w głowie tylko kasa na koncie aby wpływała co miesiąc i to duża , bo 200 tys. za rok. Nawet ministry tak nie zarabiają co ten nieudacznik. Co daje w zamian- nic, tylko umie obrażać mieszkańców i coś tam sobie plecie pod nosem , zero komunikacji z wyborcami. Jeden wielki bekot.

  0
  0
 5. Brygida pisze:

  Wiecie, zastanawiające jest jedno dlaczego na 359 osób bezrobotnych tylko 90 ma prawo do zasiłku? pozostali nie nabyli,nie pracowali wystarczająco długo? pracują na czarno? czy…?

  0
  0
 6. Heniek pisze:

  Z hutek czytaj Turek wyjaśni i powie że to wina poprzedniej wladzy!

  0
  0
  • Brygida pisze:

   Fakt, masz rację Heniek.Z hutek stać tylko na takie prymitywne komentarze. Jak nie tu to pod innym artykułem, byle na poprzednika pluć bez ładu i składu i wbrew oczywistym faktom.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Wbrew faktom? Ja nie pluje a stwierdzam fakt: jaka inwestycje która dała choćby kilkadziesiąt miejsc pracy poprzednia ekipa przez 12 ściągnela? Konkretnie i merytorycznie odpowiedz. odkąd konstruktywna krytyka to plucie?!

   0
   0
 7. Podatnik pisze:

  Tutaj niestety redaktorek ponownie się nie popisał. Bezrobocie podaje się miszczu w procentach.
  Zestaw teraz pingpongu Częstochowę z Warszawa i dnuchaj balon że w Warszawie więcej bezrobotnych niż w Częstochowie. Porównaj liczbę mieszkańców. Jak pani z matematyki nauczyła do zamień na procenty – podpowiem ci ze robi się to równaniem proporcji. Dno.

  0
  0
 8. Brygida pisze:

  Podatnik vel z hutek, podaje się w procentach alb w liczbach bezwzględnych. Zależy c chce się pokazać. Gdyby poziom twojej głupoty to żadna z tych miar nie da pełnego brazu.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   A co redaktor chciał pokazać? Że jesteśmy w czołówce pod względem bezrobocia? Ok pokazał. Przez 12 lat nie sciagnelismy do gminy żadnej inwestycji. Teraz mamy efekty. Zwykłym mieszkańcom bezrobocie pokazuje się w procentach aby pokazać skalę problemu. Wy macie tak szczegółowe instrukcje od waszego władcy że będziecie pisać wszystko byle obronić artykuł. Naprawdę żal patrzeć jak dorośli ludzie, piastujacy kiedyś bądź nadal funkcje w gminie nisko upadają:/ żądza władzy niszczy, współczuję wam.

   0
   0
 9. Brygida pisze:

  sorry, klawisz “o” się zaciął. Z hutek, za to żureczek natworzył miejsc pracy, że ho, ho! a i do tego narobił innych inwestycji!! Ło! drugie ho,ho! drogi nam polepszył, szkoły odnowił, świetlice porobił. Zapewniał imprezy kulturalne. ŁO! ależ narobił! chyba w gacie, bo jakoś nie widać tych inwestycji!?
  Przynajmniej jak się wjeżdżało do gminy obojętnie z jakiego kierunku, to wszyscy mówili, że z zamkniętymi oczami wiadomo,że wjechaliśmy do gminy Konopiska, bo droga równa jak stół! A to przecież nie wszystko.
  Tyle, że ty zaraz zaprzeczysz albo wyjedziesz z Kopalnią czy innymi bzdetami, które ludzi już dawno nie interesują.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Minęły 2 lata, poprzednicy mieli 12 lat. Nie wymieniłas żadnej firmy bo nic przez 12 lat nie zrobili i żadnej nie ściągneli. Drogi zrobił powiat a nie wójt, bo wszystkie drogi wjazdowe są powiatowe. Co do szkol- pamiętam jak poprzednicy chcieli ze szkół zrobić stowarzyszenia. Podniósł się hałas, widmo porażki w wyborach zajrzało w oczy i się wycofali. Tak chcieli zadbać o szkoły że się chcieli ich pozbyć, ale ludzie ich przejrzeli. Oj Brygida, nie zrobisz że swojego Pana Aleksandra Wielkiego, co najwyżej Bucefala.

