3000 zł dodatku węglowego – dziś głosowanie w Sejmie

Rząd przyjął projekt ustawy o nowym dodatku węglowym. Dziś sprawą zajmie się Sejm, a na początku sierpnia Senat. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, wprowadzony zostanie jednorazowy dodatek węglowy, który wyniesie 3 tys. zł.

Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Warunkiem otrzymania dodatku węglowego będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wnioski o dodatek węglowy mają być składane do gminy. Będzie to można zrobić do 30 listopada 2022 r. Gmina do miesiąca czasu wypłaci dodatek. Mają być na to uruchomione specjalne fundusze.

Dodatek węglowy będzie wyłączony spod egzekucji i zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie trzeba go będzie także uwzględniać przy obliczaniu wysokości osiągniętego dochodu.

Kwota 3000 zł będzie mogła być przeznaczona na dowolny cel, w tym na węgiel…którego praktycznie nie da się kupić.

I co wy na to?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

2 odpowiedzi na “3000 zł dodatku węglowego – dziś głosowanie w Sejmie”

 1. Franek pisze:

  Panie Redaktorze , przecież jeszcze nie zakończył się proces legislacyjny.

  0
  0
 2. Nikoś pisze:

  Wpierw akcja likwidacji kopciuchów i straszenie karami, teraz dopłaty. Ten co to wymyślił chyba był na bani.

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).