358 tys. zł gmina wydaje na obsługę długu

358 422,53 zł rocznie – tyle Gmina Konopiska wydaje na obsługę długu. Nie chodzi o zasięgnięte kredyty, ale o same odsetki, oprocentowanie kredytów i pożyczek, prowizje bankowe oraz koszty emisji obligacji. Dało to Gminie Konopiska 863. miejsce w Polsce pod względem ilości wydatków na obsługę. A w tym rankingu, im niższa pozycja, tym lepsza.

Łącznie sklasyfikowano 2479. gmin. Największe opłaty ponosi Warszawa – 287 105 487,24 zł, najmniejsze Sztum – bez długów.

Ranking obejmuje wszystkie gminy w Polsce i jest oparty na danych za 2014 rok. Biorąc pod uwagę oszczędność włodarzy Konopisk, którym rok w rok zostają ogromne kwoty w kasie, to za rok koszt obsługi będzie pewnie nieco niższy.

Cały ranking możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

21 odpowiedzi na “358 tys. zł gmina wydaje na obsługę długu”

 1. Dawidosu pisze:

  sporo jak na takie zobowiazania

  0
  0
 2. Paulina Skowińska pisze:

  ŁŁatwo się brało to jest fura kasy

  0
  0
 3. Racjonalista pisze:

  “Ranking obejmuje wszystkie gminy w Polsce i jest oparty na danych za 2014 rok.” Oj brało się, brało.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Racjonalista co ty jesteś taki zaślepiony, nie przecieraj oczu, bo wazelina zamazuje ci obraz rzeczywistości.

   0
   0
 4. Edek pisze:

  Brali i robili, zostało zainwestowane 104 mln. Do tej kasy winni że swoich środków dołożyć min. 15% co daje ok. 15 mln., i tak wychodzi, skorzystali mieszkańcy całej gminy. Obecnie wójt myśli tylko o sobie , biorąc astronomiczne wynagrodzenie ok.200 tys.zlotych za obijanie się i nic nie robiąc. Zapomniałem robi razem z preziem za pieniądze z kasy gminnej pohulanki i popijawy, a ludowi tłumaczy ,że nie ma kasy. Kłamstwo kłamstwem pogania.W wkrótce przyjdzie czas aby ich dokładnie rozliczyć.

  0
  0
 5. daro pisze:

  Był czas na ciężką pracę , to i efekty widać .
  Dziś jest czas na leżenie , rozwiązywanie krzyżówek , zatrudnianie emerytów to efektów BRAK

  0
  0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Jak budowano to i pożyczki brano, a dziś co 1,7 mln na co to ma być. Przecież dochody z podatków i wszelkich opłat są.
  Ponad 5 mln z rozliczeń z lat ubiegłych wpłynęły. Jakie to wydatki (inwestycje) pochłonęły aż tyle kasy że planuje się 1,774 mln zł deficytu, że aż trzeba będzie zaciągnąć pożyczki?

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Napisze tak jak mi nie raz p. Górniak odpisałeś. Przeczytaj budżet “ze zrozumieniem bo nie wiesz co piszesz”.

   0
   0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Potrafię czytać budżet, ale jakoś nie natrafiłem na wydatki inwestycyjne które pochłonęłyby takie kwoty. Skoro jesteś taki bystry, może wskażesz na co poszły te 5baniek. bo na moją interpelację złożoną na sesji nawet Pani Skarbnik nie odpowiedziała jednoznacznie. Cytuję zdanie które jest sentencją odpowiedzi . Jednakże należy zaznaczyć iż zwroty środków finansowych po rozliczeniu zadań otrzymywane przez gminę nie są dotacjami celowymi i nie ma wskazania na jakie wydatki muszą być przeznaczone.