   0
   0
 10. Brygida pisze:

  no, wis zgodnie z przewidywaniami. Wiedzy zero.I kłamstwa.Czyli norma u tego osobnika.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Podaj firmę która tutaj zainwestowała, która ściągneli poprzednicy i dali pracę? Udowodnij! Narazie to leży i płaczesz bo fakty cie miażdża. Ludzie ślepi nie są i widzą czy są firmy czy nie.

   0
   0
 11. Zjawiony pisze:

  Brygido, ten ćpun z hutek nie ma w ogóle orientacji w co do strategii rozwoju i współpracy z inwestorami! Poprzednicy przygotowali strefę aktywności gospodarczej przy autostradzie, jednak przesunięcie budowy tego odcinka autostrady na lata obecne wpłynie na nowe inwestycje na tym terenie! Teren na Palyszu został sprzedany przedsiębiorcom i pojawiły się nowe zakłady! Cpunie niedorobiony idź do wielebnego po rozgrzeszenie, inaczej smoły braknie jak się dostaniesz tam , gdzie jest miejsce dla takich jak ty!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Zbawiony, Twój chamski wpis jest dla mnie zaszczytem. Widać że kulturę osobista macie jak wasz Pan z Kopalni, czyli brak. Poprzednicy nic nie stworzyli!!! Firmy na palyszu to są od lat, to ludzie z Konopisk, nasi przedsiębiorcy. Ja piszę o takich firmach pokroju wkretmet, pressglass, itp. Ich u nas w ogóle nie ma bo przez 12 lat mieliście to w dupie! Ehh poprzednia ekipa tylko planowała, szkoda że nic z bezrobociem nie zrobiła!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   A u wielebnego to raczej wasz Pan bywał, szkoda.ze w nie takich celach jak trzeba.

   0
   0
 12. Wolny pisze:

  z hutek tobie tylko jedno jeszcze pozostało do wykonania – udanie sie do pschychiatryka i co najmniej całą dekadę leczenia!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Do psychiatryka wyślijcie nieudacznika który prowadzi kampanie wyborcza z wykorzystaniem tego portalu, w mojej opinii miernego, tak jak i ubogi jest warsztat redaktora. Poczekam co sobie jeszcze wymyślicie. W kolejnych wyborach wasz mistrz nie pójdzie z gazetka wyborcza wydrukowana za nasze pieniądze, musi sam wyłożyć kasiorke :)

   0
   0
 13. Jacej pisze:

  Ty na pewno w następnych wyborach udziału nie weźmiesz, chyba ze dostaniesz przepustkę z wariatkowa. Takich ludzi trzeba izolować .

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ja jestem zdania że urzędów publicznych nie powinni piastowac ludzie uwiklani w poprzedni ustrój jaki mieliśmy w Polsce.

   0
   0
  • Gośc pisze:

   Z hutek wyszło szydło z worka, mamy z ciebe F. Dzierżyńskiego naszych czasów. Tylko pogratulować .

   0
   0
 14. Jacej pisze:

  Wystarczy jak ograniczymy pole działania nieudacznikom, psycholom.

  0
  0
 15. Felek J pisze:

  nooo, nie dość, że idiota to jeszcze rasista z hutek!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Felek, przeczytaj co znaczy słowo rasista:) masakra, poziom intelektualny z jakim się u was spotykam jest naprawdę niezgodny:/ Misiu, misiu mając takich sługusow to wygrasz co najwyżej konkurs na najładniejsza teczkę w IPN:) jako młody człowiek mam dość ludzi związanych z sbecja i innymi instytucjami dawnego reżimu i mam do tego prawo.

   0
   0
 16. z hutek pisze:

  Dlatego Kukiz 15 rządzi, a nie po-pisowo, pslowska sbecja, z którą wszyscy jesteście związani:)

  0
  0
 17. Felek J pisze:

  “Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących istnienie różnic i nierówności pomiędzy ludźmi.” – to z Wikipedii.
  Niekoniecznie z powodu koloru skóry. Ty chcesz selekcji ludzi, wg twojego własnego wpisu! tu cytat, twój: “Ja jestem zdania że urzędów publicznych nie powinni piastowac ludzie uwiklani w poprzedni ustrój jaki mieliśmy w Polsce.”

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Hehehehe… Na Boga, włącz myślenie. Jeśli z tej definicji wynika że jestem rasista to super. Kościół katolicki – rasisci – kobieta nie może być księdzem, ordynacja wyborcza jest rasistowska- 18 latek nie może być wojtem, alkohol od 18 lat- rasizm, wszędzie rasizm idąc tym tokiem rozumowania. Jak pracodawca określa warunki Zatrudnienia w gminie podaje wykształcenie wyższe to rasizm- dyskryminuje grupę ludzi z wykształceniem zawodowym. Osoba po wyroku nie może piastowac funkcji publicznych, być policjantem to rasizm. Puknijcie się w głowę:):):): naprawdę wasz poziom IQ mnie zadziwia:)

   0
   0
 18. Staś pisze:

  Gratulacje dla nieudacznika za posiadanie w swoim teamie super przebierańca. Jak rzeźnik może być tubą propagandową służącą nieudacznikowi w utrwalaniu władzy i własnego wizerunku to jesteśmy naocznymi świadkami. Widocznie taka moda , jak u Maciarewicza, a u naszego nieudacznika swoimi idiotyzmami popisuje się ten z hutek zamieszkały w Rększowicach. Był taki radny co głosy nazbierał w sąsiedniej gminie za okna, koniczynki chciał przegonić z powiatu. Jest a może był w PO, a propaguje wartości kukiz-15 i na koniec pracuje za bezmózgowca na tym forum. Takie oszołomy chcą reprezentować nasza gminę teraz i w przyszłości.

  0
  0
 19. Felek J pisze:

  Masz rację Staś. Ja tak samo jak tu już pisali powtórzę: szkoda strzępić języka na to coś z hutek.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Masz rację, nie popiszemy na poziomie bo ja myślę samodzielnie, wy macie rozpiskę od Bonda, ale jaki Bond tacy pomocnicy:). Jestem jak Paweł Kukiz Gminy Konopiska. Skończę z Waszymi gminnymi sektami choćbym miał 100 000 zł wydać na kampanię.

   0
   0
 20. ktoś pisze:

  A czemu tak mało ? Za taką kasę to możesz załapać się do rady, chociaż jest to mało prawdopodobne! Musiałbyś podnieśc swoje IQ !!!!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ktos, musiałbym ubić 50 procent tych które mam żeby mieć podobne do Waszego. Szkoda mi ich. Jak mi braknie kasy to pojadę do Danii dorobić.

   0
   0
 21. koleś pisze:

  Z taką maską tylko do ZOO jeszcze masz szansę. Twoje IQ w sam raz !!!!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Mając kasy w ciul na koncie mogę mieć maskę jaka mam. Zoo spoko, dla was mogę się poświęcić, tylko was mogą nie wpuścić celem zwiedzania bo zwierzęta nie lubią zapachu PO-PISowej komuny.

   0
   0
 22. Konkret pisze:

  Zapomniałeś , że goryle takich c…li jak ty mogą rozebrać na kawalki. Tam możesz sobie ze swoją kasą robić na co cię stać w swoiskim stadzie!

  0
  0
  • Felek J pisze:

   Konkret, co Ty! szkoda goryli, jeszcze się zwierzątka otrują! No, może hiena by zeżarła, bo chyba żywi się padliną.

   0
   0
 23. z hutek pisze:

  To co z tym rasizmem? Felek nauczyłeś się już? Znalazłeś lepsze źródło niż wiki?

  0
  0
  • Felek J pisze:

   A dlaczego niby mam szukac?!bo tobie nie odpowiada?to se poszukaj!przejrzyj sie w oknie moze zobaczysz to co chcesz widzieć! O ile szyba nie pęknie z obrzydzenia.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Rozumiem. Nie potrafisz. Ciekawe czy zupę rozróżniasz od schabowego. Bo coto rasizm nie masz pojęcia. Jak zwykle podejmujecie temat i brak wam argumentów. Klęska na całej linii. Polecam myśleć samodzielnie a nie pisać wg rozpiski waszego inteligenta z Kopalni:)

   0
   0
  • z hutek pisze:

   O widzę że znów ktoś bawi się w usuwanie wpisów? Felek nie sprostać dyskusji, ale dostał wsparcie:)

   0
   0
 24. Z Hutek 2 pisze:

  Zgadzam się ze Stasiem niech ten z Rekszowic nie pisze ze z Hutek bo to obciach z tą kasą to niech nie przesadza bo ludzie i tak wiedzą jaki jest….. Zakompleksiony i dlaczego marne szanse na wybory

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).