  0
  0
 8. Anna Misiak pisze:

  no cóż, banki, nawet te zaprzyjaźnione, nie chcą udzielać kredytów za darmo.
  Można było nie brać kredytów/pożyczek, choć te ostatnie często brało się ze względu na sporą dotację lub umorzenia jej części . Można. Nie byłoby kredytu, ale i nie byłoby remontu/budowy np.ulicy Brzozowej w Aleksandrii, ul. Górnej w Aleksandrii, ul. Wrzosowej w Aleksandrii, ul. Zielonej w Aleksandrii, ul. Gościnnej w Aleksandrii, ul. Mostowej w Aleksandrii, ul. Piaskowej, Strażackiej w Aleksandrii, wymiany dachu na szkole w Aleksandrii.
  Nie byłoby stadionu, hali, Orlików, wyremontowanych wszystkich szkół i strażnic OSP.
  Można było po prostu nic nie robić i wygodnie pełnić funkcję. Podnieść sobie pensję.
  Można też było nie brać kredytów, najczęściej do środków unijnych i nie “przyprowadzić” do gminy PONAD 104 MILIONÓW!!! na inwestycje.
  Nie na hulanki, zabawy, wycieczki. Tylko na inwestycje.
  Można było nie “wycierać klamek” w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, u Wojewodów i nie remontować dróg wojewódzkich.
  Ciągle były a to Katowice a to Warszawa. Jak i teraz.
  Ale ze skutkiem.
  Można też było nie brać kredytów tylko podnieść 100 procent podatki. Można było?
  NIE.
  Rzadko tu piszę, bo i przykro mi bardzo czytać to o czym tu piszą.
  I nie wylewajcie żalów na Pana Radnego. On jeden widzi że źle się dzieje i ma odwagę o tym pisać.
  Czyż Ci, którzy piszą o tych wszystkich brzydkich sprawach piszą nieprawdę?!
  NIE.
  Nie ważne są sympatie czy polityczne rozgrywki. Te fakty miały miejsce.
  A to,że obecna władza Gminy, której poświęciłam 12 lat ciężkiej pracy”zamiata te sprawy pod dywan”, świadczy tylko o tej władzy.
  Szkoda, że ani Pan wójt, ani rzecznik (bo ponoć jako jedyna chyba gmina wiejska w kraju, mają rzecznika!) nie zabierają głosu w sprawach merytorycznych i ważnych. Dla ludzi ważnych.
  Pracowałam z aktualnym wójtem kilka lat i wydawało mi się, że nasza współpraca dla dobra Gminy Konopiska, mojej drugiej Małej Ojczyzny, jest możliwa.
  Niestety.
  Słuchał głupich ludzi.
  Choroba, trwająca do dzisiaj, pokazała, że moja opinia jest słuszna. Po dwunastu latach NIKT nie podał mi ręki, nie zadzwonił, nie zapytał czy wogóle żyję. Czy nie potrzebuję pomocy zakładu pracy.
  Zamiast podziękowań za 12 lat pracy i służby dla Gminy, cisza. Kłamstwa, krzyki, pomówienia. Awantury.
  Dlatego niechętnie tu piszę.
  Spotykam zwykłych ludzi i słyszę narzekania.
  Jestem w Katowicach w szpitalu, słyszę, że to BYŁA dobra gmina. Co się z wami stało. Jest niechęć.

  A wystarczyło tak niewiele…Podziękować, przedstawić swój program, obiecać, że będę jeszcze lepszy, jeszcze więcej zrobię.
  W samorządzie tak jest. Co cztery lata jest, może być, zmiana. I trzeba się z tym liczyć.
  Szkoda…

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Zaraz będziemy płakać z tego powodu. Niestety pisza tutaj nieprawdę. Górniak czepia się ze wozu strażackiego nie będzie a tutaj jest. Chodnika w Kopalni nie będzie a tutaj jest. O remoncie OSP Jamki nawet słowa nie ma. Nie sprawdzi tylko jak ćma lata byle do światła. Nawet jakby mu pluli w twarz to powie ze deszcz pada. Widzi co chce i pisze co chce było pod brata.

   0
   0
 9. Paulina Skowrońska pisze:

  Racjonalisto, przejrzyj wreszcie na oczy. Tylko coś mi się wydaje, że nie potrafisz…

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Na co mam przeglądać? W nazwie ten nazwijmy to “serwis informacyjny” ma słowo “niezależny” a celem jest pisanie przeciw obecnej władzy. Nawet redaktorek co nie zarabia na nim milion monet nie potrafi napisać artykułu aby już w trzecim zdaniu nie napisać swoich “wrzutek”. Teraz sprawa tych wszystkich piszących pod artykułami. Przecież jasno na białym widać jak kilku pisze ze sobą. PGR napisał o tysiącach unikalnych użytkowników tutaj. Jak Pan chce to na jutro skryptem wygeneruje 100k użytkowników i będziesz miał najbardziej oblegany lokalny portal bo to forum na to pozwala tylko po co. Nie wszystko jest super ale też nie wszytko jest źle a tutaj tylko źle się pisze. Cytuje się tutaj nie raz dane z portalu Wspólnoty to dlatego publikuje się tylko te najmniej korzystne zestawienia? Jak kiedyś napisałem o innych zestawieniach to mi się radny z Rekszowic kazał pukac w czoło i podważać chciał niezależne serwisy. Jak napisał o sprawie z 2015 to ja się pytam gdzie był do tej pory. Powiem czekał na zielone światło. Jak sprawa OSP Hutki zaczęła się za poprzedniej kadencji to jako przewodniczacy siedział cicho. Szkoda pisać.

   0
   0
 10. Olo pisze:

  Wójt to największy obibok w historii gminy.Jak zacznie coś mówić to kupy,doopy się nie trzyma.Ma facet coś na rzeczy , że z wyslawianiem jest mu nie po drodze. Wzór nieudacznika a zarazem cwaniaka . Jak można takie pieniądze garnąć z kasy gminnej , nic nie robiąc ? Im wcześniej odejdzie z gminy tym lepiej dla finansów gminnych.

  0
  0
 11. Angielski Janusz pisze:

  Jak tak slucham nagran z sesji rady gminy to wnioskuje ze z wyslawianiem to ma problem byly pracownik huty cynku. Cos by chcial ale nie doczyta lub nie uslyszy. Cos zagdacze, jak kastrat zapieje ale I tak efekt tylko bliski zeru, no moze w granicy plus jeden.

  0
  0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Ad. Racjonalista z 20 lipca 2016 o 22:07 pomyliłeś się zamiast napisać>Niestety piszą tutaj nieprawdęNiestety piszę tutaj nieprawdę. A to dlatego że,obojętnie kogo komentujesz zawsze musisz przeinaczyć, jest taka funkcja kopiuj/ wklej, to korzystaj z niej. Nie wiem co masz na myśli przywołując remont OSP Jamki. Jak chcesz o czymś napisać to napisz a nie próbuj mnie w coś wkręcać, a poza tym rada liczy 15 radnych. I nie pisz tak późno bo ci to szkodzi.Pozostałe pozostawiam b. k. ,szkoda czasu i zdrowia na brednie.

  0
  0
  • mieszkaniec pisze:

   Pan Gorniak jak mu sie prawde powie i troche szczerosci to jedyny rozsądny jego argument to ze mówi sie bredniei zeby juz nie pisac. Jako przewodniczący i kumpel sochy bylo spoko. Wodke sie piło i po plecach poklepywało. A teraz sie wody do dupy nalało

   0
   0
 13. obiektywna pisze:

  Ty mieszkaniec, trolu jeden, Jak tak dalej pójdzie to tobie się wody naleje. Bo reszta ma to wszystko tam gdzie światło nie dochodzi.

  0
  0
 14. Kamil pisze:

  Mieszkaniec i brat to tak jakby ten sam bełkot bez sensu i logiki, nie mówiąc, że nie w temacie byle szczekać na Pana Radnego Górniaka.
  TA GMINA MA CHYBA TYLKO JEDNEGO RADNEGO!

  0
  0
 15. Wiarygodny pisze:

  Panie Radny Górniak ,psy szczekają karawana idzie dalej. Nie zwracaj Pan uwagi na tych burkow, co nawet nie potrafią ważnych dokumentów księgowych podpisać. Niechlujstwo i nie dbałość o finanse gminy wychodzi przy podpisaniu byle jakiej umowy.Ci ludzie już dawno powinni tłumaczyć się w prokuraturze.Takich oto speców od czyszczenia kasy gminy wybraliśmy do kierowania gminą.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).